مسیر ثروت آفرینی

مسیر ثروت آفرینی روحی و باطنی

مسیر ثروت آفرینی روحی و باطنی چگونه طی می شود؟

در فرهنگ امروز، پیشنهادهای جذاب بسیاری برای قرار گرفتن در مسیر ثروت آفرینی روحی و باطنی وجود دارد و به دلیل این که می خواهیم به سرعت به آن جا برسیم تمایل به پرش از یک مسیر به مسیر دیگر داریم. کشف درون و باطنتان مانند لایه های پیاز است و شما مجبور هستید هر از گاهی یکبار برگ برگ از آن جدا کنید تا بتوانید به مرکز شیرینش برسید.

آیا در روح خود اشتیاق دارید؟ پس به شما می گوییم خیلی بیشتر از آنچه که فکر می کنید می توانید سرنوشت خود را به دست گیرید. درست است! خیلی بیشتر از آنچه ممکن است تصور کنید برای شما خیر و برکت وجود دارد. از نظر معنوی، چه هستید؟ شما روح هستید که هویت الهی خود را فراموش کرده اید.

در مسیر ثروت آفرینی روحی و باطنی، گاهی بیشتر مردم این احساس را تجربه می کنند که چیزی بزرگتر از دنیای بتونی که در آن ساکن هستیم، وجود دارد. نمای هیجان انگیز از یک کوهستان با شکوه، یا انرژی حاصل از برقراری ارتباط با دیگران. این لحظات می تواند هم فروتنانه و هم پایدار باشد. این احساسات، لحظه ها و تجربیات است که پایه و اساس مفهوم معنویت باطنی ما را تشکیل می دهد.

پیشرفت معنویت روحی و درونی

یکی از زیباترین جنبه های معنویت این است که می توان همه را متفاوت تجربه کرد. برای برخی از افراد می اندیشند که معنویت مربوط به فداکاری و ایمان و اخلاقیات دینی ست. برخی دیگر با شرکت در فعالیت هایی مانند یوگا، مراقبه، گذراندن زمان در طبیعت یا بیان خلاق، با کمک و عشق ورزیدن به همنوعان و جهانیان، حتی گیاهان و حیوانات، ارتباط شخصی تری با معنویت خود پیدا می کنند.

این مقاله را هم بخوانید:  برندسازی احساسی با کمک داستان گویی

هیچ راهی درست یا نادرست برای نزدیک شدن به معنویت درونی و باطنی وجود ندارد. این که آیا شما فردی هستید که زندگی خود را وقف پیشرفت روحی خود کرده اید یا تازه می خواهید شروع کنید، مهم نیست بلکه مهم این است که درس های زیادی از روند درک نیروی درونی خود خواهید گرفت.

در مسیر ثروت آفرینی روحی و باطنی مردم وقتی از بهبود روحی و باطنی صحبت می کنند؛ بیشتر در مورد چگونگی آگاهی بخشی در زندگی روزمره می اندیشند. قبل از اینکه به سراغ روش های پرورش روحی و باطنی خود برسیم به نکته های زیر توجه کنید و به خاطر بسپارید.

1. تغییرات را به آرامی انجام دهید

1- تغییرات را به آرامی انجام دهید

این را بسیار می بینیم؛ افرادی که قصد تغییر زندگی خود را دارند، مدتی بسیار مشتاق هستند و بعد متوقف می شوند. باید آهسته شروع کنید، بدانید که چرخش اولیه انرژی دوام نخواهد داشت و عادت ها و روش ها در مسیر شما تغییر خواهد داشت.

2- تمرینات و یادآوری را فراموش نکنید

چه در خانه و چه در هر مکانی، تمرین را فراموش نکنید. یک مراقبه صبحگاهی کوتاه، به عنوان مثال به سادگی روی تنفس خود در حال نوشیدن چای یا هنگام مطالعه کتاب، تمرکز کنید.

3- غذای دلپذیر روحانی خود را تامین کنید

اگر می خواهید از معنویت باطنی در مسیر ثروت آفرینی روحی و باطنی، به عنوان ابزاری برای تغییر زندگی خود استفاده کنید، باید از آن به عنوان آینه ای برای زندگی خود، ویژگی های شخصیتی و روابط خود استفاده کنید. به جای کینه به بخشش فکر کنید. وقتی نقل قول زیبایی را در فیس بوک، اینستاگرام یا کتابی می خوانید، لحظه ای به خود اجازه دهید که در معنای آن غرق شوید. از صفحه دور شوید و نفس عمیق بکشید، به نقل قولی که می خوانید فکر کنید و با خداوند ارتباط معنوی عمیقی برقرار کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  فروش با موفقیت

1- مدیتیشن

مراقبه ذهن را آرام و حواس را تقویت می کند و قلب شما را باز می کند. از طریق علم معنوی مراقبه، می توانید صلح و عشق را در تماس مستقیم شخصی با خدا تجربه کنید. مدیتیشن یکی از راه های تمرکز است که ذهن در آن به طور کامل با خدا یکی می شود. اگر ابتدا توجه شما به افراط و تفکرات دنیوی جلب می شود، دلسرد نشوید. به سادگی دوباره شروع کنید، انگار تازه شروع کرده اید. تمرین خود را با ایمان و بدون انتظار ادامه دهید و نعمت ها را کسب کنید.

پس از اتمام تمرین مسیر ثروت آفرینی روحی و باطنی به طور خلاصه در سکوت و تنهایی بنشینید تا بتوانید پلی بین آرامش و مراقبه خود و دنیای بی تاب که منتظر بازگشت شما ست، برقرار کنید. با گذشت زمان، با صبر و حوصله و تمرین کافی، در هر مکانی، می توانید به یک سکون عمیق درونی دسترسی داشته باشید، مهم نیست که چه چیزی در اطراف شما اتفاق می افتد.

غنی سازی زندگی درونی شما فقط نیمی از معادله است. اگر صلح و عشق بی قید و شرط که در مدیتیشن احساس می کنید ولی در عمل آن ها در زندگی خود جاری نمی سازید، پس شما واقعاً زندگی معنوی درستی ندارید. هدف مراقبه، دوری از جهان نیست، بلکه زندگی  آگاهانه تر و با روش هایی است که به بشریت خدمت کند.

2- دعا

دعا کردن بسیار مهم است زیرا نه تنها شما را با خدا ارتباط می دهد، بلکه باعث توجه شما به درونتان می شود. در لحظه های آرام و صلح آمیز است که ارتباط خود را با دنیای روح باز می کنید و به خودتان اجازه دهید نیکی ها را دریافت کند.

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه تجارت کوچک خود را به یک تجارت بزرگ تبدیل کنیم؟

 

3- قدرت انتخاب و رشد شخصی

در مسیر ثروت آفرینی روحی و باطنی ما می توانیم خودمان را به عنوان جوانه گل رز فکر کنیم که ابتدا به عنوان یک توپی سبز کوچک شروع می شود و سپس شکل گیری گلبرگ های گل رز را در درون خود شروع می کند.

همانطور که گلبرگ ها شکل می گیرند، تکامل می یابند و رشد می کنند، خیلی زود باز می شوند و خود را به جهانیان نشان می دهند. همچنان که گل رز به رشد خود ادامه می دهد، پرتوهای نور خورشید را جذب می کند و غذایش را جذب می کند، به تکامل، گسترش، پر شدن و بلوغ خود ادامه می دهد. سپس تبدیل به گل رز زیبا، شکوفا و پررونق می شود.

مفهوم زندگی

زندگی از اولین گریه های درمانده ما هنگام تولد تا آخرین نفس ما پیش می رود. زندگی همچنین یک سفر شخصی است و ما در این راه انتخاب های خود را انجام می دهیم و دنیای بیرونی خود را به روشی که انتخاب می کنیم مشاهده می کنیم.
در مسیر ثروت آفرینی روحی و باطنی همچنین دنیای درونی خود را تنها خود می توانیم بینیم.

در دنیای درونی ما جایی است که ما خودمان را شکل می دهیم و تصویری از خود را به جهان پیرامون خود ارائه می دهیم. ما موجودی ازشمند هستیم و لحظه به لحظه تغییر می یابیم. ادراکاتمان تغییر می کند: برداشت از خودمان و همچنین برداشت از دنیای بیرونی. منظور ما این است که رشد کنیم، یاد بگیریم و به درک جدید برسیم. این هدف روح ماست.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن