برقراری ارتباطمسیر ثروت آفرینی

مسیر یک زندگی عاطفی ثروتمند

 زندگی ثروتمند از نظر عاطفی

ثروت پولی و مادی تنها کلید شادی واقعی نیست. برای داشتن ثروت از نظر عاطفی باید چیزی عمیق تر و پرمعنی تر داشته باشید که شامل بهترین ها در خانواده، عشق، سلامتی و موفقیت کاری و زندگی ست. بنابراین چگونه می توانید به جای پول نقد و صفرهای اضافی در حساب بانکی، در مسیر یک زندگی عاطفی ثروتمند طرز فکر خود را به تعقیب عشق و احساس هدف در زندگی تبدیل کنید؟

سعادت و ایجاد یک زندگی خارق العاده و انعطاف پذیر، مطلوب ترین احساسی است که افراد به دنبال آن هستند. برای یافتن مسیر یک زندگی عاطفی ثروتمند باید دانست که کسانی که از قدرت درونی و عاطفی برخوردار هستند، به خوشبختی واقعی و موفقیت پایدار می رسند.

قدرت عاطفی یک ضرورت برای سعادت و موفقیت است. از نظر ذهنی، درک جدی احساسات، محرک انگیزه های ما هستند. و انسان ها باید از چگونگی مهار احساسات خود آگاه باشند. احساسات می توانند هنگامی که به آدرنالین متصل هستند، ما را در جهت اشتباه حرکت دهند.

 

چگونه از نظر عاطفی ثروتمند شویم؟

انسان های موفق و آزاده دارای یک سری ویژگی ها و خصوصیات شخصی و اخلاقی هستند. برای پیدا کردن مسیر یک زندگی عاطفی ثروتمند با ما همراه باشید.

1 اعتماد به نفس

ثروتمندان عاطفی، (Emotionally wealthy people) از ارزش شخصی خود مطمئن هستند و نیازی به شنیدن تأیید دیگران احساس نمی کنند. آن ها هرگز نگرش «مرا انتخاب کن» و نظر عاطفی نیازی به توجه ندارند؛ زیرا از درون به خود باوری رسیده اند. در زندگی بزرگ و موفق هستند و خود را بالاتر از نیاز به دلسوزی و توجه بی دلیل دیگران می دانند. آن ها می فهمند که باشکوه بودن یک چالش بزرگ است که تلاش زیادی می طلبد.

این مقاله را هم بخوانید:  3 درس اندوه و غم از دست دادن نزدیکان

2 انعطاف پذیری

ثروتمندان عاطفی قدرت درونی عمیقی دارند. آن ها در مسیر یک زندگی عاطفی ثروتمند می دانند که هرچه بیشتر موفق شوند، بیشتر با گروهی از افراد حقیر، حسود و بی رحم روبرو می شوند. هرچه آن ها برای تغییر جهان انگیزه بیشتری داشته باشند، بیشتر به دنبال موفقیت هستند. هر چه در زندگی دیگران تفاوت ایجاد می کنند و به پتانسیل کامل خود می رسند، بیشتر با این افراد و نفرت های سطح پایین رو به رو می شوند.
ثروتمندان عاطفی، از وجود این افراد آگاه هستند و در کنترل واکنش های خود نسبت به آن ها، مهارت و پشتکار دارند. اجازه نمی دهند کسانی که قصد تخریب و آزارشان را دارند، مانع اراده و موفقیتشان شوند.

3 به جلو نگاه می کنند

افراد ثروتمند از نظر عاطفی، وقتشان را برای سرزنش یا انتقاد تلف نمی کنند. نارضایتی های خود را رها می کنند زیرا نارضایتی، آن ها را عقب می اندازد. اگر شخص دیگری از آن ها ناراحت باشد و از کینه دست نکشد، افراد موفق از آن  عبور می کنند. ثروتمندان از نظر عاطفی به جلو نگاه می کنند. در طی مسیر یک زندگی عاطفی ثروتمند آن ها تلخ نمی شوند، بلکه بهتر می شوند.

4 ایمان

کسانی که خودشان را دوست دارند می فهمند که چه استعدادی دارند و چقدر مهم هستند. آن ها از این که به دنبال آنچه می خواهند بروندف نمی ترسند. با صبر و شکیبایی به ترس ها و شک هایشان غلبه می کنند. این افراد خارق العاده معتقدند که تمام کارهایی که در زندگی انجام می دهند، روزی نتیجه دلخواه را خواهد داد.
ثروتمندان عاطفی زندگی پرتحرک را انتخاب می کنند و از سفر جاه طلبانه یا تعهد عمیقی که برای خوشبختی و موفقیت کسب می کنند، نمی ترسند و به خود افتخار می کنند. ایمان را نسبت به ترس ترجیح می دهند.

این مقاله را هم بخوانید:  جذب ثروت از طریق فنگ شویی

5 بلوغ

از نظر ثروتمندان عاطفی، موفقیت پایدار و خوشبختی عمیق فقط می تواند از طریق کار سخت، عرق جبین، و تلاش برای زنده ماندن از طوفان های واقعی، حاصل شود. آن ها می پذیرند که زندگی دشوار است و چون این حقیقت را در آغوش می گیرند، می توانند از آن فراتر روند تا مهربانی را انتخاب کنند.

6 قابلیت تشخیص

در مسیر یک زندگی عاطفی ثروتمند ثروتمندان عاطفی خود را در معرض افرادی قرار نمی دهند که باعث دلسردی یا تحقیرشان شوند. انرژی مسری است، بنابراین از افراد منفی دور می مانند.

 

7. واقع بینی

7 واقع بینی

آن ها این شجاعت را دارند که به جهانیان نشان دهند که چه کسانی هستند و چه توانایی هایی دارند. می دانند تمام روابط درست و موفق در خصوصیاتی مثل؛ صراحت، صداقت، اصالت و صداقت استوار است. بازی حدس و گمان را نمی پذیرند و واقعیت را قبول می کنند.

8 آماده به کار هستند

نمی توانند صبر کنند تا صبح از خواب برخیزند. آن ها هرگز زندگی یا فرصتی را برای استفاده مناسب از دست نمی دهند. در ذهن این افراد بزرگ هیچ اندیشه ای جهت تنبلی وجود ندارد.

9 حفظ آرامش خود

اهمیت استفاده از وقت و زمان را می دانند. این افراد استثنایی از چالش های خود فرار نمی کنند اما می دانند که گاهی اوقات کارها به خوبی پیش نمی رود و چاره ای جز نگریستن به رویدادها نیست. لحظات آرام زندگی را قدر می شناسند و می دانند که بهترین نعمت زندگی، نفس کشیدن و احساس آرامش درونی ست.

خصوصیات دیگر افراد در مسیر یک زندگی عاطفی ثروتمند

ضروریات  مسیر یک زندگی عاطفی ثروتمند:

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه با خود اشتغالی از بیکاری رها شویم؟

• دانستن و درک ارزش زمان
• نه گفتن به بدی ها
• انعطاف پذیری در کارها و زندگی
• نوعدوستی
• احترام به خود و دیگران
• درک نیروی قدرت فکر و دورن
• کنترل عصبانیت و خشم

این افراد خارق العاده می دانند که خوشبختی یک امر معین نیست، بلکه یک خلقت است. با توجه به آنچه گفته شد. برای موفقیت در مسیر یک زندگی عاطفی ثروتمند حساب بانکی عاطفی خود را درست و رو به راه کنید! وقتی که از نظر عاطفی سرشار شوید، شما خودآگاه، صبور، قادر به دوست داشتن، مراقبت از خود و دیگران خواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن