اعتماد به نفسزندگی شادقانون جذبمسیر ثروت آفرینیمهارت های زندگیموفقيت در كار

موفقیت حرفه ای به زندگی شخصی شما بستگی دارد

7 دلیل این که موفقیت حرفه ای شما به زندگی شخصی بستگی دارد

هر مرحله از زندگی ما به نوعی با مراحل قبل آن بستگی دارد. این که نحوه عملکرد ما در محل کار یا در خانه، به چه نحوی صورت می گیرد، در زندگی و موفقیت حرفه ای ما نقش بسزایی دارد. به همین دلیل می گویند، داشتن زندگی شخصی شاد عاملی مهم مثبتی در موفقیت کاری شما ست.

موفقیت بستگی به طرز فکر شما دارد. همچنین بستگی به این دارد که منظور و هدف شما از آن چیست. چه شخصیتی  واقعاً دارید و این که چقدر روی بهبود شخصیتی خود سرمایه گذاری کرده و چگونه رفتار می کنید. همچنین موفقیت نقطه نظری ست از میزان رضایت از خود و بیشترین برنامه ریزی را می طلبد. موفقیت شما هرگز نباید در تایید دیگران از شما باشد، بلکه باید روی توانایی های و طرز فکر مثبت از خود تمرکز کنید.

زندگی شخصی شما نقش مهمی در شکل دادن به طرز فکر و چشم اندازتان نسبت به زندگی دارد. این ایده که چگونه می توانید «کار تیمی» را در محل کار خود مدیریت کنید؛ تا حدود زیادی شبیه شخصیت شما در خانه و زندگی شخصی ست. مشکلات شما در محل کار و نحوه عمل شما در راستای غلبه بر آن ها به نوع شخصیت شما بستگی دارد. اما در مورد 7 تاثیری که زندگی شخصی شما در موفقیت حرفه ای تان دارد صحبت خواهیم کرد.

موفقیت حرفه ای 

موفقیت حرفه ای 

مهارت های ارتباط با مردم

برای موفقیت حرفه ای بدانید که هیچ کس به معنای واقعی تنها نیست. حتی اگر به تنهایی زندگی کنید، هنوز هم ده ها نفر در زندگی شما هستند. بنابراین زندگی شخصی شما، توانایی مواجهه و ارتباط با شخصیت های مختلف را به شما می دهد و در حقیقت شما با مهارت ها و شخصیت و تجارب خود است که روابط کاری برقرار می کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  وقتی حس انجام کارهای روزانه را ندارید، چه باید بکنید؟

روابط

توجه داشته باشید که افرادی که روابط شادی دارند، معمولاً در کار موفق می شوند. دلیل این امر این است که چنین افرادی همیشه هنگام بازگشت به خانه کمترین فشار را تحمل می کنند. رابطه شخصی شاد در بروز کردن ذهن و شادابی آن، هنگام کار کمک می کند. برای موفقیت حرفه ای توجه کنید در حالی که شخصی در یک رابطه ناخوشایند خصوصی به سر می برد، همیشه سختی کار را بر دوش خود احساس خواهد کرد و ذهنش از تصمیم گیری دقیق گیج و ناتوان خواهد بود.

مدیریت زمان

مدیریت زمان

مدیریت زمان یکی از مهمترین عوامل در مورد داشتن یک حرفه موفق است. شما باید در مهلت زمانی معین پروژه ها را مدیریت کنید. عقب افتادگی ها می تواند به معنای عدم موفقیت باشد. این زندگی شخصی شماست که مدیریت زمان را به روشن ترین معنی به شما می آموزد. به عنوان عضوی از یک خانواده، باید در عین حال که می توانید وقت خود را برای کارهایتان هماهنگ کنید، باید نیازهای هر یک از اعضای خانواده را نیز برآورده کنید. زندگی از شما سازماندهی را طلب می کند.

نگرش ها

چگونگی برخورد با مشکلات به عنوان یک انسان، عاملی تعیین کننده مهمی در زندگی حرفه ای ست. نگرش مثبت، به شما کمک می کند زندگی شاد داشته باشید و شما را در مورد چیزها خوش بین نگه می دارد و این امکان را به می دهد تا قبل از تصمیم گیری ها، عقلانی فکر کنید.

موضوعات مالی

پول نمی تواند شادی بخرد؛ اما مطمئناً می تواند شما را از لغزیدن باز دارد. مشاغل برای پول درآوردن هستند در حالی که در زندگی شخصی باید هزینه کرد. اگر در خرج کردن محتاط باشید و در عین حال خسیس نباشید، همیشه بین زندگی شخصی و زندگی حرفه ای خود تعادل برقرار خواهید کرد.

این مقاله را هم بخوانید:  تنظیم خواب برای زندگی سالم تر

طبیعت مستقل

طبیعت مستقل

شخصی که در خانه به طور مداوم به دیگران وابسته باشد، همیشه در محیط کار همان رفتار را خواهد داشت. اما کسی که می داند چگونه تصمیم بگیرد، یک رهبر موفق خواهد شد که می داند چگونه با مردم رفتار کند و همچنین وظایفش را به بهترین شکل انجام دهد.

اولویت ها

برای موفقیت حرفه ای، داشتن تعادل بین زندگی و کار یکی از مهمترین نکاتی است که می تواند به خوشبختی در زندگی شخصی و حرفه ای منجر شود. انسان باید همیشه بداند چه موقع کار را متوقف کند و از کجا باید زندگی شخصی را آغاز کند و برعکس. گذاشتن زمانی برای عشق و رابطه با همسرتان نیز نقش مهمی در رشد شخصیت دارد. افرادی که دائماً مشغول کار هستند و از تعطیل کردن برای امور شخصی خودداری می کنند، در مقایسه با کسانی که می دانند چه تعادلی در زندگی و کار خود برقرار سازند، بیشتر شکست خواهند خورد. بنابراین می بینید، زندگی و کار ما، همه به هم پیوسته است. داشتن زندگی شخصی شاد و متعادل یکی از پیش شرط های لازم برای داشتن یک حرفه موفق است.

جرج برنارد شاو می گوید: «در زندگی خودشناسی، به اندازه خودسازی مهم نیست.»

دیدگاهتان را بنویسید

بستن