زندگی شادمسیر ثروت آفرینیمهارت های زندگیموفقيت در كار

بهترین راه تشویق نوجوانان به کارآفرینی (1)

قسمت اول

کارآفرینی نوجوانان

 

کارآفرینی برای کسانی که از سال‌های نوجوانی خود شروع به یادگیری و ایجاد مشاغل می کنند، با مزایای گسترده‌ ای همراه است. تشویق به کارآفرینی جوانان یکی از بهترین راه ها برای موفقیت فرزندان ما در آینده است. بعلاوه، بعضی اوقات صفات یک کارآفرین آینده را در نوجوانان و جوانان اطراف خود مشاهده می کنیم و بهترین کاری که می توانیم انجام دهیم این است که این صفات را به سمت موفقیت هدایت کنیم.

با تغییر فناوری در جهان پیرامون ما، چشم انداز شغلی برای فرزندان و نسل های آینده نیز تغییر می کند. در حقیقت، ممکن است در 20 سال آینده 30 درصد مشاغل منسوخ شوند. این واقعه‌ای بزرگ است! همراه با این پیشرفت های فنی و اجتماعی، ایجاد یک شرکت و تبدیل شدن به رئیس و کارآفرین خود، بسیار بیشتر در دسترس و قابل حصول شده است.

این راهنمای ما در برای تشویق به کارآفرینی جوانان است. پس با ما همراه شوید:

مزایای کارآفرینی چیست؟

 

مزایای بیشماری از کارآفرینی وجود دارد، اما این مزایا به ویژه برای جوانانی که هنوز وارد بازارا کار نشده اند، نیز صادق است. چه فرزندان شما نوجوان باشد و چه جوان، تسلط بر مهارت کارآفرینی می تواند در بسیاری از زمینه های زندگی آن‌ها به خوبی کمکشان کند.

 

کارآفرینی می تواند سفری چالش برانگیز، اما بسیار پربار باشد و علاوه بر دستیابی به دانش و مهارت‌های چشمگیر، کارآفرینان مشتاق، اعتماد به نفس لازم را برای مقابله با مشکلات دنیای واقعی پیدا کرده و به دنبال رویاهای خود می روند. این روش ایده آل برای جوانانی‌ست که می توانند علایق و استعدادهای خود را کشف کنند و یاد بگیرند که چگونه می توانند از این هدایا در آینده شغلی، به نفع خود استفاده کنند.

این مقاله را هم بخوانید:  راه های بی نظیر رسیدن به موفقیت

علاوه بر این، کارآفرینی به نوجوانان کمک می کند تا خلاقانه فکر کنند، مهارت های تحلیلی و حل مساله خود را پرورش دهند و به دنبال روش هایی برای یادگیری، ارزیابی و بهبود کار خود باشند. کارآفرینی واقعاً بهترین آمادگی برای جوانان با هر آرزوی شغلی، از هنر گرفته تا امور مالی‌ست.

اگر شما یک نوجوان هستید که به تجارت و کارآفرینی علاقه مندید و یا خلاقیت، انگیزه و اوقات فراغت لازم را اکنون برای مستقل شدن دارید، در ادامه بخوانید:

تفکر مستقل

 

یک مهارت که اغلب در مدارس نادیده گرفته می شود، تفکر مستقل است. دبیرستان تا حد زیادی به خاطر سپردن اطلاعات و دانستن پاسخ صحیح برای آزمون‌‌ها تکیه می‌کند. با این حال، در دنیای واقعی، همیشه یک پاسخ درست وجود ندارد و گاهی اوقات عقل مرسوم بهترین راه برای حل یک مساله نیست. کارفرمایان این را می دانند و دانشکده ها نیز این را می دانند و  به دنبال کارکنانی هستند که توانایی خود را برای تفکر مستقل نشان دهند و برای مشکلات مشترک راه حل های منحصر به فردی ارائه دهند.

1-ایجاد یک ذهنیت کارآفرین

این دقیقاً همان چیزی است که کارآفرینی می تواند در پرورش نوجوانان کمک کند. برای موفقیت به عنوان یک کارآفرین، به مزیت رقابتی یا تمایز نیاز دارید که ناشی از انجام کارهایی شبیه دیگران نیست. این نمایش یک دیدگاه منحصر به فرد برای استخدام کنندگان و پذیرش دانشگاه خواهد بود و توسعه این مهارت ها موفقیت یک نوجوان را در زندگی و حرفه او تسریع می‌کند.

آزادی مالی در کارآفرینی

 

غیرمسوولانه و نادرست خواهد بود اگر بگوییم که هر کارآفرین از تجارت خود، ثروتمند می شود. با این حال، حقیقت این است که کارآفرینی راهی‌ست که به افراد امکان می دهد پتانسیل درآمد بی حد و حصر ایجاد کنند. بیشتر مشاغل دارای حقوق محدود هستند و حتی با افزایش پاداش سالانه محدودیتی در کارمندان ایجاد می شود و سرعت افزایش درآمد آن‌ها نیز .محدود است. کارآفرینی درست برعکس است و درپوشی برایش وجود ندارد

این مقاله را هم بخوانید:  اولین نفری باشید که راز موانع موفقیت را می داند

اینکه چقدر می توانید پول بدست آورید یا با چه سرعتی می توانید درآمد خود را به عنوان یک کارآفرین افزایش دهید محدودیتی ندارد و این امکان آزادی مالی را فراهم می کند. کارآفرینان نه تنها می توانند به هر درجه از درآمدی که دنبال می کنند دست یابند، بلکه می توانند مشاغلی را ایجاد کنند که کسب و کاری منفعل، تکرار شونده یا مستقل داشته باشد. حتی زمانی که موسس در تعطیلات به سر می برد.

بنابراین چه چیزی بیش از پتانسیل بی حد و حصر و آزادی در زندگی برای فرزندانمان می خواهیم که بدون نگرانی مالی آنچه را که می خواهند انجام دهند و به دنبال آرزوهای خود باشند؟

 

جملات انگیزشی

مهارت‌های مادام العمر برای موفقیت

 

مهارت کارآفرینی فقط در تجارت مفید نیست. مهارت‌هایی که کارآفرینان ایجاد می کنند تقریباً به سایر زمینه های زندگی و شغل فرد قابل انتقال است. کارآفرینان از مدیریت زمان به تفویض اختیار گرفته، تا پشتکار به تجزیه و تحلیل انتقادی و موارد بسیار دیگر، همه چیز را یاد می گیرند و به آن تسلط دارند. البته این‌ها فقط تعدادی از مهارت‌هایی‌ست که به بسیاری از جنبه های دیگر زندگی آن‌ها منتقل می شود.

درمورد پول به نوجوانان آموزش دهید

 

کارآفرینان جوان یک تجربه کاملاً واقعی از یادگیری ارزش یک تومان و به طور کلی نحوه کارکرد پول دارند. آموزش پول به فرزندان ما راهی عالی برای آماده سازی آن‌ها برای دنیای واقعی و همچنین موفقیت به عنوان یک کارآفرین است. یک راه عالی برای تشویق کارآفرینی و آموزش بچه ها در مورد پول این است که به آن‌ها اجازه دهید که تصمیم گیرنده اصلی در امور مالی خود باشند.

این مقاله را هم بخوانید:  برقراری ارتباط موثر در محل کار

به عنوان مثال، به جای اینکه به آن‌ها یک لیست از پیش تعیین شده از کارها بدهید، می توانید به فرزندتان اجازه دهید تا به شما پیشنهاد دهد در چه کارها و فعالیت هایی می تواند به ما کمک کند و دستمزد شروع کار را دریافت کند. این به پیشرفت مهارت های ارائه، ارتباط و مذاکره نوجوانان کمک می کند و باعث بهبود روابط شما با نوجوان شود.

علاوه بر این، باید با آن‌ها در مورد نحوه پس انداز کردن، صحبت کنید. اکثر کارآفرینان و صاحبان مشاغل می دانند که درآمد می تواند نوسان داشته باشد، بنابراین پس انداز یک امر مهم برای کاهش خطر در آینده است. بچه ها باید ارزش پول را درک کنند و بدانند که جریان نقدی مکرر همیشه تضمین نمی شود. پس انداز و قرار دادن پول برای سرمایه گذاری های معنادار که پاداش بسیار بیشتری نسبت به خرج مکردن غیر ضروری پول دارد، ارائه می دهد و راهی عالی برای القای دانش کارافرینی‌ست.

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

بستن