آموزش كارآفرينیاعتماد به نفسزندگی شادکارآفرینی و مشاغل جدیدمسیر ثروت آفرینیمشاوره شغلی و توسعه فردیمهارت های زندگیموفقيت در كار

راه های جالب توجه پرورش کودک و نوجوان کارافرین

پرورش کودک و نوجوان کارافرین

سال به سال کودکان زیاد و با استعدادی بزرگ شده و آماده می شوند تا دنیا را به دست گیرند. این کودکان دارای دید باز و مهارت هستند و می توانند فرصت هایی که برایشان مناسب است را پیدا کنند. آن ها در زندگی هیجان زده و آماده هستند و توانایی پیش بردن و اداره  هر کسب و کاری در زندگی را دارند. شخصیت کودک و نوجوان کارافرین از سن پایین شکل می گیرد.

بیش از هر زمان دیگر، اکنون کودکان موفق در معرض ایده هایی هستند که به طور معمول با کارآفرینی در ارتباط است. برای اینکه یک کارآفرین موفق باشند نیاز به خلاقیت، همدلی، مهارت های ارتباطی، توانایی حل مسئله و ریاضیات عملی برای پیدا کردن راه حل ها در لحظه مناسب و داشتن اطمینان به خود دارند.

بزرگ کردن کودک با مهارت های مرتبط کارافرینی و ایجاد شخصیت یک کودک و نوجوان کارافرین در آن ها، می تواند شرایط زندگی شان را بهتر کند. حتی اگر آن ها در آینده دوست نداشته باشند کارافرین شوند، زندگی بهتری خواهند داشت. به تدریج، همین مجموعه از مهارت های کسب شده در زمان کودکی، آن ها را به سمت فرصت هایی مناسب برای خوشبختی و موفقیت سوق می ­دهد.

موفقیت در دهه های آینده بسیار سخت تر از نسل های قبل خواهد بود. کودک و نوجوان کارافرین شما در هر حرفه ای که باشد با افرادی از سراسر جهان همکاری خواهد کرد و احتمالا با مشکلات بسیار پیچیده تری نسبت به خود شما روبرو خواهد بود. حرفه کودکان ما در آینده محدود به محله و شهر و حتی کشور خودشان نیست و ناچار به حرکت در یک دنیای در حال تغییر، با استفاده از مهارت های کارآفرینی هستند.

این مقاله را هم بخوانید:  جذب موفقیت و راه‌کارهای عملی و ساده

آموزش مهارت های کارافرینی به کودک و نوجوان

آموزش مهارت های کارافرینی به کودک و نوجوان

برای  یادگیری این مهارت ها لازم نیست که کودک شما درهمان سن کسب وکاری داشته باشد و مردم را به کار بگیرد! کودکان ما امروزه استرس های زیادی دارند بنابراین معرفی ایده های کارآفرینی به کودک یا نوجوان باید ساده و راحت باشد. چیزهایی مانند آشنایی با مشاغل به عنوان یک عمل سرگرم کننده و خلاقانه مثل خرید آنلاین برای خودش، یادگیری مهارت خلق وسیله یا کاردستی یا استفاده و تهیه اسلایدهای پاورپوینت برای کارهای مدرسه و علایقش، ایده های ساده و سرگرم کننده ای برای آشنایی هستند.

چهار راه برای آماده کردن ذهن کارافرینی در کودک و نوجوان

 

1-ایجاد یک ذهنیت کارآفرین

1-ایجاد یک ذهنیت کارآفرین

الهام بخشیدن برای پرورش کودک و نوجوان کارافرین با اعتقادات و ارزش های منطبق با کارآفرینی می تواند زود هنگام شروع شود. اعتقاداتی مانند «اشتباه کردن بخشی از موفقیت است.» یا «توجه و استفاده کردن از فرصت ها» باورهای ارزشمندی هستند. طرز فکر کارآفرین، به آن ها آگاهی می دهد تا از فرصت هایشان برای ایجاد چیزی با ارزش، همکاری با دیگران در جهت رسیدن به نتیجه یا کسب درآمد در هر شرایطی استفاده کنند. به جای دیدن دنیای کسب و کار به عنوان چیزی هولناک و سخت که باید تحمل شود، به آن ها این درک را ببخشید که می توانند کارهایشان را سرگرم کننده، خلاقانه و با ارزش کنند.

2-مهارت های کارآفرینی را معرفی کنید

به آن ها فرصتی دهید که مهارت هایی مانند خرید و فروش، بازاریابی، تولید محصول، حسابداری، خدمات به مشتریان، معامله، مذاکره و رهبری را توسعه دهند و در زندگی خود را تغییر ایجاد کنند. بدون توجه به جنبه سودآوری و مالی و به جای این که صرفاً روی مهارت های آکادمی مورد نیاز برای کسب نمرات خوب فرزندانمان متمرکز شویم، به پرورش بچه های کارآفرین با توسعه مهارت های نرم (مهارت های نرم همان مهارت‌های توسعه فردی­ ست.)که غالباً با مشاغل پویا همراه است، توجه کنیم.

این مقاله را هم بخوانید:  موانع رسیدن به موفقیت

3- به آن ها فرصت های دنیای واقعی را بدهید

3- به آن ها فرصت های دنیای واقعی را بدهید

همه ما با انجامِ عملی یک کار و همچنین با آزمایش و اشتباه کردن یاد می گیریم. به جای محافظت دائم همراه با نگرانی و اضطراب درمورد آینده فرزندان در دنیای خارج، با آموختن مهارت های زندگی و کارافرینی از آن ها محافظت کنید. به آن ها بگویید که در مورد انجام مسائل خود با همسایگان و آشنایان صحبت و بحث کنند، آن ها را ترغیب کنید تا کالاهایی را در فروشگاه ای آنلاین و بازارچه های کارافرینی با کمک شما بفروشند و یا در مورد ایده محصولات تولیدی شان با آژانس بازاریابی و یا خریداران مورد اعتمادتان صحبت کنند.

4- راهنمایی کودک و نوجوان  (به جای آموزش)

کودک و نوجوان کارافرین در هر مرحله از یادگیری می تواند از راهنمایی مربی بهره مند شوند. مربیگری مبتنی بر این پیش فرض است که اگر به دنبال جست و جو باشید، جواب در همان جاست. یک مربی و استاد در زمینه کارافرینی، بچه ها را به سمت ایده ها و رفتارهای پرتحرک تر راهنمایی می کند.  همچنین باید فرزندان خود را تشویق کنید تا با کارآفرینانی که شغلی ایجاد و یا وسیله ای اختراع کرده اند، معامله انجام داده و از سرگذشت آن ها بیاموزند. آشنایی فرزندان شما با الگوهای کارآفرینی در دنیای واقعی می تواند این تصور پایدار را به وجود آورد که «اگر برای آن ها امکان پذیر باشد برای من هم امکان پذیر است.»

کودک ونوجوان

کودکان از سن 4 سالگی به ایده هایی مانند کمک به دیگران، پاداش و پرداخت پول برای خرید چیزها پاسخ می دهند. در مورد نوجوانان، اگر برای به دست آوردن پول به چالش کشیده شوند و تلاشی در حد سن خود داشته باشند، جرقه اشتعال خلاق را مشاهده خواهید کرد.

این مقاله را هم بخوانید:  مصاحبه شغلی چه مقدار تمرین نیاز داد؟

هدف اصلی کارآفرینی و پرورش کودک و نوجوان کارافرین کسب مال و ثروت نیست، بلکه به معنای خدمت به دیگران به روش مقیاس پذیر و پایدار است. دنیای امروز و آینده بشریت بیشتر و بیشتر نیاز به رهبران کسب و کار خلاق و با اخلاق دارد. مهارت های کارآفرینی که امروزه در فرزند خود پرورش می دهید، ممکن است برای داشتن یک حرفه عالی، شروع یک تجارت یا حل یک مشکل، کلید اصلی پیروزی آن ها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن