برقراری ارتباطقانون جذبمسیر ثروت آفرینی

برندسازی احساسی با کمک داستان گویی

برندسازی احساسی از طریق داستان گویی

برندسازی تقریباً از انتخاب یک لوگو یا آرم جذاب تر است. برندسازی احساسی یا عاطفی به دنبال ایجاد یک تصور عمیق بر مخاطبان شماست، تصوری که در هنگام زندگی روزمره در ذهنشان ایجاد می شود که در هنگام نیاز به کالا یا خدمات، برند شما را به خاطر بیاورند و این نوع تجربه نمی تواند به وجود آید مگر اینکه از نظر عاطفی با مخاطب خود ارتباط برقرار کرده باشید.

پنهان نیست که بسیاری از انسان ها عمدتا بر اساس احساسات عمل می کنند، بنابراین اگر می خواهید روی انتخاب آن ها تاثیر بگذارید، باید رویکرد مبتنی بر احساسات را در پیش بگیرید. تحقیقات نشان می دهد که حتی اگر بسیاری از افراد به شما می گویند بر اساس منطق ناب تصمیم گیری می کنند، اما اکثر مردم چنین کاری نمی کنند. در حقیقت مردم به احتمال زیاد تصمیم می گیرند که چه احساسی دارند و سپس برای حمایت از آن استدلالی مطرح می کنند.

یکی از بهترین راه ها برای برندسازی احساسی این کار داستان گویی ­ست. داشتن یک داستان قانع کننده و مثبت در پشت برند شما همان چیزی است که باعث می شود افراد این ارتباط عاطفی را برقرار کنند. اگر افراد کاری را که شما انجام می دهید دوست دارند، نسبت به خرید محصولات شما راغب می شوند. داستان گویی عاطفی بهترین راه برای جلب احساسات مردم است.

داستان گویی

داستان گویی

انسان ها، علاقه مند به سخن گفتن و گوش دادن به داستان ها هستند. ابتدا به صورت شفاهی، سپس به صورت نوشتاری، بعد از طریق رادیو و تلویزیون و هم اکنون آنلاین. داستان ها به ما می گویند که ما چه کسی هستیم. آن ها به ما این امکان را می دهند تا تجربیات خودمان را در یک قالب جذاب منتقل کنیم. به این ترتیب، مردم داستان ها را خیلی بهتر حقایق ذکر شده، به یاد می آورند. یک داستان خوب از مرزها فراتر می رود، موانع را می شکند و درها را باز می کند.

این مقاله را هم بخوانید:  رسیدن به اهداف با قانون جذب 1

چگونه می توان یک داستان احساسی تهیه کرد؟

عکاسی

  1. عکاسی

انسان ها ترجیح می دهند که به داستان ها گوش فرا دهند، دیدن و شنیدن با هم باعث موثرتر شدن آگاهی می شود. از این گذشته، یک عکس احساساتی آنی را به وجود می آورد که ممکن است که بیننده حتی متوجه شکل گیری آن احساسات نشود؛ در حالی که این تأثیرات بر برداشت های آن ها تأثیر می گذارد.

عکس ها همگام با طرح رنگی که به دقت انتخاب کرده اید، اثر گذار خواهند بود. با افزودن عکس به مطالب، می توانید آن ها را برجسته کنید. علاوه بر این، باید توجه داشت که اینترنت نیز مکانی کاملاً دیداری­ ست بسیاری از وب سایت های جدید دارای عکس های جذاب و بزرگ پس زمینه به جای منوهای سخت نوشتاری و طبقه بندی نشده هستند. برندسازی احساسی از تصاویر جذاب استفاده کنید.

  1. داستان های رنگی

رنگ ها با احساسات ارتباط دارند. به عنوان مثال سیاه و سفید قدرت را برقرار می کند، در حالی که قرمز می تواند احساس هیجان و انرژی را به وجود آورد. از طرف دیگر، براساس برخی مطالعات، واقعاً می تواند شما را به رنگ آبی و یا مولد تبدیل کند. نکته این است که رنگ هایی که برای سایت خود انتخاب می کنید تأثیر مستقیمی بر تصور شما بر روی مشتریان فعلی و بالقوه شما خواهد گذاشت. برای تعیین نوع تجربه عاطفی مورد نظرشان وقت بگذارید تا بتوانید داستان رنگی بی نظیر خود را بگویید.

سبک و طول جملات

  1. سبک و طول جملات

سبک و طول جملات  باید متناسب و تنظیم شود. اگر در تنظیم لحن داستان مشکل دارید، از خود بپرسید: «آیا ما یک شرکت رسمی هستیم و یا سنتی؟ کدام صفت را بیشتر می خواهیم برای ما کاربرد داشته باشد.» پاسخ به این سؤالات به شما کمک می کند تا همه چیزهایی را که می نویسید، حساب شده باشد و نوع که انتخاب می کنید و راهی را که طی می کنید مخاطبان را جذب کند.

این مقاله را هم بخوانید:  ارتباط جنسی گرم و سالم

جهت برندسازی احساسی در هر جای دیگر که تبلیغاتی دارید، اطمینان حاصل کنید و آن را حفظ کنید. حتی اگر چند نفر در تیم نویسندگی خود دارید. هدف در این جا این است که مشتریان بعد از خواندن مطالب بگویند: «اوه! این تیم عالی به این شرکت تعلق دارد؟»

  1. فیلم

خوب، بنابراین من می دانم که گفتیم که هم نوشتن و هم عکاسی ابزارهای بسیار خوبی برای برندسازی احساسی هستند، اما فیلم می تواند حتی قدرتمندتر باشد؛ زیرا هر دو را در یک پلتفرم ترکیب می کند بخصوص اگر با موسیقی ترکیب شود. با داشتن موسیقی متن خوب و چند تصویر دلچسب ویدیویی می توان احساسات مخاطب را تحت ناثیر قرار داد. درون وب سایت ها معمولا در قسمت «درباره ما» از داستان گویی برای برند سازی استفاده می شود.

برای برندسازی احساسی توجه داشته باشید که احساسات این قدرت را دارد که با مخاطبان و مشتریان شما رابطه پایدار برقرار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن