آموزش كارآفرينیتجربیات خندانسخنران کسب و کار و توسعه فردیمسیر ثروت آفرینیمشاوره شغلی و توسعه فردیمهارت های زندگیموفقيت در كار

آیا منطقه راحتی ، مکان امنی برای شماست؟

(غلبه بر ترس ها)

آیا بهتر است از منطقه راحتی خود خارج شوید؟

ترس یک موهبت خدادادی و  ارزشمند است. مردم را ایمن نگه می دارد و درهنگام خطر، احتیاط را ترغیب می کند. اما ترس همچنین می تواند یک عامل محدود کننده باشد، زیرا قبول مسوولیت ها را کاهش می دهد، فرد را در منطقه راحتی خودش فرو می برد و او را از پیشرفت باز می دارد. آیا تاکنون با شرایطی روبرو شده اید که از تصمیم گیری، ایجاد تغییر و یا خطر کردن ترسیده باشید؟ در نهایت ریسک کردید یا تصمیمی گرفتید؟ آیا فقط مانند گذشته باقی مانده اید و کارها را رها کرده اید؟

طبیعت ما این است که احساس امنیت کنیم و در آسایش و به دور از خطر باشیم. این از ابتدای وجود بشر در کره خاکی بوده است. زمانی بود که انسان های نخستین می دانستند چگونه بقا را در اولویت قرار دهند. حتی امروزه، بسیاری هنوز هم تصمیم می گیرند که زندگی ساده و بدون خطری داشته باشند و استفاده از خیلی انتخاب ها و فرصت های پیش رو را نادیده می گیرند.

واقع گرایان و رویاگرایان

واقع گرایان و رویاگرایان

به عبارت ساده دو نوع انسان وجود دارد: 1. رئالیست ها یا رویاگران 2. واقع گرایان نوع منطقی و محتاطانه ای از افراد هستند که همیشه قبل از تصمیم گیری به ویژه تصمیمات بزرگ مهم برای تغییر زندگی، روی جوانب مثبت و منفی را فکر می کنند.

رئالیست ها رویاهایی دارند که بیشتر ریشه در جاه طلبی و اراده دارد در حالی که واقع گرایان می فهمند که پیشرفت بیش از جاه طلبی و انگیزه، پیوندها را می طلبد. آن ها احساس می کنند مشکلات زندگی هرگز نگرانی ندارد. در نتیجه تمایل دارند که انتخاب های ایمن داشته باشند و به راحتی از دانستن اینکه چه چیزی برای خودشان بهتر است استفاده کنند.

این مقاله را هم بخوانید:  موفقیت و ترتیب تولد در خانواده

حالا بیایید رویاگران را ببینیم. آن ها بلندپروازان بزرگ و ریسک پذیر هستند و همیشه هنجارهای جامعه را به چالش می کشند و جرات می کنند در فراتر از واقعیات فکر کنند. آن ها به خوبی از منطقه راحتی خود خارج می شوند. این بدان معنا نیست که برنامه ای ندارند یا مسیری را که می خواهند طی کنند را نشناسند.

رویاپردازها الهام بخش خود از درون هستند. هیچ کس نمی تواند رویاهای آن ها را تغییر دهد. رویاپردازان اجازه نمی دهند که ترس هایشان آن ها را متوقف کند. آن ها ممکن است هر از گاهی شکست بخورند، اما هرگز از زندگی یا عشق دست نمی کشند.

در آغوش ترس

در آغوش ترس

فکر می کنید در کدامیک از این دو گروه قراردارید؟ و آیا یکی از دیگری بهتر است؟ در زندگی، تعادل همیشه مهم است. به همین ترتیب، واقع گرا بودن بهتر از رویایی بودن نیست. هر دو با چالش های خود همراه هستند. اما آنچه من می دانم این است که مهم نیست که در کجای زندگی قرار داشته باشید، ترس همیشه باید راهی باشد که شما را به سمت بهتر شدن سوق دهد. قدم زدن در خارج از منطقه راحتی شما نوعی ترس است که باید در آغوش بگیرید. اگر خود را رؤیایی می بینید که عالی ست و بیرون رفتن از منطقه راحتی برای شما تازگی ندارد.

اما اگر همیشه بیشتر فرد محتاطی بوده اید (به واقع گرایانه بودن نزدیک می شوید)، امیدوارم که تلاش بیشتری برای ترقی بیشتر داشته باشید! البته این بدان معنا نیست که شما مجبورید تصمیماتی عجولانه یا جسورانه مانند آنچه گفته شد را انجام دهید. این بدان معناست که ذهن خود را به این پذیرش بپردازید که خروج از منطقه راحتی تان، چیزی نیست که از آن دریغ کنید یا از آن بترسید.

این مقاله را هم بخوانید:  راه موفقیت در کسب و کار

منطقه راحتی

مدیریت ترس

در مواقع استرس یا ناراحتی، به یاد داشته باشید که بعضی از بهترین چیزها زمانی اتفاق می افتد که می ترسید یا در حال تجربه وضعیت ناخوشایندی هستید. این تجربیات هم می تواند شما را به چالش بکشد و هم به رشد شما کمک کند. متعهد باشید که با تلاش خود، شرایط جدید را امتحان کنید و بدانید که زندگی خارج از منطقه راحتی شخص به تعبیر خود ناراحت کننده است. بنابراین، بهترین عادت که می توانید در درون خود پرورش دهید، تمرین آشنایی با ناراحتی ست.

اگر در زندگی دچار عدم قطعیت هستید، سردو راهی تصمیمی مهم قرار دارید یا رابطه شخصی و کاری شما دچار تزلزل است، بهتر است از خود بپرسید که به دنبال چه چیزی هستید؟ ما اهداف، رویاها و آرزوهای مختلفی داریم؛ اما اگر بخواهید، همه آن ها به یک نتیجه مشابه مثبت و موفقیت آمیز منجر می شوند.

برای رهایی از محدودیت های خود، باید یک قدم عقب برداریم از منطقه راحتی خود خارج شوید و دیدگاه تازه ای راجع به آن چه واقعاً محدودیت است بدست آوریم. محدودیت ها مواردی هستند که شما را از انجام کاری دور می کنند. بنابراین اگر می خواهید کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید ، باید بتوانید از محدودیت هایی که زندگی شما را در همان حلقه روزمره، ماه و سال زندگی می کند، خلاص شوید.

همه محدودیت ها واقعاً از ذهن شما شروع می شوند.

خبری خوب است زیرا به معنای این است که می توانید یاد بگیرید که چگونه می توانید محدودیت های خود را کنترل کنید و خارج شدن از  منطقه راحتی از شرایط فعلی و فشارهای زندگی خود نیز خلاص شوید. استاد خندان در همایش هایشان به افراد کمک می کنند تا راه حل های ایده آل برای مشکلات خود را پیدا کنند و با سال ها تجربه مربیگری، دانش و شیوه های موفقیت خود را به شما نشان می دهند و کمک می کنند که نه تنها از محدودیت های خود خلاص شوید، بلکه معنای جدید و بزرگتری را برای زندگی خود پیدا کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  آشنایی با تست‌های روان‌شناسی

دیدگاهتان را بنویسید

بستن