مسیر ثروت آفرینی

مهم‌ترین نکات مسیر ثروت آفرینی که باید بدانید

ثروت آفرینی

 

از نظر برخی افراد، ثروتمند شدن به شانس و اقبال بستگی دارد و به هیچ وجه اکتسابی نیست. اگر از این افراد راه های دستیابی به ثروت را بپرسید، آن را به شانس یا داشتن خانواده ای ثروتمند ربط می دهند اما در واقع رسیدن به موفقیت و ثروت آفرینی تنها به مهارت ها و مسیر حرفه ای فعالیت شما وابسته است.در واقع با دانستن نکات مسیر ثروت آفرینی می توانید روند طی کردن مسیر ثروت آفرینی مهم را تسریع ببخشید.

داشتن استقلال و امنیت مالی، بهبود شرایط زندگی و همچنین جایگاه اجتماعی از جمله عواملی است که انسان را به سمت ثروت آفرینی و موفقیت سوق می دهد اما به نظر شما چگونه می توان در این مسیر قدم برداشت؟ در حقیقت برای دستیابی به آن باید علاوه بر سخت کار کردن، هوشمندانه نیز کار کنید، صبر و حوصله زیادی به خرج دهید، قوه خلاقیتتان را به کار بیاندازید و بهترین نسخه از خودتان باشید. بسیاری از مردم پیش از شما این مسیر را طی کرده و به نتایج موفقیت آمیز آن دست یافته اند. در ادامه مهم ترین نکات مسیر ثروت آفرینی را بررسی خواهیم کرد.

کاهش هزینه های شخصی و کنترل مخارج

76 درصد از مردم به محض اینکه حقوق ماهیانه خود را دریافت می کنند، تنها چیزی که به ذهنشان می رسد روش های مختلف برای خرج کردن آن است اما به عنوان یک فرد موفق باید از هزینه های شخصی خود بکاهید تا با استفاده از پس انداز آن، به روش های مختلف سرمایه گذاری فکر کنید و در مسیر ثروت آفرینی گام بردارید.

کاهش هزینه های شخصی و کنترل مخارج

یکی از ساده ترین روش های مدیریت مالی این است که هزینه هایتان کمتر از میزان درآمد ماهیانه شما باشد. زمانی که شما مخارج خود را کنترل می کنید، میزان باقی مانده از درآمد شما برای راه های مختلف سرمایه گذاری ذخیره می شود. برای شروع ثروت آفرینی کافی است هر ماه 10 درصد از درآمد خود را ذخیره و شروع به سرمایه گذاری کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  فرمول ثروت 3 مرحله ای و ساده برای دستیابی به آزادی مالی

درآمد خود را به حداکثر برسانید

دومین استراتژی خلق ثروت افزایش میزان درآمد تا حداکثر است. در این صورت شما هزینه هایتان را ثابت نگه می دارید و در عوض با تلاش بیشتر درآمد خود را به حداکثر می رسانید. هر قدر منابع درآمد شما افزایش یابند، راه شما برای رسیدن به ثروت هموارتر خواهد شد.

بهترین راه برای افزایش درآمد چیست؟

شما می توانید به راحتی با تمرکز بیشتر بر روی شغل فعلی خود، درآمدتان را افزایش دهید چرا که هدف شخصی شما در این مسیر مهم ترین عامل در رسیدن به مسیر موفقیت است. کسب و کار جانبی و در حاشیه می تواند برای شما پول ساز باشد اما از میزان تمرکز شما بر کار اصلی بکاهد.

درآمد خود را به حداکثر برسانید

از حساب های پس انداز مالیات برای سرمایه گذاری استفاده کنید

یکی از مهم ترین استراتژی های خلق ثروت، استفاده از حساب های پس انداز برای سرمایه گذاری ست. که در این صورت میزان مالیات پرداختی به حداقل می رسد.

از خدمات رایگان شرکت یا محل کار خود بهره ببرید

این خدمات می تواند شامل بیمه، وام و یا مشارکت در سهام خاص باشد که در هر صورت برای شما سودآور است. برخی از کارفرمایان انتخاب های هوشمندانه ای به کارمندان خود می دهند و اگر شما هم در این سازمان ها مشغول به کارید، بهترین راه برای کسب ثروت و کاهش هزینه های زندگی این است که از این خدمات رایگان بهره مند شوید.

زمینه های مختلف سرمایه گذاری را بررسی کنید

زمینه های مختلف سرمایه گذاری را بررسی کنید

پس از پشت سر گذاشتن این 4 مرحله ی مسیر ثروت آفرینی زمان آن رسیده که به فکر سرمایه گذاری باشید. مهم ترین موضوع در سرمایه گذاری این است که شما پول و ثروت خود را کجا سرمایه گذاری می کنید؟ بررسی زمینه های مختلف و همچنین انتخاب بهترین گزینه برای سرمایه گذاری شاید روند سختی داشته باشد اما نتایج آن قطعا خوشحال کننده است. ایده های مختلفی احتمالا از ذهنتان عبور می کنند، شاید بخواهید با خرید ملک یا خرید سهام سرمایه خود را چند برابر کنید و یا شاید ترجیح می دهید با سرمایه گذاری بر خودتان و رشد مهارت ها به شکل دیگری از این سرمایه گذاری بهره مند شوید.

این مقاله را هم بخوانید:  سه مورد عجیب از خصوصیات افراد خودساخته

به سرمایه گذاری خود پایبند بمانید

توجه داشته باشید که سرمایه گذاری ریسک و خطر زیادی دارد، در هر صورت شما قبل از سپردن سرمایه از خطرات و ریسک آن آگاه بوده اید، نکته اینجاست که شما برای بهره برداری از نتیجه سرمایه گذاری در مسیر ثروت آفرینی باید کمی صبر کنید.

به عنوان مثال تصور کنید که ملکی را خریده اید و برای بهبود آن هزینه پرداخته اید. برای فروختن ملک به مبلغ بالاتر باید کمی صبر کنید تا مشتری مناسبی برای ملک شما پیدا شوید، سپس شاهد نتایج رضایت بخش سرمایه گذاری خود خواهید بود.

به سرمایه گذاری خود پایبند باشید

به سرمایه گذاری ادامه دهید

میزان درآمد شما زمانی به شکل فعال و پرسود در می آید که شما  طی مسیر ثروت آفرینی در زمینه سرمایه گذاری خود موفق شوید، البته توجه داشته باشید که تفاوتی ندارد این سرمایه گذاری شما در زمینه خرید و فروش ملک باشد یا بهبود مهارت های فردی. با ادامه دادن به روند سرمایه گذاری، قطعا نتایج مناسبی برایتان پدید خواهد آمد.

بر روی مهارت های خود سرمایه گذاری کنید

گزینه دیگری که می توانید برای سرمایه گذاری آنرا در نظر بگیرید، سرمایه گذاری بر مهارت های خودتان است. با بهبود مهارت های فردی پتانسیل شما برای راه های کسب درآمد افزایش خواهد یافت. به عنوان مثال می توانید در زمینه های مختلف کاری خود مهارت جدیدی فرا گیرید و یا در جهت رفع نقطه ضعف های خود قد بردارید.

از نظر برخی افراد، ثروتمند شدن به شانس و اقبال بستگی دارد و به هیچ وجه اکتسابی نیست. اگر از این افراد راه های دستیابی به ثروت را بپرسید، آنرا به شانس یا داشتن خانواده ای ثروتمند ربط می دهند اما در واقع رسیدن به موفقیت و ثروت آفرینی تنها به مهارت ها و مسیر حرفه ای فعالیت شما وابسته است. داشتن استقلال و امنیت مالی، بهبود شرایط زندگی و همچنین جایگاه اجتماعی از جمله عواملی است که انسان را به سمت ثروت آفرینی و موفقیت سوق می دهد اما به نظر شما چگونه می توان در این مسیر قدم برداشت؟ در حقیقت برای دستیابی به آن باید علاوه بر سخت کار کردن، هوشمندانه نیز کار کنید، صبر و حوصله زیادی به خرج دهید، قوه خلاقیتتان را به کار بیاندازید و بهترین نسخه از خودتان باشید.

این مقاله را هم بخوانید:  تقویت امنیت روانی در محیط کار

نتیجه

موفقیت مالی در ذهن شروع می شود و تأییدهای فوق العاده ساده ای وجود دارد که می تواند در جذب ثروت به شما کمک کند. اگر نگرش خوبی در مورد پول دارید؛ اگر دوست دارید در مورد آن فکر کنید و در مورد آن می خوانید و یاد می گیرید که چگونه آن را به طور مؤثر مدیریت کنید ، جمع کردن ثروت کافی برای داشتن یک زندگی بسیار راحت آسان خواهد بود. اما اگر ایده های منفی در مورد پول دارید، انجام دادن آن دشوار است و هرگز موفق نخواهید شد.

 استاد عارف خندان: 

 «من از نشدن ها بسیار شنیده ام، با من از آن چه می توانی، سخن بگو.»

دیدگاهتان را بنویسید

بستن