مسیر ثروت آفرینیمشاوره شغلی و توسعه فردیموفقيت در كار

برندسازی احساسی چگونه است؟

تبلیغات امروز به تنهایی چیزی بیش از نام شما  یا نمایش محصولات یا خدماتتان ارائه نمی دهند. ما برندهای موفق جهان روز به روز بیشتر متوجه شده اند که ایجاد یک کمپین بازاریابی جذاب و عاطفی باعث می شود، مخاطب بتواند آن برند را با احساسات مثبت در ذهن خود ثبت کند. بازاریابی فرایندی چند بعدی است که به عنوان اساسی برای توسعه اقتصادی مشاغل در نظر گرفته می شود. به این ترتیب، بازاریابی از مفهوم سازی یک ایده تجاری تا هر مرحله از استراتژی توسعه تجارت گرفته شده است. یکی از مهمترین بخش های این توسعه، برندسازی عاطفی و احساسی ست.

برندسازی عاطفی فرایند ایجاد، طراحی و اجرای یک استراتژی برندینگ، بر اساس احساسات مثبت خاص است. معمولاً وقتی به احساسات مثبت اشاره می کنیم، به عشق، خوشبختی و شادی فکر می کنیم. اما آیا اینها تنها احساسات مثبت هستند؟ احساسات مثبت ، به گفته روانشناسان، می تواند از شادی، خوشبختی، مهربانی تا غرور، آرامش، علاقه، رضایت، تا هراس، تسکین، الهام، سرخوشی و خوش بینی باشد. این ارزش های اصلی را می توان با ده ها احساسات، ویژگی ها و ویژگی های دیگر ترکیب کرد تا یک برند عاطفی ایجاد کند.

 برندسازی احساسی نوعی دستکاری ذهنی هوشیارانه برای برقراری ارتباط احساسی بین محصول و مخاطب. به این منظور که شما ابتدا باید احساسات مخاطب خود را بشناسید و سپس مطابق با احساسات وی محصول خود را به گونه ای تبلیغ کنید که مشتری تشویق به خرید محصول شما شود، در این صورت می توانید درآمدی پر سود داشته باشید. در این باره ما سعی کرده ایم تعدادی از نکات مربوط به برندسازی احساسی را معرفی کنیم با ما همراه باشید.

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه تفکر مثبت برای من مفید است؟

تغییر مورد برندسازی

مهمترین قدم این است که در عوض اینکه به مشتری فعلی خود فکر کنید، به بازار هدفتان بیاندیشید یا در عوض تمرکز بر روی محصول فعلی، ذهن خود را بر روی تجربه ای که از محصولات مورد توجه بدست آورده اید، متمرکز کنید. زمانی که شما کاملا مشتریان خود را بشناسید و با احساسات آن ها آشنا شوید می توانید برند سازی احساسی قوی و خوبی داشته باشید، بنابراین برای این کار بهتر است تحقیق کنید که مخاطبانتان چه کسانی بوده و چه خصوصیاتی دارند.

تولید محتوای جذاب در برندسازی احساسی

یکی دیگر از راه هایی که می توانید مخاطب خود را جذب کنید و برندسازی عاطفی انجام دهید، تولید محتوای قوی و جذاب می باشد.

یکی دیگر از راه هایی که می توانید مخاطب خود را جذب کنید و برندسازی عاطفی انجام دهید، تولید محتوای قوی و جذاب است. برای اینکه محتوایی جذاب داشته باشید می توانید از کلمات کلیدی همچون: تمایل به کنترل، ارزش گذاری مجدد، هیجان کشف یک چیز تازه، باهوش تر کردن افراد و … استفاده کنید. این کلمات و عبارات کوتاه بر عواطف فرد تاثیر مستقیمی داشته و باعث می شود که حتی برای اولین بار محصول شما را امتحان کنند و پس از آن مشتری دائمی شما شوند. افزایش آگاهی مشتریان از برند تجاری شما یک شبه اتفاق نمی افتد، اما این مهم است که در نظر داشته باشید برای هر شغلی یکی از بهترین راه های دستیابی به این مهم، بازاریابی توسط تولید محتوا ست.

یکی از بهترین راه ها برای پیوند دادن مشارکت جامعه به استراتژی محتوا، ارسال عکس است. عکس ها را در سایت و کانال های اجتماعی خود منتشر کنید. همچنین فیلم ها روش عالی دیگری برای نشان دادن مشارکت انجمن شما هستند. ویدئوهای تیم شما در عمل یک راه عالی برای برجسته کردن شرکت و کسب وکار شما و نشان دادن به مشتریانی است که به پرداخت هزینه و دریافت کالا و خدمات برای خود اهمیت می دهند.

این مقاله را هم بخوانید:  تکنیک های فروشندگی: 5 نکته طلایی

ارسال خبرنامه های ایمیل
ارسال خبرنامه نامه الکترونیکی یکی از بهترین راه ها برای نگه داشتن شرکت شما در خط مقدم ذهن مشتریان است.

تعریف داستان

برای برند خود داستانی تاثیر گذار و قوی بسازید.

یکی از بهترین مضامین محتوا برای افزایش آگاهی از برندتان، داستان شرکت شما ست. شما می توانید مارک تجاری خود را به روشی تبلیغ کنید که منعکس کننده محل شروع کار، موفقیت و اعتقاد شما به همراه ارزش های شرکت باشد. این جنبه ها را  نگه دارید تا تصویری شفاف از اینکه شما به عنوان یک شرکت هستید به تصویر بکشید. نوشتن داستان می تواند به شما کمک کند با مشتریان خود در سطح شخصی تری ارتباط برقرار کرده و فراتر از محصولات و خدمات خود، به آن ها نشان دهید که چه کسی هستید.

برای برند خود داستانی تاثیر گذار و قوی بسازید. از قدیم داستان سرایی یکی از راه های برقراری ارتباط با عواطف و احساسات دیگران بوده است، به همین دلیل امروزه نیز برای اینکه مخاطب را به خود جذب کنید، می توانید از داستان سرایی استفاده کرده و محصولتان را به گونه ای به مخاطب خود ارائه کنید که پس از گذشت ماه ها این محصول در ذهنشان بماند و از آن استفاده کنند.

رها کردن مشتریان با احساساتی قوی

رها کردن مشتریان با احساساتی قوی

این مورد به این معنا نیست که شما مشتریان خود را با چه اطلاعاتی از برند خود رها کنید، بلکه به این معنا ست که شما چه احساسی را در آن ها باقی می گذارید، زیرا این احساسات هستند که طولانی مدت همراه انسان می مانند.

به خاطر داشته باشید که در برندسازی احساسی مجبور نیستید که همیشه بین محصولات خود و احساسات مرتبط با آن ارتباط مستقیم برقرار کنید، بلکه فقط کافیست احساسات مدنظرتان را به درک و ذهن مشتریتان وصل کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  موفقیت و ترتیب تولد در خانواده

دیدگاهتان را بنویسید

بستن