آموزش كارآفرينیبازرگانی خندانتجربیات خندانصادرات تخم مرغمسیر ثروت آفرینیمشاوره شغلی و توسعه فردیموفقيت در كار

نقش صادرات تولیدات ملی در ارزآوری

 مجموعه پرورش مرغ تخمگذار خندان – کارخانه بسته بندی و صادرات

نقش صادرات تولیدات ملی در ارزآوری و بهبود وضعیت اقتصادی کشور

نقش صادرات در بخش اساسی تجارت نشان داده می شود. رشد ناشی از صادرات، موضوعی بسیار بحث برانگیز است. اقتصاددانان به شدت اعتقاد دارند که اندازه گیری رشد اقتصاد واقعاً پیچیده است و به عوامل مختلفی از جمله تجارت، انباشت سرمایه (چه از نظر جسمی و چه از نظر انسانی)، نوسان قیمت، توزیع درآمد و وضعیت سیاسی و همچنین بسیاری از خصوصیات نامشخص دیگر بستگی دارد

از سه دهه گذشته رشد ناشی از صادرات، موضوع تحقیقات اساسی و بررسی های تجربی بوده و باعث بحث و تبادل نظر در ادبیات تجارت و توسعه و پیشرفت شده است. بیشتر کشورها می خواهند صادرات خود را افزایش دهند. شرکت ها می خواهند بیشتر بفروشند. هنگامی که ظرفیت فروش داخلی تکمیل می شود، تولیدکننده می خواهد به خارج از کشور نیز صادرات داشته باشد.

چگونه صادرات بر اقتصاد تأثیر می گذارد

چگونه صادرات بر اقتصاد تأثیر می گذارد

 

 • نقش صادرات در  افزایش شغل، افزایش دستمزدها و سطح زندگی مردم کشور و منجر به تولید داخلی می شود. تولید داخلی نیاز به نیروی کار داخلی دارد. از این رو صادرات منجر به افزایش اشتغال در کشور می شود. جدا از اشتغال مستقیم که از طریق صادرات تأمین می شود.
 • به همین ترتیب، مردم شادتر خواهند شد؛
 • صادرات باعث ماندن و نگهداری ذخایر ارزی در بانک مرکزی کشور می شود؛
 • کشورها همچنین برای مدیریت نقدینگی از ذخایر ارزی استفاده می کنند. این بدان معناست که آن ها می توانند تورم را کنترل کنند؛
 • ارزش پول ملی بیشتر می شود.
 • بازیابی از رکود اقتصادی: صادرات ابزاری بسیار مهم برای تحریک رشد اقتصادی در یک کشور است. این بدان معنی است که صادرات نیز می تواند برای بهبودی از رکود اقتصادی استفاده شود. منطق پشت این ساده است. در دوران رکود اقتصادی، احساسات منفی در کل اقتصاد وجود دارد. کارخانه ها و دفاتر از افزایش دستمزدها خودداری و در نتیجه مصرف کنندگان شروع به تعویق انداختن خریدهای خود می کنند.
این مقاله را هم بخوانید:  بهبود زندگی با استفاده از قانون جذب

ضعف صادرات کشورها

نتیجه ضعف در صادرات این است که یک چرخه شرور به وجود می آید و تولید متوقف می شود. در همین زمان، سایر کشورهای جهان از رکود رنج نمی برند. از این رو مصرف کنندگان در این کشورها حاضر به خرج کردن هستند. در این جاست که صادرات وارد عمل می شود. صادرکنندگان کشورهای مستعد رکود، می توانند کالاهای خود را به کشورهایی با وضعیت اقتصادی مطلوب ارسال کنند. این باعث افزایش ناخالص داخلی محلی و کاهش بیکاری می شود و اقتصاد را به وجود می آورد. افزایش صادرات یکی از موثرترین راه ها برای کاهش رکود است.

 • صادرات تنها راه کسب درآمد است. به همین دلیل برای پرداخت بدهی یک ملت ضروری تلقی می شود. اقتصاد پر رونق به طور ناگهانی می تواند در صورت عدم وجود ارز درگیر شود. این امر به این دلیل است که آن ها قادر به وارد کردن کالاهای اساسی نیستند. از این رو، صادرات به عنوان راه نجات در نظر گرفته می شود. به همین دلیل است که دولت ها در سراسر جهان برای ایجاد صادرات برنامه های ویژه ای را ایجاد می کنند.

ویژگی های صادرکنندگان موفق  از نگاه مجموعه ما

ویژگی های صادرکنندگان موفق از نگاه مجموعه خندان

آقای عارف خندان مدیریت مجموعه پرورش مرغ تخمگذار خندان و کارخانه بسته بندی و صادرات، مطابق مطالبی که در مورد نقش صادرات ذکر شد، توصیه هایی برای انتخاب یک صادر کننده نمونه برای شما دارند:

قبل از شروع یک تجارت پرسود، مهمترین کاری که باید انجام دهید انتخاب صادرکنندگان نمونه برای عقد قراردادی مطمئن و پرسود است.

توجه کنید که آیا:

 1. خدمات آن ها در داخل کشور موفقیت آمیز بوده است؟
 2. آن ها دارای یک برنامه تجاری خوب داخلی با اثربخشی اثبات شده هستند؟
 3. مزیت های خاصی نسبت به رقبا دارند محصولات یا خدمات آن ها به یک یا چند روش منحصر به فرد عرضه می شود؟
 4. قیمت هایشان منصفانه و با توجه به قیمت های بازار و قابل انعطاف با نیاز مشتریان است؟
 5. ورود به بازارهای جدید دو یا سه سال تلاش کرده و تجربه اندوخته اند.؟
 6. آن ها از تفاوت های فرهنگی در هنگام کار با کشورهای دیگر آگاه و حساس هستند و مطابق خواسته و سلایق جوامع طرف معامله، گام بر می دارند؟
این مقاله را هم بخوانید:  اگر می خواهید مقاومت روحی شما بالا رود دلسوزی برای خود را فراموش نکنید.

اگر شرکتی طرح و نقشه مشخصی برای تجارت خود نداشته باشد، در کار روزمره تجاری اش مشکلات زیادی ایجاد خواهد شد. تولید و فروش روتین و همیشگی محصولات و یا تخصص تولید کننده را همیشه مد نظر قراردهید. از خود بپرسید این تولید کننده آیا در زمینه تخصص کاری خود در حال تولید است یا در کارش تازه کار است. در نهایت آیا مشکلات مالیاتی و محدودیت مجوز های مختلف تولیدی و صادراتی دارد؟ یا خیر؟

«ارزش کار شما به ارزش توانایی شما بستگی دارد و ارزش توانایی شما به وقتی است که برای ساختن خویش به کار برده اید.» استاد عارف خندان

دیدگاهتان را بنویسید

بستن