بازرگانی خندانصادرات تخم مرغ

فواید شگفت انگیز مصرف تخم مرغ

مصرف تخم مرغ

 

 سفیده و زرده تخم مرغ سرشار از مواد مغذی از جمله پروتئین ها، ویتامین ها و مواد معدنی هستند. زرده همچنین حاوی  کلسترول، ویتامین های محلول در چربی (مانند ویتامین های دی و ای و  اسیدهای چرب ضروری‌ست. تخم مرغ یک منبع مهم برای پخت و پز است، زیرا ترکیبات شیمیایی خاص آن به معنای واقعی کلمه عمل چسباندن را در بسیاری از واکنش های مهم پخت را انجام می دهد

از زمان اهلی شدن مرغ، مردم از  خوردن تخم مرغ لذت می برند و از آن تغذیه می کنند. تخم مرغ به عنوان نمادی از باروری و تولد دوباره، جای خود را در اعیاد دنیا و همچنین آشپزی گرفته است. در ایران تخم مرغ رنگی سفره هفت سین و در مسیحیت، تخم مرغ تزئین شده با عید پاک مترادف شده است. انواع مختلفی از تخم پرندگان در دسترس است؛ اما آنکه بیشتر پرورش می یابد تخم مرغ است. در حالی که گزینه های دیگری شامل تخم مرغ اردک ، غاز و بلدرچین هم وجود دارد.

نکات برجسته تغذیه ای

تخم مرغ منبع بسیار خوبی از پروتئین ارزان و با کیفیت است. بیش از نیمی از پروتئین در سفیده تخم مرغ است و حاوی ویتامین B2 و مقادیر کمتری از چربی نسبت به زرده داراست. تخم مرغ منابع غنی از سلنیوم ، ویتامین D ، B6 ، B12 و مواد معدنی مانند روی، آهن و مس است. زرده تخم مرغ کالری و چربی بیشتری نسبت به سفیده دارد A ، D ، E و K و لسیتین و ترکیب امولسیون را دارد.

این مقاله را هم بخوانید:  5 ویژگی اصلی یک کارآفرین

بعضی از مارک های تخم مرغ اکنون بسته به آنچه که جوجه ها تغذیه کرده اند حاوی اسیدهای چرب امگا 3 بیشتری هستند. تخم مرغ به عنوان یک منبع «کامل» پروتئین در نظر گرفته می شود زیرا حاوی همه 9 آمینو اسید ضروری‌ست، آنهایی که نمی توانیم در بدن خود سنتز کنیم و باید از رژیم غذایی دریافت کنیم.

دادن فقط یک تخم مرغ در روز به بچه های کوچک در کنار رژیم غذایی با غذاهای شیرین شده با قند، می تواند به آن ها برای رسیدن به قد مناسب و جلوگیری از کوتاهی قد کمک کند.

مرغ‌ها و سایر موجودات تخم‌گذار به‌طور گسترده‌ای در سراسر جهان نگهداری می‌شوند و تولید انبوه تخم مرغ یک صنعت جهانی است. در سال ۲۰۰۹، تخمین زده شده‌است که ۶۲٫۱ میلیون تن تخم مرغ در سراسر جهان از تقریباً ۶٫۴ میلیارد مرغ تخم‌گذار تولید شده‌است. سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (فائو) اظهار داشته است که در سال ۲۰۱۵، تولید تخم مرغ به 70.4 میلیون تن رسیده است.

تخم مرغ برای سلامتی

تخم مرغ غنی از چندین ماده مغذی ست که سلامت قلب را تقویت می کند، مانند بتائین و کولین. مطالعه اخیر در مورد نزدیک به نیم میلیون نفر در چین نشان می دهد که خوردن یک تخم مرغ در روز ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته را کاهش دهد، اگرچه کارشناسان تأکید می کنند که به عنوان بخشی از سبک زندگی سالم مصرف می شوند.

در دوران بارداری و شیردهی، تأمین کافی کولین از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا کولین برای رشد طبیعی مغز ضروری‌ست. تخم مرغ منبع مفیدی از ویتامین د است که به محافظت از استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان و راشیتیسم کمک می کند.

این مقاله را هم بخوانید:  یک نمونه کارافرینی موفق در تولید تخم مرغ

در خرید آن دقت کنید، زیرا روش تولید – محدوده آزاد، ارگانیک یا نحوه تغذیه مرغ ها – می تواند محتوای ویتامین د تفاوتی ایجاد کند. تخم مرغ باید به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متنوع و متعادل لحاظ شود. تخم مرغ سیرکننده است و اگر از صبحانه لذت ببرید، ممکن است به عنوان بخشی از یک برنامه کاهش وزن به مدیریت وزن کمک کند، زیرا پروتئین زیاد به ما کمک می کند تا برای مدت طولانی تری احساس سیری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن