بازرگانی خندانصادرات تخم مرغ

یک نمونه کارافرینی موفق در تولید تخم مرغ

مدیریت مجتمع تولیدی خندان

تولید تخم مرغ درجه یک

وزارت جهاد کشاورزی، در سال 1398  به مناسبت روز جهانی تخم‌مرغ گزارش داد که سال گذشته حدود ۹۰۰ هزار تن تخم‌مرغ در کشور تولید شده که نزدیک به ۹۰ درصد آن توسط واحدهای صنعتی تولید تخم مرغ و ۱۰ درصد توسط مرغ داران بومی و سایر ماکیانی که در روستاها پرورش می‌یابند، بوده است. ایران از لحاظ حجم تولید تخم مرغ دارای رتبه پنجمین کشور در آسیا و دهمین کشور در دنیا  به حساب می آید.

بیش از دو دهه است که کشورهای پیشرو در تولید تخم‌مرغ در دنیا دور هم جمع شده اند و به‌ واسطه ارزش غذایی تخم‌مرغ یک روز را به‌منظور ترویج مصرف این ماده غذایی در دنیا به نام روز جهانی تخم‌مرغ معرفی کرده اند و دومین جمعه ماه اکتبر را به این روز اختصاص داده‌اند. در ایران نیز با توجه به این که در اولین سال برگزاری مراسم روز جهانی تخم‌مرغ مصادف با نهم اکتبر بوده، هرسال همان روز را که ۱۷ مهر است به روز ملی تخم‌مرغ اختصاص داده‌ اند.

مجموعه تولیدی صنعتی بازرگانی جهان تجارت عارف خندان

مجموعه تولیدی صنعتی بازرگانی جهان تجارت عارف خندان

مجتمع تولیدی،صنعتی و بازرگانی خندان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان تخم مرغ زرده طلایی و زعفرانی فوق لوکس در سطح کشور است.  این مجتمع دارای سالن پرورش، سالن جمع آوری تخم مرغ، مرکز بسته بندی وابسته به مرغداری، مرکز صادرات تخم مرغ به کشورهای آسیایی و اروپایی با بسته بندی های مختلف بنا به درخواست متقاضی ست.

بسته به تقاضای مشتریان در ایران یا کشورهای دیگر، تخم مرغ مارک دار، بدون مارک، شانه رنگی و شانه ساده، کارتن پنج لایه تک قلو در رنگ سفید و قهوه ای، کارتن دوقلو صادراتی و بسته بندی وکیوم و غیره آماده می شود. فرایند کامل تولید تخم مرغ به طور کامل با دستگاه های تمام اتوماتیک است و بدون دخالت دست.

این مقاله را هم بخوانید:  آیا خوردن تخم مرغ برای بدن شما مفید است؟

تمام مسوولیت مراحل کار تحت مدیریت و نظارت آقای عارف خندان (منتخب تولید کننده نمونه کشور) انجام می شود و تمام محصولات از جمله تخم مرغ بسته بندی، تخم مرغ صادراتی و تخم مرغ فله را با تضمین کیفیت کالا در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

توزیع تخم مرغ خندان در انواع مختلف

توزیع تخم مرغ خندان در انواع مختلف

بسته بندی تخم مرغ مارکدار با تعداد 6، 9، 12، 15، 20 و 30 عددی بسته بندی شده و در اختیار فروشگاه ها قرار داده می شود. تخم مرغ صادراتی در انواع بسته بندی شانه رنگی، کارتن تک قلو، کارتن دو قلو، تخم مرغ بدون مارک و مارکدار است.

این مجموعه به عنوان واحد نمونه در سطح کشور معرفی شده است و از تمام اصول بهداشتی و مقررات بروز تبعیت می کند. همچنین یکی از واحدهای تولیدی تخم مرغ مرغوب زرده طلایی و زعفرانی ست که تهیه، بسته بندی و صادرات را بصورت کامل انجام می دهد.

واحد نمونه خندان، ظرفیت پرورش بالا و عمده مرغ تخم گذار و تولید تخم مرغ با کیفیت مطلوب را با دارا بودن کادرفنی متخصص، فنی و مهندسی و دامپزشکی بهداشت طیور دارد. همچنین مفتخر به اخذ و ثبت کارت بازرگانی، عضویت اتاق بازرگانی و اتحادیه صادرکنندگان است و به عنوان یک صادر کننده نمونه مشغول فعالیت در بخش صادرات و بازرگانی به کشورهای همسایه، آسیایی و اروپایی گردیده است. یکی از رسالت های مهم اقتصادی در مورد این مجموعه ارزآوری برای کشور است که ارزش بالایی دارد.

تولید تخم مرغ نمونه خندان

مجتمع تولیدی تخم مرغ مرغوب خندان، از دستوالعمل بسیار دقیقی برای اطمینان از سالم بودن مرغ و محافظت از کیفیت تخم مرغ پیروی می کند. بررسی سلامت مرغ و کیفیت تخم مرغ، تغذیه مرغ ها، آب تمیز، روشنایی مناسب و هوای تازه، بصورت مستمر و هر روز انجام می شود. محل نگهداری، رژیم غذایی و سلامتی برای تهیه تخم مرغ های مرغوب بسیار مهم است. استفاده از علم و فناوری به روز جهان به ما کمک می کند تا ایمنی و کیفیت را در طول گردآوری، بازرسی، بسته بندی و حمل و نقل حفظ کنیم.

این مقاله را هم بخوانید:  نقش صادرات تولیدات ملی در ارزآوری

فرآیند تولید

مراحل تولید تخم مرغ در مجتمع تولیدی بازرگانی خندان

مراحل تولید تخم مرغ در مجتمع تولیدی بازرگانی خندان

  • تخمگذاری: مرغ های تخم گذار در یک محیط کنترل شده تخم می گذارند و از یک غذای با کیفیت و متعادل تغذیه ای که بیشتر از ذرت، کنجاله سویا، ویتامین ها و مواد معدنی تشکیل شده است، مصرف می کنند.
  • جمع آوری تخم مرغ ها: در مجتمع تولیدی خندان به صورت خودکار و مکانیزه با رعایت اصول بهداشتی انجام می شود.
  • تخم مرغ ها سورت می شوند و ضایعات جدا می شود.
  • درجه بندی: تولید کننده تخم های خود را با توجه به کیفیت داخلی و خارجی در زمان بسته بندی طبقه بندی می کنند. نمرات شامل گرید 14 (فوق لوکس) و یا (لوکس) است. بین ارزش غذایی درجه های مختلف تفاوت وجود دارد.
  • مرتب سازی و بسته بندی: تخم مرغ ها با توجه به اندازه، داخل شانه طبقه بندی می شوند (حداقل وزن در هر دوجین) و باید در کارتن های بزرگ قرار بگیرند.
  • حمل و نقل: تخم مرغ های تولید شده مجموعه پرورش مرغ تخم گذار خندان، در کامیون های یخچال دار حمل می شود. بیشتر تخم مرغ ها در واحد تولیدی ما فقط یک روز پس از جمع آوری به فروشگاه مواد غذایی می رسند و تقریباً همه آن ها طی 72 ساعت یا 3 روز به دست مصرف کننده می رسند..
  • لذت بردن: تخم مرغ های مجتمع تولیدی خندان، محصولی با کیفیت هستند و تازه هستند و حداکثر تا 72 ساعت به دست مصرف کنندگان می رسند و پروتئین کاملاً طبیعی و باکیفیت را در اختیار شما قرار می دهد. مزایای محصول ما، تخم مرغی بدون آنتی بیوتیک، مارک دار و بسته بندی به صورت روزانه، استفاده از مواد خوراکی ارگانیک با زرده طلایی و زعفرانی گرید پلاس، بدون آنتی بیوتیک، غنی شده با سلنیوم و ویتامین C و امگا 3 است.
این مقاله را هم بخوانید:  فواید شگفت انگیز مصرف تخم مرغ

کیفیت تولید

توجه ما همیشه به کیفیت محصولات بوده است. مدیریت این مجموعه جناب آقای عارف خندان به عنوان تولید کننده نمونه مرغ تخم گذار و تخم مرغ از طرف استانداری، فرمانداری، جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی و اداره بهداشت مفتخر شده اند و دارنده  ISO 10004 به عنوان رضاتمندی مشتری و ISO 17021 هستند. صادرات در این مجموعه دانش بنیان با روندی حرفه ای انجام می پذیرد و دارای ظرفیت بالا و صادرات کلان است.

آقای عارف خندان معتقدند که صادرات راه برون رفت از بحران اقتصادی ایران است و ما باید در تولید به نقطه قوت برسیم که کشورهای همسایه ما را با یک برند نمونه بشناسند و از صادرات به صورت بسیار حرفه ای و یکی از در آمدهای ارزی جدا از درآمدهای نفتی نام برده شود. با توجه به تحریم ارز، وجود صادرات می تواند این بحران را کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن