آموزش كارآفرينیزندگی شادمهارت های زندگیموفقيت در كار

تشویق نوجوان کارافرین برای مستقل شدن (3)

نوجوان کارافرین

 

آیا کودک شما در مدرسه به راحتی خسته می شود؟ آیا روحیه ای عصیانگر دارد که بعضی اوقات معلمین یا مربیانش را به چالش می کشد؟ دور از دسترس هست؟ یا آیا به به راحتی از خلق چیزهایی لذت می برند و علاقه مند به فروش آن‌ها برای کسب درآمد هستند؟ در این صورت، ممکن است فرزند شما ویژگی های یک نوجوان کارافرین موفق را داشته باشد. و کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید، انجام دهید تا به او کمک کنید تا مهارت‌ها، صفات و ارزش‌هایی را که به او کمک می کند تا توانایی بالقوه خود را پیدا کنند را توسعه دهد.

در مقالات قبل به مواردی که والدین می توانند به نوجوان کارافرین خود کمک کنند را ذکر کردیم د رادامه با ما همراه باشید:

برنامه نویسی را پیدا کنید که باعث خلاقیت و نوآوری شود

 

نمی توان انکار کرد که موفقیت نوجوان کارافرین ما تا حد زیادی توسط ابزارها و منابعی که در طول مسیر به آن ها داده می شود، شکل می گیرد. این به معنای پرداخت هزینه زیاد برای هر نرم افزار یا معلم خصوصی خارج از منزل نیست، اما به معنای جستجوی فرصت ها و برنامه هایی است که خلاقیت و نوآوری آن ها را تقویت کند.

بسیاری از بچه ها دقیقاً نمی دانند که وقتی بزرگ می شوند می خواهند چه کار کنند یا چه کاری انجام دهند و به همین ترتیب  بسیاری از کارآفرینان مشتاق دقیقاً نمی دانند که کار بعدی آن ها چه خواهد بود! صرف نظر از این، آزادی، ابزار و تشویق برای کشف این گزینه ها همان چیزی‌ست که به بچه ها و نوجوانان کمک می کند راه خود را پیدا کنند و گاهی اوقات آن ها مستقیماً به اولین تجارت خود راه پیدا می کنند.

این مقاله را هم بخوانید:  با کمک مدیریت زمان، از تاخیر کارهایمان جلوگیری کنیم

از نقاط قوت و ضعف به نفع خودشان استفاده کنید

نوجوان کارافرین همیشه نابغه فناوری یا ریاضی نیست و اشکالی ندارد هر کودکی نقاط قوت و ضعف منحصر به فردی داشته باشد و فقط به این دلیل که در رشته های اصلی دانشگاهی یا چشم اندازهای شغلی متداول جامعه پذیرفته نمی شوند، به این معنی نیست که مفید یا معتبر نیستند. بسیاری از موفق ترین کارآفرینان دارای اختلالات یا اختلالات یادگیری، اختلالات خلقی بودند و در برخی از موضوعات اصلی جامعه اغلب با «هوش یا موفقیت» برابر بودند. از ریچارد برانسون گرفته تا استیو جابز کاملاً واضح است که این عقب ماندگی ها غیرقابل عبور نیستند و در واقع می توانند موفقیت های بیشتری کسب کنند.

به نوجوان کارافرین خود کمک کنید نقاط قوت خود را شناسایی کند و به او کمک کنید تا به نقاط قوت خود متکی شود. شاید آن ها از نظر جزئیات بسیار خوب باشند، اما در سایر زمینه های زندگی نیز ظاهر می شود. جنبه های مثبت و منفی وجود دارد و استفاده از نقاط قوت و ضعف آن ها راه حل نهایی‌ست.

مطمئناً، تشویق کودک و نوجوان کارافرین برای کار در مورد نقاط ضعف تمرین خوبی در بهبود خود است، اما منطقی نیست که تمام زندگی آینده کودک  را بر اساس مهارتی بسازید که آن را غیر لذت بخش یا بسیار دشوار می دانند، خصوصاً در صورت وجود مهارت مهارت های دیگری که به آن ها امکان درخشش و برتری را می دهد.

اگر فرزند و نوجوان کارافرین شما نسبت به یک موضوع خاص استعداد یا علاقه منحصر به فردی از خود نشان می دهد، حتماً آن را فراتر از کلاس یا اتاق نشیمن خود تشویق کنید. این قدرت می تواند چیزی باشد که کودک شما یک روز یک امپراطوری کامل می سازد.

این مقاله را هم بخوانید:  قوانین مدیریت زمان

برای کمک به نوجوان کارافرین و تعیین اهداف از الگوها استفاده کنید

بیشتر افراد موفق مربیان، معلمین و الگوهایی داشتند که به آن ها در هدایت صعود به موفقیت کمک می کردند و یافتن زود هنگام این مربیان یک مزیت بزرگ است. اگر فرزند شما موضوع یا زمینه خاصی را دنبال می کند، نباید از رسیدن به افراد موفق در آن زمینه خجالتی باشد. اغلب این پیشکسوتان موفق بیش از هر چیز مایلند به نوجوان کارافرین مشتاق کمک کنند تا جانشین آینده آن ها شوند. راهنمایی نیز برای کارآفرینی فوق العاده مهم است و بسیاری از کارآفرینان موفق، مقیاس یا سرعت موفقیت خود را مدیون مربی شخصی خود می دانند.

نتیجه

کودکان در موقعیت منحصر به فرد خود را واقعاً باور دارند که بدون هیچ سایه ای از تردید، می توانند به آرزوهای خود برسند و دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنند. با پرورش استقلال و احساس قوی و تشویق به شکوفایی ایده های خلاقانه‌شان، می توانید به آن ها در انجام این کار کمک کنید. همانطور که به کودک خود کمک می کنید تا بعه عنوان یک نوجوان کارافرین شکوفا شود، ممکن است در این راه چندین درس زندگی ارزشمند را بیاموزید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

بستن