آموزش كارآفرينیتجربیات خندانسخنران کسب و کار و توسعه فردیمشاوره شغلی و توسعه فردیهمایش های مدیریتی

11 راه برای تقویت ذهن کارافرینی

تقویت ذهن کارافرینی

تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق، فراتر از دانستن چگونگی اجرا مدیریت امور مالی، نیاز به یادگیری مهارت های دیگری مثل خلاقیت، توانایی رهبری و قدرت دارد. این موارد مانند مهارت های مورد نیاز برای آموختن ریاضیات نیستند و مانند آن ها آموخته نمی شوند. درعوض، تقویت ذهن کارافرینی مستلزم آموختن در داخل و خارج از کلاس است و استفاده از تجربیات خودتان و دیگران دراین کار بسیار کمک می کند. بنابراین چند روش وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید:

1- جهت تقویت ذهن کارافرینی به مربیان مجرب گوش دهید.

برای تقویت ذهن کارافرینی یکی از عملی ترین کارهایی که می توانید انجام دهید پیدا کردن یک مربی و گوش دادن به تجاربش است. برخی از افراد موفق اقتصادی در جهان، مانند مارک زاکربرگ، موفقیت خود را به تجربیاتی که با مربیان خود به اشتراک گذاشتند، ارتباط می دهند.

مربیان کسب و کار صدایی عالی برای تحقق ایده های شما هستند و می توانند شما را راهنمایی کنند. لازم نیست از قبل آن ها را بشناسید می توانید سری به وب سایت های مشاهیر موفق در این رابطه بزنید.

2- تا آن جا که می توانید مطالعه کنید.

2- تا آن جا که می توانید مطالعه کنید.

علاوه بر مربیان، جهت تقویت ذهن کارافرینی در خود می توانید از کتاب ها و مقالات منتشر شده، دانش کسب کنید. افرادی که تجربیات خود را می نویسند و آن ها را با جهان به اشتراک می گذارند می خواهند شما از اشتباهات و موفقیت هایشان بیاموزید و داستان هایی در دنیای واقعی ارائه می دهند که می توانید برای سرمایه گذاری خود اعمال کنید. به عنوان مثال، بیشتر مدیر عامل های موفق نشان دادند که حداقل در هفته چند ساعت کتاب می خوانند.

این مقاله را هم بخوانید:   تاثیر موسیقی در بهره وری شغلی

3- در رویدادها و همایش های کارآفرینی شرکت کنید.

اگر می خواهید در کاری که انجام می دهید بهتر باشید، برای تقویت ذهن کارافرینی چه کاری باید انجام دهید؟

خود را با ذهن کارآفرینی دیگر در رویدادهایی مانند نمایشگاه های تجاری، کنفرانس ها، وبینارها و موارد دیگر آشنا کنید. چنین رویدادهایی فرصت های عالی برای شبکه سازی هستند. داشتن ارتباط در صنایع مربوط به کسب وکارتان به احتمال زیاد موفقیت را برای شما رقم خواهد زد. هدف شما از حضور یافتن در این همایش ها، ایجاد ارتباطات حرفه ای ست که در آینده بعد به شما کمک می کند.

4- چالش های جدید را جستجو کنید.

مهمترین مهارتی که یک کارآفرین می تواند داشته باشد، حل مسئله است. برای تقویت ذهن کارافرینی شما باید یاد بگیرید که چگونه سریع فکر کنید، موقعیت ها را از زوایای مختلف بسنجید و راه حل های خلاقانه ای را ابداع کنید که هیچ کس تا به حال انجام نداده  باشد. برای توسعه چنین مهارت هایی، باید موقعیت های چالش برانگیزی را دنبال کنید و تفکر انتقادی داشته باشید. به عنوان مثال، شما باید یاد بگیرید که بازخورد و انتقاد را بپذیرید، با جدیت به افکار و ایده های دیگران گوش دهید و تصمیم بگیرید که روی نتایج و راه حل ها تمرکز کنید.

5- هر روز به بینش خود فکر کنید.

5- هر روز به بینش خود فکر کنید.

شما می خواهید یک کارآفرین باشید؛ زیرا یک ایده دارید و یک چشم انداز مشخص. هر روز به بینش و چشم انداز آینده خود مثبت فکر کنید تا به خود یادآوری کنید که چرا این مهارت ها را پرورش و خود را تا این حد در شرایط استرس زا قرار می دهید.

این مقاله را هم بخوانید:  5 ویژگی اصلی یک کارآفرین

6- در صورت نیاز به خود انگیزه دهید.

حتی بسیاری از افراد موفق نیز گفته اند که از جملات تاکیدی جهت الهام بخشی به خود و تقویت ذهن کارافرینی استفاده کرده اند:

  • من به اندازه کافی تجربه کرده ام و من به اندازه کافی دانش دارم که این کار را انجام دهم.
  • به اندازه کافی آمادگی دارم و به اندازه کافی بالغ هستم که این کار را انجام دهم.
  • من به اندازه کافی شجاعت این کار را دارم.

7- به وعده های خود عمل کنید

یکی از راه های تمایز خود از رقابت این است که بیش از حد به وعده های خود عمل کنید. این عادت نه تنها شهرت شما را بهبود می بخشد، بلکه باعث تقویت روابط بهتر مشتری و تقویت بازاریابی به نفع شما می شود.

8- هر قسمت از تجارت را امتحان کنید.

در حالی که شما یک کارآفرین هستید، برای تقویت ذهن کارافرینی کارهای زیادی برای انجام دارید. با این حال، هنگامی که کسب و کار شما رشد می کند و شما کارمندانی دارید که به شما یاری می رسانند، ممکن است فراموش کنید که این مسوولیت ها چقدر دشوار است. بنابراین سعی کنید، در کنار کارمندان خود در نقش های مختلف کار کنید تا ببینید شغل آن ها به چه صورت است. این کار به شما کمک می کند تا از مسائلشان آگاه شوید و به عنوان یک تیم فرصت هایی را برای همکاری و پیوند فراهم سازید.

9- نظم و انضباط را تمرین کنید.

9- نظم و انضباط را تمرین کنید.

کارآفرین موفق بودن به نظم و انضباط نیاز دارد.جهت تقویت ذهن کارافرینی شما باید مراقب اتلاف وقت هم در زندگی حرفه ای و هم در زندگی شخصی خود باشید. مدت زمانی را که در رسانه های اجتماعی می گذرانید را محدود کنید، مطمئن شوید که به مقدار کافی خواب دارید و وعده های غذایی متعادل می خورید، زمان ورزش و مطالعه را برنامه ریزی کرده و حواس پرتی را کاهش می دهید.

این مقاله را هم بخوانید:  کسب و کار خانگی و پیشرفت در آن

10- بیشتر از حرف زدن گوش کنید.

همیشه بیشتر گوش دهید. همانطور که می گویند، دلیلی وجود دارد که ما دو گوش داریم اما فقط یک دهان. بنابراین بهتر است روی شنیدن حرف های اشخاص دیگر (نه فقط به صورت کلامی بلکه از طریق زبان بدن و سایر نشانه های اجتماعی) متمرکز شوید.

11- به افراد دیگر کمک کنید.

در زمینه اشتراک گذاری تجارب کسب و کار و تقویت ذهن کارافرینی کمک به دیگران یکی از عملی ترین کارهایی است که می توانیم انجام دهیم. کمک به دیگران در زمینه کارآفرینی می تواند به خود شما نیز در مورد تجارت شخصی تان چیزهای زیادی  یاد دهد.

کارآفرین بودن فقط مربوط به مدیریت یک تجارت نیست. به یک روش جدید تفکر نیاز دارد و این که چگونه می توانید ذهن کارآفرینی خود را تقویت کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

بستن