آموزش كارآفرينیبرقراری ارتباطکارآفرینی و مشاغل جدیدمدیریت برندموفقيت در كار

راه اندازی یک تجارت الکترونیک: راهنمای شروع

راهنمای شروع راه اندازی یک تجارت الکترونیک

 

به راهنمای شروع راه اندازی یک تجارت الکترونیک خوش آمدید! این که آیا شما در رسانه های اجتماعی تازه کار هستید یا در حال یادگیری راه اندازی یک تجارت الکترونیک ، خوشحالیم که  تصمیم دارید در این کار وارد شوید. در حال حاضر، همه ما شنیده ایم که استفاده از رسانه های اجتماعی در کسب و کار چقدر می توانند ارزشمند باشند. شروع هرکاری می تواند چالش برانگیز و استرس آور باشد؛ اما نترسید – ما برای کمک این جا هستیم! مهم نیست که سطح مهارت شما در حال حاضر چقدر است، موارد زیادی وجود دارد که به شما در بهبود حضور اجتماعی کمک می کند. پس با ما همراه باشید.

رسانه اجتماعی چیست؟

جهت راه اندازی یک تجارت الکترونیک ابتدا باید بدانید که  «رسانه های اجتماعی» راهی برای ارتباط و تعامل آنلاین میان مردم جهان است. در 10 سال گذشته تعداد و محبوبیت سایت های رسانه های اجتماعی افزایش یافته است. کاربران در حقیق با استفاده از رسانه های اجتماعی در یک بستر اجتماعی ارتباطی آنلاین قرار می گیرند که می تواند شامل مکالمات، اظهار نظرها و سایر یادداشت ها و تعامل ها باشد.

انتشار مطالب در طی چند سال گذشته از نظر ظاهری ساده تر شده است و این به استفاده از رسانه های اجتماعی کمک کرده است. حتی با رشد فناوری دیجیتالی، حتی کاربران وب غیر فنی هم اکنون قادر به ایجاد محتوا در تعداد زیادی از سیستم عامل های وب (مثل وبلاگ ها) هستند و ارتباطات یک طرفه دیروز به صورت دوطرفه جریان یافته است.

این مقاله را هم بخوانید:  عادات انرژی بخش صبحگاهی که زندگی شما را تغییر می دهند

رسانه های اجتماعی  و بازاریابی

در مورد دنیای کسب وکار نیز تغییر در مصرف گرایی وابسته به رسانه ها و وب و افزایش تقاضاهای همراه با آن باعث شده است که رسانه های اجتماعی فرصت و مسوولیت جدیدی را در بازار، به ارمغان آورند. با این وجود ، جادوی واقعی در استفاده از  فرصت ایجاد شده برای ایجاد روابط پایدار با مشتریان شرکت وسازمان است.

این جاست که مسوولیت آنلاین شما در قبال مشتریان شکل می گیرد. دقیقاً همانطور که رفتار مشتریان تغییر کرده است، انتظارات آن ها نیز در این دنیای رقابتی،  از محصول، خدمات و شرکت شما عوض شده است.

در طی چند سال گذشته در سیستم عامل های محبوب رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، Google+ ، LinkedIn، یوتیوب و بسیاری موارد دیگر، انفجار رشد رخ داده است. به راحتی می توان گفت که دوران رسانه های اجتماعی به تازگی آغاز شده است و نیاز به رسانه های اجتماعی در تجارت با گذشت زمان بیشتر می شود. تمام دنیا تأثیر گسترش و اتخاذ تاکتیک های رسانه های اجتماعی را دیده اند و آمارهای در حال افزایش برای خودشان صحبت می کنند.

چرا شرکت من به رسانه های اجتماعی احتیاج دارد؟

این که آیا شما  شغل کوچک و محلی را دارید یا تلاش جهانی و در سطح سازمانی را انجام می دهید، آمار بالای استفاده مردم از فضای مجازی روشن می کند که مشتریان شما آنلاین در دسترس هستند. مسلم است که اگر شرکت شما در راه اندازی یک تجارت الکترونیک ، از این زمینه استفاده نکند، به احتمال زیاد در دنیای رقبا از صحنه حذف خواهد شد.

این مقاله را هم بخوانید:  اشتغال خانگی کم هزینه

چگونه شروع کنیم

شناسایی طرفداران بالقوه اولین قدم خوب است. شما می توانید از ابزارهای اجتماعی (که بسیاری از آنها در بقیه این راهنما تشریح شده است)، داده ها واطلاعات در سایت ها، داده های مشتری و حتی مشاهدات شخصی خود استفاده کنید. همچنین باید بفهمید که مهمترین خواسته ها و تقاضاهای طرفداران و مشتریان بلقوه از شما چیست. آن ها به دنبال چه می گردند؟ چه برند وتبلیغاتی آن ها را در هر رده سنی و شخصیتی و شغلی جذب خواهد کرد؟ البته باید بدانیدکه در نهایت دانش بالا و کیفیت برند شما مردم را ترغیب و جلب مشتری خواهد کرد.

در هنگام راه اندازی یک تجارت الکترونیک اگر از مکالمات وارتباطات آنلاین با مشتری خود غافل شوید، نمی توانید پیش بروید. از این فرصت برای نزدیکتر کردن مخاطبان خود نسبت به گذشته استفاده کنید و ترافیک سایت واجد شرایط را هدایت کنید، اقتدار برند خود را افزایش دهید و افرادی را تحت تأثیر قرار دهید که روی رفتار مشتریان شما تأثیر بگذارند.

چگونه رسانه های اجتماعی می تواند زمینه موفقیت در سایر کانال های بازاریابی باشد؟

در راه اندازی یک تجارت الکترونیک به خاطر داشته باشید که تجربه مشتریان و نام تجاری شما با توییتر، فیس بوک یا وبلاگ شما شروع نمی شود. رسانه های اجتماعی باید فقط نام برند تجاری شما را گرفته و آن را تقویت کنند. تلاش های شما در رسانه های اجتماعی باید افزون بر کارهای دیگری باشد که در همه بخش های شرکت خود انجام می دهید. اشتراک گذاری کسب و کار و برند تجاری از طریق رسانه های اجتماعی فرصت های منحصر به فردی را در کلیه کانال های دیگر از بازاریابی ورودی از جمله سئو  برندسازی، روابط عمومی، فروش و موارد دیگر به وجود می آورد.

این مقاله را هم بخوانید:  ویژگی‌های افراد موفق در مقایسه با دیگران

راه اندازی یک تجارت الکترونیک

نکات مفید در راه اندازی یک تجارت الکترونیک

بازاریابی در رسانه های اجتماعی رو به رشد است، بنابراین مهم است که برخی از نکات زیر را در نظر داشته باشید تا بتوانید تجارت خود را گسترش داده و برند خود را توسعه دهید.

1- محصول و مشتریان خود را بشناسید

چه گروه های سنی و جنسی و شغلی را در بر می گیرید و آیا نیازهای آن ها را می دانید و به نیازها جواب می دهید؟

2- هر بستر رسانه اجتماعی را درک کنید

هر آنچه شما ارسال می کنید باید واقعی و مرتبط با هر بستر رسانه اجتماعی باشد. آیا این یک محتوای خوب ارائه می کنید؟ کلمات و تصاویر چگونه با هدف نهایی شما ارتباط دارند؟ سخنان شما باید اصیل نه خیلی طولانی و جالب باشد.

3- واقعی و قابل اعتماد باشید. 

کیفیت خدمات و محصول خود را حفظ کنید.

4- در صورت نیاز راهنمایی بگیرید

مجبور نیستید این کار را تنها هدایت کنید. می توانید از متخصصان کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن