آموزش كارآفرينیکارآفرینی و مشاغل جدیدمسیر ثروت آفرینیموفقيت در كار

کسب و کار خانگی و ایده های نو

 

هنگامی که شما به اداره یک کسب و کار می اندیشید؛ ممکن است ایده هایی برای  کسب و کار خانگی به ذهنتان برسد یا به فکر اجاره ملک تجاری، رفت و آمد در یک دفتر یا مدیریت کارمندان باشید. اما با پیشرفت مشاغل خانگی و مشکلات مالی، خانوادگی و حمل ونقل، اجاره های بالای محل کار و مالیات زیاد، افراد بیشتر و بیشتر در حال کشف راه کارهایی برای کار از راه دور در خانه خود هستند.

در دنیای امروز که فن آوری به ما امکان انعطاف پذیری در پیشبرد کارها می دهد، مشاغل مستقر در خانه، اشکال مختلفی پیداکرده اند. برخی از افراد یک اتاق اضافی یا انبار کوچک را به دفتر کار خود اختصاص داده اند؛ ولی برخی دیگر بصورت کاملا آنلاین کسب و کار خود را اداره می کنند. شما نیز می توانید با استفاده از فضا و وسایل ساده اطرف خود، این نوع مشاغل را شروع کنید.

فقط چند دهه پیش، اکثریت قریب به اتفاق فرصت های شغلی کار در خانه  سودآور نبودند. قبل از همه گیرش شدن اینترنت، کسب و کار خانگی هزینه بر بود همچنین در این مشاغل کلاهبرداری و سواستفاده های زیادتری گزارش می شد. بحران اقتصادی که امروز باعث بیکاری زیادی در جهان شده است، نیاز به آغاز مشاغل و کسب و کار خانگی با ایده های نو را می طلبد.

پژوهش ها نشان می دهند که در سال 2020 و بعد از آن، کسب وکارهای خانگی با پیشرفت تکنولوژی و تولد رسانه های اجتماعی، موج جدیدی از مشاغل را ایجاد کرده است. حتی پیش بینی شده است که بیش از نیمی از نیروی کار در دهه آینده کار آزاد خانگی انجام خواهند داد.

این مقاله را هم بخوانید:  محیط های کاری جذاب استعدادهای برتر را جذب می کنند؟

 

جوانب مثبت و منفی مشاغل خانگی

جوانب مثبت و منفی مشاغل خانگی

کار در خانه، ایده هایی برای کسب و کار خانگی

مشاغل خانگی یک سرمایه گذاری هستند. برخی از مشاغل مستقر در خانه، به ویژه آن هایی که بصورت آنلاین هستند، سرمایه اولیه زیادی لازم ندارند. به طور طبیعی شما باید جوانب مثبت و منفی را هنگام تصمیم گیری در مورد شغل خانگی منتخب خود، در نظر بگیرید.

جنبه مثبت

 • یک کسب وکار خانگی ایده کسب و کاری با سرمایه گذاری کم هزینه است (مانند هزینه های انبارداری)؛
 • اغلب بدون مالیات هستند؛
 • امکان فروش محصولات یا خدمات در سطح محلی و بین المللی وجود دارد؛
 • تعادل انعطاف پذیر کار و زندگی همراه هم در آن ها امکان پذیر است.

جنبه منفی

برای تأمین نیازهای مشاغل خانگی ممکن است نیاز به تبدیل فضا در خانه خود داشته باشید (به عنوان مثال نگه داری موجودی در انبار، ایجاد یک دفتر کار با تجهیزات کاری). البته این چالش می تواند بدون ایجاد اختلال در زندگی شما  و به راحتی در خانه اتفاق بیفتد.

هنوز هم باید نسبت به مقررات مربوط به مشاغل خانگی در شروع کار توجه لازم را داشته باشید. ممکن است کسب و کار شما را ملزم به اجاره فضای اضافی و استخدام کارمندان کند یا می توانید تنها کار کنید. البته کار کردن در خانه آزادی زیادی به شما می دهد و اگر از بودن در کنار افراد دیگر لذت می برید کمتر مشکل خواهید داشت.

ایده هایی برای راه اندازی کسب وکار خانگی

ایده هایی برای راه اندازی کسب وکار خانگی

راه های زیادی برای شروع یک کسب وکار خانگی وجود دارد:

این مقاله را هم بخوانید:  رضایت شغلی بین کارمندان چه اهمیتی دارد؟

   1- محصولات را به صورت عمده خریداری کنید و آن ها را بصورت آنلاین بفروشید

بسیاری از مشاغل بر روی مفهوم ساده واردات محصولات به صورت فله و فروش آن ها به صورت جداگانه برای سودآوری تمرکز دارند. شاید شما اخیراً به خارج از کشور سفر کرده باشید و با محصولات بی نظیری روبرو شوید که علی رغم تقاضا در بازار داخلی کشورتان موجود نیستند.

در هر صورت اگر این محصولات حمل و نقل نسبتاً آسانی داشته باشند، ممکن است یک ایده تجاری خوب باشند. به عنوان مثال، عینک مسدود کننده نور فرابنفش، به اندازه کافی کوچک و بادوام برای نگهداری و حمل و نقل است. خانه شما حتی می تواند به عنوان یک نمایشگاه و فروشگاه مورد استفاده قرار بگیرد و این امکان را برای شما فراهم می کند که با داشتن فضای اضافی و کارمندان، فروش خود را شروع کنید.

   2- فروش محصولات خانگی

تهیه صنایع دستی هنری زیباست که می تواند به عنوان کسب وکار خانگی درآمدزا نیز باشد. ممکن است بتوانید آن ها را در خانه خود بفروشید. سعی کنید روز به روز کیفیت را بهبود بخشید و یا آن ها را برای مخاطبان خاص تهیه کنید تا تقاضا در بازار را هدف گذاری کنید. فروش خلاقیت های خود راهی عالی برای به اشتراک گذاشتن هنر خود با دیگران و کسب درآمد است. فقط مراقب مقررات مربوط به محصولاتی باشید که مشتریان از آن استفاده می کنند یا با سلامتی و بهداشت انسان ها در ارتباط است. به کیفیت و خلاقیت توجه داشته باشید.

نمونه هایی از محصولات دست ساز که می توانید بفروشید شامل موارد زیر است:

این مقاله را هم بخوانید:  عادات مخرب باعث از دست دادن شغلمان می شوند

کسب و کار خانگی و ایده های نو

شمع ها

جواهر سازی

لوازم آرایشی

هنری

خوراکی

پوشاک

  3- یک عمده فروشی در خانه راه اندازی کنید

بدون عبور از کانال های توزیع محصولات، برای یک  کسب و کار خانگی، کالاها را از تولید کننده مستقیماً به خرده فروش منتقل کنید. برای این کار حدود محصولات را انتخاب کنید و با تولیدکنندگان نمونه و برتر قرارداد ببندید. توجه داشته باشید که کیفیت و اعتبار تولیدکننده، بالابرنده اعتبار شما نیز هست.

 

طراحی و بسته بندی محصولات

    4 – طراحی و بسته بندی محصولات

طیف گسترده ای از محصولات وجود دارند که شما می توانید با بسته بندی زیبا و یا خدمات چاپ خانگی به صاحبان مشاغل عرضه کنید: کتاب، تی شرت، کلاه، کوله پشتی، پتو، بالش، لیوان، کفش، کاپشن، کیف، تلفن، ساعت و سایر موارد بسته به تهیه کننده ای که شما برای کار با آن انتخاب کرده اید. اگر مهارت طراحی دارید، می توانید طرح های خود را بسازید. اما اگر اینطور نیست، همیشه می توانید نیروی مورد نیاز خود را استخدام کنید.

    5- خدمات یا تخصص خود را عرضه کنید                                                                    مشاغل و کسب و کار خانگی

 • تدریس
 • نظافت منازل
 • نوشتن آزاد
 • آموزش تخصص و خصوصی
 • نگه داری کودک
 • بازاریابی
 • طراحی

البته شما لزوماً نیازی به تعداد زیادی مشتری برای انجام این کارها و کسب و کار خانگی ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن