آموزش كارآفرينیبازرگانی خندانکارآفرینی و مشاغل جدیدموفقيت در كار

5 ویژگی اصلی یک کارآفرین

کارآفرین از ابتدا با استعداد متولد شده یا خود ساخته شده است؟

 

اگر در یک شرکت بزرگ با صدها کارگر باشید یا بنیانگذار استارتاپی که فقط چند کارمند دارد، می توانید از تفکر یک کارافرین بهره مند شوید. در حالی که برخی معتقدند که کارآفرینان بیش از آنکه تجربه بیاندوزند و مهارت پیدا کنند، با خصوصیات ژنتیکی از یک کارافرین، متولد می شوند.؛ اما حداقل هرکسی می تواند برخی از خصوصیاتی را که باعث می شود کارافرینان موفقی شود را بیاموزد.

تعریف واحدی از اینکه یک کارافرین در واقع کیست، وجود ندارد. اما این اصطلاح معمولاً به کسی اطلاق می شود که پیشگام یک سرمایه گذاری است، در مورد نحوه کار تصمیم می گیرد، سرمایه مورد نیاز برای تحقق بخشیدن به سرمایه گذاری را تأمین می کند. یا تمام خطرهای مرتبط را تحمل می کند.

برای اینکه مانند آن ها فکر کنید، باید ویژگی های یک کارافرین را داشته باشید یا آن را توسعه دهید. برای کسب اطلاعات در مورد مهارت های کارافرینی، ادامه مطلب را بخوانید.

ویژگی های یک کارافرین

 

انگیزه

کارافرینان ذاتاً انگیزه دارند. از این گذشته، آن ها ساعت های طولانی وقت می گذارند تا کارها و برنامه هایشان را مرتب کنند و مبالغ هنگفتی را سرمایه گذاری می کنند. گاهی اوقات هر آنچه که دارند را می دهند، تا آرزوهای خود را دنبال کنند. آن ها همه این کارها را با دانستن اینکه ممکن است ماه ها یا حتی سال ها طول بکشد تا بتوانند ثمره زحمت خود را بدست آورند انجام می دهند و علی رغم سخت کوشی، می دانند که ممکن است که تلاش هایشان با موفقیت مادی روبرو نشود.

این مقاله را هم بخوانید:  ورزش و بهبود عملکرد شغلی

با این حال حاضر نیستند در برابر ترس از شکست تسلیم شوند. بنابراین برای کارافرین موفق بودن، انگیزه قوی، و تمرکز پولادین، ​​جهت پایدار ماندن در فعالیت های طولانی مدت لازم است.

شور و اشتیاق

اشتیاق یکی دیگر از ویژگی های کارافرینان است. آن ها بیشتر دنبال رسیدن به هدف ها و پیگیری خواسته های خود و همچنین ایجاد تغییرات بیشتر هستند. این اشتیاق یا انگیزه همچنین به حفظ کارافرینان در دوره هایی کمک می کند که دلسردی نا امیدی و شکست را تجربه می کنند.

 

چشم انداز

چشم انداز مشخص

بهترین کارافرینان در مورد اینکه به چه چیزی می خواهند دست یابند، چگونه می توانند اهداف خود را به انجام برسانند و برای رسیدن به اهدافشان به چه کسانی در کنار خود نیاز دارند، بینشی دارند. دید آن ها مانند قطب نمایی ست که ایشان را به سمت موقعیت هایی سوق می دهد که شاید هیچ کس دیگری آن را پیدا نکرده است. همچنین توانایی ترجمه چشم انداز خود را به روشی دارند که کارمندان و سرمایه گذاران بتوانند آن را درک کنند. از طریق فرصت های شبکه، کارافرینان می توانند افرادی را پیدا کنند که می خواهند با آن ها همسو شوند.

اعتماد به نفس در کارافرین

 

بدون اعتماد به نفس یا خودباوری، کارافرینان احتمالاً نمی توانند موفق شوند. آن ها باید هم به خود و هم به محصولات یا خدماتی که می فروشند اطمینان داشته باشند. اگر به خود اعتقاد داشته باشند، توانایی ادامه مسیر را صرف نظر از مشکلات و دلسردی خواهند داشت..

 

این مقاله را هم بخوانید:  نگرانی های مالی در بحران اقتصادی

تصمیم گیری

 

توانایی تصمیم گیری سریع یک ویژگی مهم برای کارافرین است زیرا می تواند تفاوت بین موفقیت و شکست باشد. کارافرینان نه تنها باید مهارت تصمیم گیری خوبی داشته باشند، بلکه باید از توانایی تصمیم گیری سریع برای جلوگیری از از دست دادن فرصت ها برخوردار باشند. این امر مستلزم بررسی سریع حقایق و سپس تصمیم گیری ست.

همانطور که می بینید ، قطعاً برخی از خصوصیات اصلی آن ها در این جا وجود دارد. به عنوان یک رهبر در شرکت خود، می توانید از این ویژگی ها برای انجام کارهایی با توانایی و اطمینان بیشتر استفاده کنید. این که کارافرینان متولد می شوند یا ساخته می شوند، همانطور که به نظر می رسد، مسئله اصلی نیست. آنچه واقعاً مهم است این است که رهبران خصوصیات برنده یک کارافرین را در خودشان ایجاد کنند یا توسعه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن