کارآفرینی و مشاغل جدیدمديريت مالیمدیریت برندمشاوره شغلی و توسعه فردیمهارت های زندگی

نوشتن گزارش روزانه از زبان اپرا وینفری

نوشتن گزارش روزانه

 

طی دهه های 80 و 90 میلادی، اپرا وینفری یکی از پر بیننده ترین برنامه های تلوزیونی بود که پس از مدتی به ملکه رسانه ها تبدیل شد. این فرد قدرتمند و مشهور، در حالی که از طرف رئیس جمهور وقت آمریکا مدال صلح دریافت کرد و همچنین مولتی میلیاردر بود تنها یک عادت ساده داشت: نوشتن گزارش روزانه.

گزارش روزانه چه تاثیری بر موفقیت کاری دارد؟ 

نوشتن گزارش روزانه یعنی فکر کردن در مورد اتفاق های زندگی و مکتوب کردن آن.

نوشتن گزارش روزانه یعنی فکر کردن در مورد اتفاق های زندگی و مکتوب کردن آن. همین عادت ساده باعث می شود شما مدت زمان خیلی کوتاهی را به فکر کردن اتفاقاتی که در طول روز برایتان رخ می دهد، اختصاص دهید. شاید این عادت برایتان ساده و بی اهمیت به نظر برسد اما نقش بسیار تاثیرگذاری در زندگی افراد موفق از جمله اپرا وینفری، مارک تواین و … داشته است.

این عادت مثبت باعث می شود پس از مدتی شما به نوشته های قبلی خود بازگردید و بار دیگر آن ها را مطالعه کنید. این بار گذشته را از نگاه دیگری می بینید، بنابراین از اشتباهات خود درس گرفته و می توانید تاثیر مثبت آنرا بر روند کاری خود مشاهده کنید.

نوشتن گزارش روزانه چه تاثیری بر حافظه دارد؟

همانطور که گذر زمان کم کم بر چهره شما تاثیر می گذارد، افکار شما نیز در طول مدت زمان طولانی دستخوش تغییرات خواهد شد. زمانی که به عقب بر می گیردید و نوشته های قدیمیتان را مطالعه می کنید، باورها و افکار گذشته برایتان مرور شده و همین امر حافظه تان را تقویت خواهد کرد.

این مقاله را هم بخوانید:  9 راهکار جالب توجه برای زندگی بهتر

افزایش انگیزه کاری با نوشتن گزارش

انرژی مثبتی که در افکار امروز شماست و ثبت می شود.عامل اصلی موفقیت های بزگ فردای شماست

این عادت ساده نوشتن گزارش روزانه باعث می شود شما متوجه شوید در طول یک روز چه کارهای مثبتی می توانید انجام دهید. به عبارت دیگر لحظه های زندگی برایتان معنی پیدا می کنند چون می دانید هر روز از زندگی، می توانید یک اتفاق مثبت رقم بزنید و آن را ثبت کنید.

انرژی مثبتی که در افکار امروز شماست و ثبت می شود، موفقیت های کوچک و بزرگی که کسب می کنید و انگیزه ای که دارید، عامل اصلی موفقیت های بزگ فردای شماست بنابراین زمانی که احساس و افکارتان را در چند جمله کوتاه گزارش می کنید، با برگشتن به مرور آن ها، انگیزه ای دوباره خواهید گرفت.

گزارش روانه مانند کارنامه اقدام های شما برای رسیدن به موفقیت در طول مدت زمان است. هر روی که اتفاقات مهم را ثبت می کنید، گزارشی می نویسید در واقع روند موفقیتتان پس از مدتی واضح و مشخص است.

شاید در ابتدای راه، نوشتن گزارش روزانه برایتان مانند نوشتن خاطرات به نظر برسد اما اگر به آن عادت کنید، متوجه می شوید که این عملکرد ساده، تا چه اندازه در روحیه شما تاثیرگذار است و انگیزه کاریتان را بهبود می بخشد.

همیشه ایجاد عادات مثبت، چه کوچک و چه بزرگ برای همه ما سخت بوده اما افرادی که قاطعانه به مسیر موفقیت خود می اندیشند، از راه پیشرفت دیگران درس گرفته و مسیر را برای خودشان هموارتر می سازند. امیدواریم این مطلب مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد.

دقت کنید که گزارش خوب گزارشی ست که به سبک شفاف ارائه شود. این امر به چیدمان منطقی و سیستماتیک قسمت های مختلف نیاز دارد. باید به راحتی و به وضوح قابل درک باشد. یک گزارش خوب باید به دلیل سبک شفاف و قانع کننده ای که دارد، علاقه را حتی برای خود شما نیز ایجاد کند.

این مقاله را هم بخوانید:  همین حالا جلوی اضطراب را بگیریم

دیدگاهتان را بنویسید

بستن