آموزش كارآفرينیمسیر ثروت آفرینیموفقيت در كار

چگونه تجارت کوچک خود را به یک تجارت بزرگ تبدیل کنیم؟

تبدیل تجارت کوچک به تجارت بزرگ

برای تبدیل تجارت کوچک به تجارت بزرگ و به دست آوردن مشتریان جدید تنها راهی برای رشد شغل شما نیست. در بسیاری از مواقع، مشتریانی که قبل آن ها را انتخاب کرده اید بهترین مشتریان برای افزایش فروش شما هستند. مطالعات نیز نشان داده اند که بهبود حفظ مشتری همچنین باعث افزایش ارزش یک شرکت می شود.

در چند سال اول فعالیت، اکثر شرکت ها بیشتر برای ماندن در یک وضعیت ثابت در بازار رقابت متمرکز هستند. با این وجود در سال های اولیه، لازم است که برای رشد کسب و کار نیز تلاش شود. چه کاری می توانید انجام دهید تا شغل خود را فراتر از بازار رقابت قرار دهید؟ چه کاری می توانید انجام دهید تا آن را به نیروگاهی درآمدزا تبدیل کنید؟ چندین استراتژی رشد وجود دارد که می توانید آن ها را امتحان کنید. بنابراین با ما همراه باشید.

جذب مشتریان جدید

مشتریانی که قبلاً یک بار از شما خریداری کرده اند، احتمالاً مجدداً این کار را انجام می دهند، خصوصاً اگر تجربه مثبت در ارائه خدمات به مشتری داشته باشند. اطلاعات تماس و اولویت های خرید مشتریان را ضبط کنید. سپس از این اطلاعات برای تنظیم سیستم های بازاریابی استفاده کنید و آن ها را به مشتری های ثابت خود تبدیل کنید. البته اجرای ترکیبی از استراتژی ها برای حفظ مشتریان قدیمی و دستیابی به موارد جدید احتمالاً بهترین رشد را برای بیشتر مشاغل ایجاد می کند.

البته جذب مشتریان جدید هم بسیار مهم است. یکی از راه های انجام این کار این است که از مشتریان فعلی خود نظریات مثبت یا منفی را جویا شوید؛ زیرا این مشتریان در حال حاضر بازار هدف شما هستند. با این وجود، با فرض اینکه مشتریان راضی شما بازاریابی مثبتی برای شما ایجاد می کنند و همه چیز را راجع به شغل شما به افراد دیگر و نزدیکانشان منتقل می کنند. باید روی رضایت آن ها به هر نحو کار کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  شاد زیستن و زندگی شادی داشتن

با اعلام کد تخفیف مشتری را جذب و راضی نگه دارید

با اعلام کد تخفیف مشتری را جذب و راضی نگه دارید

با این کار مشتریان را تشویق کنید تا برند شما را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند و از آن استفاده کنند و شما را به دوستانشان معرفی کنند.

هزینه و خرج های خود را کنترل کنید

اگر سهم خود را از بازار گسترش دهید و همچنان بدون کنترل روی افزایش هزینه های خود، کار را ادامه می دهید، در واقع هیچ پولی برای سرمایه گذاری در کسب و کار خود یا سودآوری باقی نخواهید داشت.

بنابراین جهت تبدیل تجارت کوچک به تجارت بزرگ در حالی که به دنبال راه هایی برای رشد هستید، به هزینه های اجرایی خود و دریافت محصولات یا خدمات خود به مشتریان توجه زیادی داشته باشید. کاهش این هزینه ها می تواند راهی مؤثر برای گردش مالی پول مورد نیاز برای رشد و تثبیت تجارت باشد. دو روش اصلی برای کاهش هزینه وجود دارد:

  • نقدینگی محصولات کم درآمد یا از بین بردن خدمات کم کار
  • بهبود گردش مالی موجودی شما از طریق تاکتیک های جدید بازاریابی و فروش

مراقب باشید هزینه‌ها را به گونه‌ای کاهش ندهید که روی خدمات رسانی مشتری یا رضایت کارکنان شما تأثیر بگذارد. مشتریان راضی و کارمندان مشتاق هر دو عامل اصلی رشد کسب و کار هستند. کاهش هزینه در این مناطق در نهایت به توانایی تجارت شما آسیب می رساند، حتی اگر در کوتاه مدت باعث سودآوری کاذب شوند.

دسترسی به بازار را گسترش دهید

دسترسی به بازار را گسترش دهید

روش های مختلفی برای تبدیل تجارت کوچک به تجارت بزرگ و رشد بازار کسب وکار شما وجود دارد:

  • باز کردن فروشگاه ها در مکان های جدید

مکان های جدید همچنین می توانند مجازی باشند، مانند وب سایت یا فروشگاه آنلاین به شما امکان می دهد محصول خود را در مقابل مشتریان جدید در یک بازار جدید قرار دهید.

  • هدف قرار دادن جمعیتی جدید

گروه های دیگری را که می توانند از محصول شما نیز به روش های مشابه با مخاطب هدف اولیه خود استفاده کنند، شناسایی کنید. پس از شناسایی یک بازار جدید، می توانید در رسانه هایی تبلیغ کنید که آن بازار را هدف قرار داده و یا کمپین های بازاریابی سفارشی ایجاد کنید.

  • تشویق کاربردهای جدید برای محصول خود
این مقاله را هم بخوانید:  والدین چگونه می‌توانند نوجوان را بسوی کارافرینی هدایت کنند؟ (2)

کشف و تبلیغ راه های جدید استفاده از محصولات یا خدمات خود به شما امکان می دهد تا مشتریان موجود را ترغیب به خرید بیشتر کنید. همچنین می تواند به دلایل مختلف به شما در جذب مشتری های جدید که ممکن است به محصولات شما نیاز دارند کمک کند.

در نمایشگاه های تجاری شرکت کنید

در نمایشگاه های تجاری شرکت کنید

حضور گسترده در نمایشگاه های تجاری می تواند به شما در رشد تجارت کمک کند. نمایشگاه های تجاری و کسب وکار افراد علاقه مند را، جذب می کند. این فرصتی به شما می دهد تا مستقیماً به سمت گروه بزرگی از افراد که تضمین حضور در مخاطبان هدف شما را دارند، بازاریابی کنید. نمایشگاه های تجاری همچنین مزیت تعامل حضوری را به شما می دهند که توانایی شما در برقراری ارتباط و تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل در سطح کشور و جهان افزایش پیدا کند.

تسخیر یک بازار

اگر نمی خواهید بازارهای جدید را گسترش دهید یا خدمات جدیدی را به جریان درآمد خود اضافه کنید، می توانید با تمرکز روی یک مکان خاص، تجارت خود را نیز توسعه دهید. این به شما فرصتی می دهد تا به یک «ماهی بزرگ در یک برکه کوچک» تبدیل شوید.

محصولات یا خدمات خود را متنوع تر کنید

جهت تبدیل تجارت کوچک به تجارت بزرگ کلید رشد تجارت شما از طریق متنوع سازی صورت می گیرد. توجه خود را بر بخش های جدید بازار با نیازها و خصوصیات مشابه به مشتریان موجود خود متمرکز کنید. به عنوان مثال، یک هنرمند نقاش ممکن است فریم و خدمات قاب بندی را نیز بفروشد. مشاغلی که در تابستان دوچرخه کوهستان را اجاره می کند ممکن است در فصل زمستان به اجاره اسکی برود. اجرای تغییرات کوچک با گذشت زمان می تواند به شما امکان دهد محصولات خود را متنوع کرده و به مشتریان جدید برسید بدون آنکه بیش از حد به تجارت خود بپردازید.

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه نه بگوییم: راهنمای آسان نه گفتن به افراد

با برندسازی خود را معروف کنید

اگر شغل موفقی دارید و می توانید با برندسازی، سیستمی را ایجاد کنید که در کسب وکار خود اول باشید و نمونه و مدلی برای رقبا تلقی شوید که از شما تقلید کنند. برندسازی موفقیت آمیز بستگی به داشتن یک برند و مارک تجاری با جذابیت گسترده در بسیاری از مناطق جغرافیایی و همچنین یک مدل تجاری دارد که به راحتی قابل دسترسی و شناخته شده، دارد.

تبدیل تجارت کوچک به تجارت بزرگ

گسترش صادرات

گسترش بازارهای بین المللی همچنین می تواند یک نیروی بازاریابی قدرتمند برای شما باشد. گسترش در سطح بین المللی ممکن است از نظر قانونی پیچیده باشد، زیرا باید با محدودیت های قوانین تجارت و گمرک در چندین کشور مقابله کنید. بسته به نوع محصول و کشور مورد نظر برای صادرات ممکن است نیاز به مجوز صادراتی نیز داشته باشید.

به هر حال اگر زمان و منابع خود را داشته باشید، صادرات محصولات به شما امکان می دهد تا به بازارهایی راه پیدا کنیدکه قبل غیرقابل دسترسی بودند و فرصت های عظیمی برای خود ایجاد کنید.

برای تبدیل تجارت کوچک به تجارت بزرگ در میان را ه های مختلف گفته شده، یافتن استراتژی رشد مناسب بستگی به مرحله کسب و کار شما و منابعی دارد که در حال حاضر در اختیار دارید. آن چه را که باید سرمایه گذاری کنید، از قبیل پول، زمان، تخصص یا پرسنل و همچنین بازار فعلی، اهداف تجاری و منافع مشتریان خود را در نظر بگیرید. همه این رویکردها به شما امکان می دهد سهم خود را از بازار گسترش دهید. این نه تنها فروش را افزایش می دهد، بلکه باعث می شود مدل کسب و کار شما با ثبات تر شود. هنگامی که شما فقط به یک نوع مشتری هدف متکی نیستید، به احتمال زیاد از تغییرات در بازار جان سالم به در خواهید برد.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن