موفقيت در كار

موفقیت در فروش فقط با ۷ راهکار ساده

موفقیت در فروش

کسب موفقیت در فروش بیشتر، بستگی به زمان مناسب دارد تا مکان مناسب. در حالی که حتی خوش شانس بودن هم در امر فروش دخیل است؛ قرار گرفتن در مکان و زمان مناسب نیز بسیار اهمیت دارد برای این منظور فروشنده باید بطور مرتب و به طور فعال در شبکه ها فعالیت کند. ایجاد لیستی از مقالات یا منابعی که می تواند مرجع کاملی برای موفقیت در فروش تلقی شود، غیرممکن است. اوضاع فروش و شرایط تجاری بسیار پویا و روز به روز متغییر است.

برایان تریسی افسانه فروش جهان برای موفقیت در فروش  می گوید: «بسیاری از فروشندگان به دلیل این که نمی توانند شغل دیگری پیدا کنند فروشنده می شوند.» آن ها نه به دلیل تمایل به حضور در فروش بلکه به دلیل نیاز به یافتن شغل به فروش رسیدند. از خود بپرسید اگر در کار فروش هستید، آیا حرفه شما فروش است؟ اگر در فروش مشغول به کار هستید، از خود بپرسید: «چرا می خواهم درشغل فروش باشم؟» انگیزه و سعی خود را بیشتر کنید.

شرکت های فروش ارزش فوق العاده آموزش مهارت های فروش را می دانند. اگر یک متخصص فروش تازه کار هستید، نه تنها باید با دقت در هر آموزش فروش که به شما ارائه می شود، شرکت کنید، بلکه به دنبال آموزش های اضافی نیز باشید. به سمینارها بروید، یک مربی شغلی استخدام کنید، کتاب بخوانید و هر کاری که می توانید انجام دهید تا همیشه در بهبود مهارت های فروش خود موفق باشید.

یکی از موفق ترین استراتژی های فروش، تحلیل و بررسی راهکارهای فروش دیگر کسب و کارها است. شاید تا به حال مقالات زیادی درباره موفقیت در فروش در اینترنت به چشمتان خورده باشد اما در این مقاله قصد داریم ۷ راهکار ساده برای موفقیت در فروش به شما ارایه دهیم.

این مقاله را هم بخوانید:  12 نکته مراقبه برای مبتدیان، که می‌تواند به شما کمک کند 

تحلیل راهکارهای فروش دیگران

نیاز بازار را تشخیص دهید

ساده ترین راه فروش شناسایی نیازهاست. هر محصول زمانی می تواند عامل موفقیت شما شود که برای مشتریانتان تاثیرگذار واقع شود و همچنین از سوی آن ها مورد تایید باشد، از این رو فروشندگان حرفه ای ابتدا نیاز مشتری را تشخیص می دهند و سپس با توجه به نیاز، محصول خود را ارائه می دهند.

کاری کنید که مشتری خودش به دنبال محصولات یا خدمات شما باشد

گاهی اوقات افراد متوجه نیاز خود نیستند. در چنین شرایطی این‌ که فقط اصرار کنید محصولتان را از شما خریداری کند فایده ای ندارد، در عوض باید به گونه ای صحبت کنید که مشتری استفاده از محصول یا خدمات شما را نیاز خود بداند، در این صورت می توانید مخاطبان خود را به مشتری تبدیل کنید.

ارتباط موثر برقرار کنید

ارتباط موثر برقرار کنید

واقعیت این است که اگر مخاطب شما را دوست داشته باشد، حتما دلیلی برای خرید پیدا می کند اما اگر به هر دلیلی از شما خوشش نیاید بالعکس، دلیلی برای خرید نکردن پیدا خواهد کرد چرا که برقراری ارتباط موثر از مهم ترین دلایل خرید به شمار می آید. شما می توانید با اعتماد سازی، گرفتن اطلاعات کافی از مشتری و همچنین شنیدن حرف های او فروش موفقی را رقم بزنید.

گوش شنوا داشته باشید

همه ما به شکل ذاتی تمایل داریم حرف هایمان از سمت دیگران شنیده شود. پس در روند موفقیت فروش باید ۷۰ درصد شنونده باشید و تنها ۳۰ درصد از گفتگو را به حرف های خود اختصاص دهید چرا که اگر به حرف های مشتری خود گوش دهید او مطمئن می شود که شما متوجه نیاز وی شده اید. علاوه بر این تحقیقات نشان داده که اکثر مشتریان کم حرف فروش بیشتری نسبت به مشتریان پرحرف دارند.

این مقاله را هم بخوانید:  رازهای موفقیت رهبری در سازمان

برند رقیب خود را تخریب نکنید

اکثر فروشندگان آماتور و غیرحرفه ای در روند موفقیت در فروش سعی می کنند دائما محصول و خدمات خود را با برند رقیب مقایسه کرده و حتی در برخی موارد رقیب را تخریب کنند اما این کار دقیقا نتیجه ای عکس آن چیزی که فکر می کنید دارد بنابراین در مقایسه هیچ گاه از برند رقیب خود نام نبرید.

 

برند رقیب را تخریب نکنید

در ارائه توضیحات محصول اغراق نکنید

حتی اگر محصول شما از کیفیت درجه یک برخوردار است اما نتایج مطالعات نشان می دهد که مردم نه تنها به تعریف های بیش از حد و اغراق آمیز توجه ندارند بلکه از خرید نیز منصرف می شوند. پس در توضیح محصول خود همیشه مشتری را با واقعیت روبرو کنید تا وی به شما اعتماد کند. این امر باعث موفقیت در فروش می شود.

فروش را نهایی سازید

شاید اکثر مردم فکر کنند که این مرحله برای موفقیت در فروش سخت ترین قسمت از روند فروش است اما در واقع مرحله فروش در برگیرنده و نتیجه تمام مراحل قبل است. به عبارت دیگر اگر شما نتوانید با اعتماد سازی ارتباط موثر برقرار کنید، نیاز مشتری را تشخیص دهید یا حتی ارائه درستی نداشته باشید در چرخه فروش خود با شکست مواجه خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن