مديريت مالیمدیریت برندموفقيت در كار

14 روش برای بهبود مهارت‌های خود مدیریتی

 بهبود مهارت های خود مدیریتی

 

اگر مدیریت یک شرکت را بر عهده دارید، می دانید که در حال حاضر یک دارایی برای شرکت خود هستید. شما می توانید افراد را به همکاری وادار کنید که باعث افزایش تولید و تعامل بین آن ها می شود. با این حال، اگر در ابتدای راه باشید و یا بی تجربه، گاهی ممکن است احساس کنید که در حال سقوط هستید. بنابراین یادگیری مهارت های خود مدیریتی مهم تلقی می شود.

به همه ما گفته شده است مهارتهای مدیریتی مهم مهم هستند، پست های مدیریتی اغلب به عنوان پاداشی برای افرادی که عملکرد خوبی در شغل خود دارند، ارائه می شود اما افراد اغلب در مورد رهبری و خود مدیریتی آموزش کمی می بینند. طبق گفته گالوپ، شرکت ها در 82٪ مواقع در انتخاب نامزد مدیریت با استعدادهای مناسب، موفق نمی شوند؛ با این وجود یک مدیر بد می تواند سالانه هزاران دلار برای یک شرکت هزینه و زیان داشته باشد!

چند نکته عملی در مورد خود مدیریتی

 

در این مقاله چند نکته عملی را برای بهبود مهارت های مهم خود مدیریتی جمع آوری کرده ایم:

1- خود مدیریتی : تیم خود را بشناسید

 

صرف نظر از اینکه شما مدیر جدیدی هستید یا مدتی در آن سمت بودید، مهم است که جهت خود مدیریتی تیم خود را بشناسید. کارکنان اغلب، افرادی با قدرت ها، مهارت ها و انگیزه های مختلفی هستند و دانستن اینکه چگونه هستند و چه نحوه کاری را ترجیح می دهند به افزایش تعامل میان کارمندان، ایجاد فضای کار بهتر و ایجاد اعتماد کمک می کند.

این مقاله را هم بخوانید:  آیا می توانیم انسان خودساخته ای شویم؟

آن ها کارگرانی با ارزش و سرمایه شرکت هستند که در اختیار دارید. بنابراین اگر از نقاط قوت و ضعفشان آگاهی داشته باشید، قادر خواهید بود نتایج بهتری برای تیم خود بدست آورید. تعامل کارمندان، یک خیابان دو طرفه است و رهبرانی که کارمندان خود را به خوبی می شناسند شانس بیشتری در ایجاد فرهنگ کاری دارند که در بلند مدت از چشم انداز و اهداف کسب و کار پشتیبانی می کند.

اگر مسئولیت مدیریت دیگران را بر عهده دارید، همیشه بهتر است قبل از شروع کار با آن ها صحبت کنید و یا به صورت غیر رسمی گپ بزنید. این کار به شما اطلاعات مفیدی در مورد تیم و سبک مدیریت می دهد. فعالیت های تیم سازی یا مهمانی های غیررسمی می تواند راهی عالی برای برقراری ارتباط باشد

2- با حفظ سیاست درهای باز اعتماد ایجاد کنید

هنگامی که مقدمات شناخت تیم خود را ایجاد کردید و با آن ها رابطه برقرار کردید، گام بعدی ایجاد محیطی ست که بتوانند ایده های خود را بیان کنند و بازخوردها را بشنوند و همچنین انتقادهای سازنده ارزشمندی از هم تیمی هایشان دریافت کنند.

ارتباط شفاف و مستقیم همراه با پرسیدن سوالات بجا، باعث افزایش همکاری، انگیزه و افزایش موثر حل مسئله می شود. بیایید مثالی از یک مدرسه زبان خارجی را بیاوریم، که در آن کارمندان (معلمان) روزانه با مشتریان (دانش آموزان و والدین آن ها) ارتباط برقرار می کنند.

اگر مدیر سیاست درهای باز را حفظ کند و کارکنانش راحت باشند تا بینش خود را به اشتراک بگذارند، وی می تواند نوآوری های آن ها را در سراسر شرکت پیاده کند و تجارت خود را بهبود بخشد. مهم این است که مشکلات را قبل از کهنه شدن کنترل کنید. به همان اندازه هم مهم است که کارمندان برای مطرح کردن سوالاتشان به شما مراجعه کنند.

این مقاله را هم بخوانید:  5 نکته برای بهبود پیشرفت شغلی

به هر حال، شما در حال انجام یک هدف و با هم هستید، بنابراین در یک خط بودن بسیار مهم است.

3- اهداف واضح را تعیین کرده و تصویر بزرگی را به اشتراک بگذارید

 

یرای اجرای روش های خود مدیریتی ، ضروری ست که اهداف خود را به روشنی به تیم منتقل کنید. هنگام انتقال اهداف به تیم دقت کنید که اهداف:

 

  • خاص باشند: مانند «ما می خواهیم به بالاترین فروش تیم در شرکت تبدیل شویم».
  • قابل اندازه گیری باشند: «ما سی مشتری جدید امضا خواهیم داشت».
  • قابل دستیابی باشند و معقول
  • مربوط باشند: محصول ما به دلایل زیر مورد نیاز است
  • محدود به زمان باشند: «ما این کار را تا ژانویه انجام خواهیم داد».

به این ترتیب هیچ سردرگمی در مورد هدف تیم برای دستیابی مشترک، اینکه چرا آن ها این کار را انجام می دهند و چه زمانی باید انجام شود وجود ندارد. اگر اهداف مشخص و هدفمند باشد، تخصیص وقت و منابع به یک هدف آسان تر است و تیم شما نیز به احتمال زیاد موفق خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن