مسیر ثروت آفرینیموفقيت در كار

اعتبار تنها مساله مهم در تجارت است

اعتبار و حسن شهرت

 

مردم براساس اعتبار شما با شما کار می کنند، از شما خرید می کنند و روی شما سرمایه گذاری می کنند. افراد مشهور و خوشنام، قوی‌تر و سازگار هستند. آن‌ها با اعتماد و خوشنامی خود هدایت می شوند و راه موفقیتشان را هموار می کنند و برای عبارتی است که معمولاً فرصت ها، سرمایه گذاری ها و مشارکت ها به دنبال آن می آیند: «اعتبار شما مقدم بر شماست».

این بدان دلیل است که اعتبار شما تنها چیزی است که هنگام موفقیت کسب می کنید. مردم براساس اعتبار شما با شما کار می کنند، از شما خرید می کنند و روی شما سرمایه گذاری می کنند. و شهرت توسط شخصیت و عملکرد شما شکل می گیرد. هر کاری که در زندگی انجام می دهید یا می گویید، صرف نظر از شغل یا اهدافتان، مستقیماً در درک افراد از شما نقش دارد.

خواندن حقایق در مورد این بیماری و کارهایی که می توان برای جلوگیری از شیوع آن انجام داد

«اگر من از شخصیت خود مراقبت کنم ، اعتبار من از من مراقبت خواهد کرد»  دویت ال مودی

 

صداقت برای حرفه شما حیاتی است. وقتی شرایط سخت می شود، این عملکرد شما در قبال دیگران و اقدامات شما در رسیدگی به چالش هایی است که اعتبار شما را شکل می دهد و این عمدتا توسط درک صحیح شما، ارزش‌ها و هدف شما هدایت می شود. آیا راه ساده ای را انتخاب می کنید؟ آیا به قول های خود عمل می کنید؟ آیا اشتباهات خود را می‌پذیرید؟

افراد کاریزماتیک زیادی هستند که بسیار حرف می زنند. اما به اصطلاح جوجه را آخر پاییز می‌شمرند! باید دید که حرف تا عمل چقدر تفاوت دارد؛ زیرا توانایی اجرا در یک چشم انداز و توانایی رسیدن به اهداف شما مواردی است که دیگران به آن توجه خواهند کرد. آن‌چه افراد باهوش به دنبال آن هستند توانایی شما در انجام کارها است. به همین دلیل است که آن‌ها شما را استخدام می کنند یا روی شما حساب باز می کنند یا سرمایه گذاری می کنند و با شما شریک می شوند.

این مقاله را هم بخوانید:  موفقیت در فروش فقط با ۷ راهکار ساده

«اگر به شهرت خود احترام می گذارید با مردان با کیفیت معاشرت کنید. زیرا تنها بودن بهتر از معاشرت با فرومایگان است». جرج واشنگتن

 

شهرت شما همچنین توسط افرادی که با آن‌ها معاشرت می کنید شکل می گیرد. رشد شبکه شما برای هر فرد موفق تجاری ضروری است، خواه در تلاش برای ایجاد مشاغل یا ایجاد یک نام تجاری شخصی باشید. اما شما باید در کسانی که طولانی مدت با آن‌ها شریک هستید ، هوشمند باشید زیرا ممکن است شهرت آن‌ها باعث افزایش یا آسیب رساندن به شما شود.

«برند تجاری برای یک شرکت مانند شهرت یک شخص است. شما با تلاش برای انجام کارهای سخت به شهرت می رسید».  جف بزوس

 

وقتی فکر می‌کنم که چرا گاهی کارآفرینانی تصمیماتی می گیرند که منجر به از بین رفتن اعتبار کسب و کارشان می شود!  فقط برای صرفه جویی در هزینه های کوتاه مدت یا تأمین منافع خود، این خطرات و اشتباهات بزرگ را انجام می‌دهند. مواردی مانند درگیر کردن خود با یک پرونده حقوقی احتمالی مربوط به حق چاپ یا شکایت از موارد غیرقانونی کاری و غیره شهرت شرکت و برند شما را به خطر می‌اندازد.

«هیچ تبلیغی به اندازه یک شهرت مثبت که سریع اثر کند، وجود ندارد».  برایان کوزلو

 

امروزه هر شغلی خالی از چالش نیست،  اما اگر با صداقت پیش بروید و به افرادی که برای شما یا با شما کار می کنند احترام بگذارید، اعتبار شما، بازاریابی تان خواهد بود.

اداره کسب و کار

«نیاز نیست حسن شهرت بخرید، بلکه باید آن را بدست آورید». هاروی مکی

 

این مقاله را هم بخوانید:  ویژگی های بهترین کارمندان دورکار

برخی از افراد مشکوک احتمالاً فکر می کنند که اگر اتفاقاً پول زیادی و دوستان قدرتمندی داشته باشند، نیازی به سخت کوشی برای ایجاد شهرت ندارند. اما پول نمی تواند صداقت، عشق ، وفاداری طولانی مدت و حسن شهرت را بخرد. وقتی افراد با ترس برای شما به عنوان مدیری مستبد کار می کنند، قادر به ساختن چیزهای با ارزشی در بلند مدت نخواهید بود. کارمندان و همکارانی که می خواهید به شما کمک کنند تا موفقیت خود را بسازید، فقط وقتی به آن‌ها احترام بگذارید به خوبی کمکتان خواهند کرد. به علاوه، پول تمام می شود؛ اما شهرت چیزی است که هیچ کس جز خود شما نمی تواند از شما بگیرد

همانطور که یک کارآفرین موفق یک بار گفت: «ساختن شهرت 20 سال طول می کشد و از بین بردن آن پنج دقیقه طول می کشد. اگر به این فکر کنید، کارها را متفاوت انجام می دهید». وارن بافت

مزایای اعتبار و مشهور بودن چیست؟

 

از مزایای حسن شهرت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فرصت های شغلی بیشتر
  • هزینه های بازاریابی کمتر
  • جذب طرفداران وفادار
  • مشتری و فروش بیشتر
  • تمایز شما از رقبا
  • روابط خوب با مشتری
  • درآمد بیشتر
  • تبلیغات بدون هزینه
  • جذب کارمندان آینده نگر با کیفیت بهتر
  • ارزش بالاتر شرکت

مهم نیست که چه کسی هستید یا هدف شما چیست، بدون داشتن شهرت  و اعتبار مناسب و خوب دستیابی به موفقیت را دشوار یا تقریباً غیرممکن خواهید دید. مشتری برای پول و وقت خود ارزش قائل است، بنابراین به طور طبیعی آن‌ها شرکت یا شخصی را که فکر می کنند برتر است انتخاب می کنند. هیچ کس نمی خواهد هزینه کالای یا خدماتی را بپردازد که کیفیت پایین تری از آن‌چه در ابتدا تصور می کردند، داشته باشد. بنابراین خواه مشتری جدیدی را انتخاب کنید یا به دنبال مشارکت تجاری باشی ، شهرت شما در نتیجه کار شما تأثیر می گذارد

این مقاله را هم بخوانید:  نقش انضباط شخصی در کسب ثروت (1)

دیدگاهتان را بنویسید

بستن