موفقيت در كار

چگونه از اعتبار خود برای کسب موفقیت شغلی استفاده کنیم؟

تعریف اعتبار برای کسب و کار

 

این جمله درست است: شهرت و اعتبار قبل از شما حرکت می کند. اما شهرت را دقیقاً چگونه تعریف می کنید؟ دیکشنری انگلیسی کمبریج شهرت را چنین تعریف می کند: «عقیده عمومی که مردم درباره کسی یا چیزی دارند».

چه از شهرت خوبی برخوردار باشید و چه شهرت بد، به خودتان بستگی دارد. مهم است که به اعتبار شرکت خود تمرکز کنید زیرا می تواند تجارت شما را ایجاد یا از بین ببرد. نفوذ اینترنت هنوز در حال افزایش است و این بدان معناست که اگر برند شما در معرض دید عموم قرار گیرد، بیشتر مورد مشاهده و قضاوت قرار خواهید گرفت.

متأسفانه، شهرت و اعتبار منفی می تواند فقط از یک شکایت علیه شما حاصل شود. یا در بدترین حالت، نظر جمعی بسیاری از افراد در مورد شما بد و منفی شود. اگر به طور فعال شهرت خود را مدیریت نمی کنید، رقبا می توانند از این مزیت ها استفاده کنند. اما اگر رویکرد فعالی در مدیریت شهرت داشته باشید، برند شما با تعداد بیشتری مشتری، فروش و رونق می یابد.

با اعتبار خوب درآمد بیشتری کسب کنید

چرا شهرت در یک تجارت مهم است؟

شهرت خوب نه تنها باعث درآمد شما می شود بلکه به صرفه جویی در هزینه های بازاریابی نیز کمک می کند. مکانیسم ایجاد شهرت خوب مانند زنجیره ای است که شامل قطعات کوچک بهم پیوسته است. بازخورد مشتریان این زنجیره را تشکیل می دهد. در انتهای زنجیره،  شهرت مثبت یا منفی کسب و کارتان است. وقتی از شهرت خوبی برخوردار باشید ، ممکن است نیازی به صرف هزینه زیادی برای بازاریابی نداشته باشید. چرا؟ از آن‌جا که مشتریان شما به عنوان سفیران مارک و برند تجاری فعالیت شما را برای دوستان، خانواده و همکارانشان تبلیغ می کنند.

این مقاله را هم بخوانید:  نکات باورنکردنی در مورد خواب آرام

چگونه می توان اعتبار شهرت خود را بهبود بخشید؟

اگر شهرت کسب و کار شما به سمت منفی گرایش دارد، اقدامات اساسی وجود دارد که می توانید برای حرکت به سمت پیشرفت انجام دهید:

به کلام خود پایبند باشید

شهرت منفی می تواند نتیجه یک سو مدیریت در روند کارتان باشد. برای جلوگیری از این امر، باید بدانید که در سطح انسانی و با روش درست  با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. مشتریان بهترین سرمایه های شما هستند و جلب رضایت آن ها بسیار مهم است. بنابراین خود شخصا نیز پیگیر نیازها، خواسته ها، شکایات و توصیه و سفارش های آن ها باشید. نظارت بر کارمندان و توجه به خواسته های آن ها جهت بهبود کار و عملکرد آن ها نیز ضروری‌ست.

از مدرک رسانه اجتماعی استفاده کنید

یکی از ساده ترین و موثرترین راه های افزایش اعتماد به نفس در شهرت، اثبات اجتماعی است. هر یک از توضیحات مثبت، تقدیرها و تشکرها از خودتان که دریافت می کنید را به نمایش بگذارید. اما فقط آنها را در وب سایت خود جایی که ممکن است هرگز دیده نشوند منتشر نکنید. ارتقا موفقیت های شما در شبکه های اجتماعی در این است که چگونه از اعتبار مثبت خود برای افزایش مشتری خود استفاده می کنید.

خدمات مشتری را بهبود بخشید

سعی در سرویس دهی به مشتری بدخلق بدترین کار و روش است. خدمات به مشتری ضعیف باعث کاهش شهرت بسیاری از مارک ها شده است. با توجه به امکان و وجود تعداد بالای خدمات، باید بتوانید به راحتی از این دام جلوگیری کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  15 راه تاییدشده شگفت‌انگیز برای بالا بردن ارتعاشات مثبت

ارتباطات و شفافیت

شهرت شما به نحوه درک افراد از تجارت شما بستگی دارد. تمام مکاتبات  اعم از ایمیل، نامه، پیام صوتی یا هر روش ارتباطی دیگر همیشه باید مودبانه، آموزنده، حرفه ای و از نظر دستوری صحیح باشد.

در آغوش ترس

همیشه صادق باشید

هرگز با دروغ گفتن اعتماد نخواهید کرد. اگر شرکت شما اشتباهی مرتکب شد، مساله را تصدیق کنید و آن را درست تصحیح کنید. سرپوش گذاشتن راهی سریع برای عدم اعتبار و بهترین روش همیشه صداقت است.

اعتبار شرکت شما می تواند کاتالیزوری برای تجارت جدید یا مانعی برای ورود مشتریان جدید باشد. محافظت و بهبود شهرت کسب و کار شما بهترین راه برای افزایش دید شدن برند شما و رشد و دستیابی به موفقیت است.

برخی از مزایای حسن شهرت و اعتبار عبارتند از:

از مزایای حسم شهرت در مقاله قبل سخن گفتیم، در این جا نیز به چند مورد اشاره می کنیم:

• شما را از رقبا متمایز می کند
• طرفداران وفادار را جذب می کند
• فرصت های رشد ایجاد می کند

در مورد مشاغل با شهرت خوب در جهان فکر کنید. اپل، گوگل، آمازون که موفقیت آن‌ها از اعتبار فوق العاده آن‌ها ناشی می شود! تردیدی در حفظ اهمیت شهرت وجود ندارد. هرچند، گاهی اوقات خیلی ساده نیست. اگر رقیبی سعی در بد نام کردن شما داشته باشد چه می کنید؟

اگر یک ارتباط نادرست کوچک وجود داشته باشد و یک مشتری عصبانی شروع به پخش دروغ از طریق اینترنت کند؟ حتی اگر آن‌چه در مورد شما گفته شده درست نیست، عموم مردم این را نمی دانند و 88٪ از بزرگسالان موافق یا کاملاً موافقند. حذف اطلاعات نادرست درباره آن‌ها به صورت آنلاین بسیار دشوار است.

این مقاله را هم بخوانید:  فروش هر چیز به هر شخصی چگونه انجام می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

بستن