موفقيت در كار

افراد موفق چگونه هدف گذاری می کنند؟

نحوه هدف گذاری افراد موفق

یکی از مهم ترین عوامل رسیدن به موفقیت در کسب و کار، هدف گذاری است که همه ما با اهمیت آن در حرفه و شغل خود آشنا هستیم. هدف گذاری به انسان کمک می کند تا از سردرگمی نجات یافته و باعث تمرکز بیشتر ذهن می شود.

تمرکز بیشتر، جلوگیری از هرز رفتن منابع و انرژی و توان فرد از فواید هدف گذاری است اما اکثر افراد یک بار هدفشان را یادداشت می کنند اما به خاطر عدم برنامه ریزی و پیگیری آن اهداف خود را به کلی فراموش می کنند. اگر شما نیز در هدف گذاری و پیگیری آن به نتیجه مثبتی دست نیافته اید، در ادامه هفت متد برای موفقیت در هدفگذاری به شما ارائه می کنیم.

برای هر روزتان برنامه ریزی کنید

برای رسیدن به امنیت مالی، ثروت آفرینی، موفقیت در کار و زندگی شخصی باید برای هر روز خود برنامه ریزی داشته باشید. همه ما در طول روز به کارهای مختلفی مشغول می شویم و شاید از اهدافمان غافل شویم اما برنامه ریزی روزانه به شما کمک می کند تا بدانید هر روز با انجام دادن وظیفه تان، چقدر به هدف خود نزدیک تر می شوید.

پیشرفت و ارتقای خود را ارزیابی کنید

شاید با خود فکر کنید که هدف گذاری و مکتوب کردن آنها می تواند باعث رسیدن به موفقیتتان شود اما هدف گذاری و برنامه ریزی برای رسیدن به آن کافی نیست لکه باید در جهت مسیر موفقیت و خواسته های خود فعالیت مداوم داشته باشید.

به کمک هدف گذاری شما هر روز هدفتان را به خود یادآوری می کنید که به دنبال چه هستید و برای رسیدن به آن باید چه کارهایی انجام دهید. پس از مدت زمان کوتاهی، این هدف در ضمیر ناخودآگاه شما جای می گیرد و نیازی به یادآوری آن نیست.

این مقاله را هم بخوانید:  روش های پیشرفت شغلی

آیا با قانون ۹۰/۹۰/۱ آشنایی دارید؟

یکی از تاثیرگذارترین قوانینی که می توانید در هدف گذاری و برنامه ریزی خود به کار گیرید قانون ۹۰/۹۰/۱ است که منجر به پیشرفت و تجربه صحیح می شود. بر اساس این قانون اگر می خواهید به هدف خاصی دست پیدا کنید باید در ۹۰ روز، هر روز به مدت ۹۰ دقیقه وقتتان را به انجام فعالیتی که می خواهید و در جهت رسیدن به مقصد فعالیت کنید.

این قانون را می توانید در تمام زمینه های زندگی خود پیاده سازی کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید وزنتان را کم کنید، برای کاهش وزن باید ۹۰ روز، هر روز به مدت ۹۰ دقیقه فعالیت تاثیرگذاری انجام دهید تا پس از ۹۰ روز به آن دست یابید.

اطرافتان را با افراد پرانرژی پر کنید

ذهنیت، شخصیت و مهارت شما نتیجه تاثیرگذاری ۵ نفر از افرادی است که در طول روز با آنها در ارتباطید و رابطه نزدیکی با شما دارند. افراد هدفمند از اشتیاق و انرژی بالایی برخوردارند و دیدگاه مثبت خود را در زمینه های مخالف حتی غیرکاری با شما به اشتراک می گذارند اما معاشرت با افراد منفی نگر و شنیدن حرف هایشان، تنها باعث کاهش انرژی مثبت شما می شود.

توصیه ما به شما این است که در قدم اول معاشرتتان را با افراد منفی به حذاقل برسانید و سعی کنید برخوردتان را با افراد موفق افزایش دهید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن