مسیر ثروت آفرینیمهارت های زندگیموفقيت در كار

صداقت در گفتار موفقیت به همراه دارد

صداقت

موفقیت می آید و می رود، اما صداقت برای همیشه ماندگار است. صداقت به معنای انجام کار درست در هر زمان و شرایط است، خواه کسی شاهد کار شما باشد یا نباشد. داشتن شجاعت برای انجام کار درست، صرف نظر از عواقب ناشی از آن، نیاز است. ایجاد اعتبار یکپارچه سال‌ها به طول می انجامد، اما از دست دادن آن فقط یک ثانیه زمان می برد. بنابراین هرگز به خودتان اجازه ندهید کاری انجام دهید که به صداقت شما آسیب برساند.

ما در جهانی زندگی می کنیم که تقریباً به اندازه کافی در مورد صحت و صداقت صحبت نشده است. ما در جهانی زندگی می کنیم که «هدف وسیله را توجیه می کند» و این نکته، برای بسیاری از افراد به یک مدرسه فکری قابل قبول تبدیل شده است.

افراد سود جو

افراد به فکر منافع خود هستند و فروش و سود بیشتر را هدف خود قرار داده اند. متقاضیان در مصاحبه های شغلی اغراق می کنند زیرا  به شدت به کار نیاز دارند. مدیر عاملان درآمد پیش بینی شده خود را بیش از حد بیان می کنند زیرا نمی خواهند هیئت مدیره جایگزین آن‌ها شود. کارآفرینان نسبت به فرم های حرفه ای خود بیش از حد اظهار نظر می کنند زیرا بالاترین ارزیابی ممکن را از یک سرمایه گذار می خواهند. سرمایه گذاران ارزش شرکت را نادیده می گیرند تا در یک معامله ارزیابی کمتری را انجام دهند. نمایندگان خدمات مشتری خطا مرتکب می شوند زیرا می ترسند مشتری آن‌ها را ترک کند. کارمندان خود را به بیماری میزنند! زیرا نیاز به مرخصی دارند و این لیست می تواند ادامه داشته باشد. درست است افراد خود را توجیه می کنند و صداقت خود را زیر پا می‌گذارند.

این مقاله را هم بخوانید:  رفتار صحیح در مقابل بی احترامی

تصورات اشتباه

ممکن است به نظر برسد اگر مردم بخواهند پولدار شوند باید بدون محدودیت های اخلاقی رفتار کنند تا به سرعت و به راحتی به قدرت و هر آن‌چه می خواهند برسند. در حالی که باید بدانید که عدم صداقت ممکن است رضایت فوری را در لحظه فراهم کند اما هرگز دوام نخواهد آورد.

همه ما می‌توانیم چندین نمونه از افراد بدون صداقت را بخاطر بیاورم که در نهایت به شکست رسیده اند و به هر حال، آن اشخاص، می توانستند با صداقت و راستی به نتیجه دلخواه خود برسند، اما متأسفانه ، آن‌ها نتیجه لحظه ای را به عواقب گسترده خیانت عوض کرند.

ارتباط موثر برقرار کنید

ارزش صداقت

آن شخص توانایی اعتماد به عنوان فردی با صداقت را از دست داده است. صداقت و درستی ارزشمندترین کیفیتی‌ست که هرکسی می تواند در زندگی خود داشته باشد. سود به دلار یا قدرت موقتی هستند، اما سود در شبکه ای از افرادی که به شما به عنوان فردی با صداقت اعتماد کنند،  لطفی ابدی‌ست.

هر کسی که به شما اعتماد کند ، این اعتماد  را حداقل به چند نفر از همکاران خود می رساند و شخصیت شما مانند آتش سریع گسترده می شود و همه از آن با خبر خواهند شد. ارزش اعتمادی که دیگران به شما دارند بسیار فراتر از هر چیزی‌ست که قابل اندازه گیری باشد. برای کارآفرینان به معنای سرمایه گذارانی بی درد سر و آسانی‌ست که مایلند با پول خودانجام دهند و اعتماد کسب کنند و برای کارمندان به معنای مدیر یا رئیسی قابل اعتماد و متعهد است.

صداقت و اعتماد

صداقت برای شرکت ها به معنای مشتریانی‌ست که اعتماد بیشتری به تجارت آن‌ها دارند. برای مدیر سازمان، این بدان معناست که ارتشی از افرادی را دارد که مایلند برای کمک مسافت بیشتری را طی کنند و زحمات را به جان بخرند.

این مقاله را هم بخوانید:  مهم‌ترین اتفاق زندگی

بله، ارزش اعتمادی که دیگران به شما دارند فراتر از هر چیزی است که قابل اندازه گیری باشد زیرا فرصت های بی حد و حصر و فرصت های پیشرفت بی پایان را به همراه دارد.

این را با فردی که نمی توان به عنوان فردی با صداقت به او اعتماد کرد، مقایسه کنید. وارن بافت، به بهترین وجه گفت: «در افرادی که استخدام می کنید،  به دنبال سه ویژگی باشید: صداقت، هوش و انرژی  و اگر آن‌ها اولین مورد را نداشته باشند، دو مورد دیگر خود شما را می کشند! عدم صداقت یک فرد سرانجام دامان او و اطرافیانش را دیر یا زود فرا می گیرد. مطمئن باشید که در هر برهه ای همیشه حسابرسی انجام می شود.

9- نظم و انضباط را تمرین کنید.
Happy young businesspeople having meeting in boardroom at office in front of a huge plasma TV screen, indoor, smiling.

از کسانی که قابل اعتماد نیستند بپرهیزید

نصیحت به کسانی که به دنبال داشتن صداقت درستی هستند: از کسانی که قابل اعتماد نیستند بپرهیزید؛ با آن‌ها تجارت نکنید؛ با آنها معاشرت نکنید. خودتان را گول نزنید که آن‌ها اگر با بقیه صادق نیستند، بامن صادق خواهند بود. شما نمی توانید حتی اقدامات ناعادلانه کوچک کسی را نادیده بگیرید و به او اعتماد کنید. مانند شخصی که دو روزنامه را از جایگاه برمی‌دارد در حالی که فقط پول یک روزنامه را پرداخت کرده است.

از این گذشته، اگر نمی توان به شخصی در ساده ترین امور زندگی اعتماد کرد، پس چگونه می توان تمام قراردادهای طولانی و پیچیده تجاری را به او سپرد؟

درک این نکته مهم است که دیگران به کسانی که برای معاشرت انتخاب کرده اید توجه می کنند و به ناچار شخصیت شما را با توجه به شخصیت دوستانتان قضاوت می کنند. چرا؟

این مقاله را هم بخوانید:  یادگیری موثر و راه‌کارهای آن

ما ناچار، بیشتر و بیشتر شبیه افرادی می شویم که روزانه با آن‌ها ارتباط داریم. اگر ما روز خود را با افرادی غیرصادق بگذرانیم، مطمئناً درمی یابیم که الگویی اشتباه  را تحمل می‌کنیم، سپس رفتار آن‌ها راخواهیم پذیرفت.

پس اگر می خواهید به عنوان فردی با صداقت شهرت پیدا کنید، با افراد با صداقت رفت و آمد کنید.

«آن‌چه را که درست است انجام دهید، بگذارید نتیجه آن به دنبالش بیاید».

دیدگاهتان را بنویسید

بستن