مشاوره شغلی و توسعه فردیموفقيت در كار

استخدام و حفظ کارمندان موفق

استراتژی استخدام و حفظ کارمندان موفق

 

استخدام و حفظ کارمندان موفق و کلیدی برای سلامتی و موفقیت دراز مدت کسب وکار شما بسیار مهم است. مدیران به راحتی درک می کنند که نگه داشتن بهترین کارکنان، رضایت مشتری، افزایش فروش محصول، رضایت خاطر کارمندان، همکاران راضی و خوشحال، برنامه ریزی موفقیت آمیز و دانش و یادگیری سازمانی و موفقیت هر کسب وکاری را تضمین می کند.

حفظ کارمندان نمونه و مسلط به کار دارای اهمیت است. عدم توانایی در حفظ یک کارمند کلیدی خط مقدم، هزینه بالایی دارد و مسائل سازمانی از قبیل ناامنی و عدم ثبات شغلی، اضافه شدن وظایف کارکنان دیگر و هدر رفتن وقت و سرمایه آموزشی کارمندان را به دنبال دارد. باید دانست که استخدام و آموزش کارمند جایگزین و اشتباهات کارمندان جدید و نوپا هزینه های سنگینی برای کسب وکار شما خواهد داشت.

رقابت برای نگه داری کارگران و کارمندان وفادار و ماهر و متخصص، اکنون بیش از گذشته چالش برانگیز شده است. کارآفرینان باید اهمیت حیاتی تأمین امنیت عاطفی و مالی را برای کارکنان خود به عنوان نیروی محرک برای ماندن در شرکت درک کنند.

 

چهار استراتژی استخدام و حفظ کارمندان موفق

 

چهار استراتژی استخدام و حفظ کارمندان موفق

 

  • استخدام

جهت استخدام و حفظ کارمندان موفق باید دانست که جلسه مصاحبه استخدام اولین قدم برای قضاوت در مورد قبول و ماندگاری یک کارمند بالقوه است. مهم است که رزومه آن ها را تحلیل کنید تا ببینید که آیا مدت طولانی کار موفق در شرکت های دیگر داشته است یا خیر. اگر رزومه نشان دهد که آن ها طی سالیان متمادی کار ثابتی نداشته اند، ممکن است کاندیدای محکمی برای استخدام نباشند.

این مقاله را هم بخوانید:  صداقت در گفتار و شجاعت در کار، موفقيت به همراه دارد

هنگام استخدام افراد جدید، باید مهارت هایی را برای شناسایی داوطلبان جدید که دارای ارزش ها و اخلاق مشابه با اهداف شرکت شما، رشد شخصی، نوآوری، همکاری و کار تیمی هستند، شناسایی کنیم. یافتن این صفات در یک جلسه مصاحبه، همیشه امکان پذیر نیست؛ اما این اولین قدم مهم در تلاش برای بهبود استخدام کارمندان است.

  • حقوق مناسب پرداخت کنید و خوب آموزش دهید

هنگامی که ما کارکنان جدیدی استخدام می کنیم، باید مطمئن شویم که آن ها وارد فرهنگ سازمانی مربوط خواهند شد. با پیروی از یک سبک رهبری حمایتی باید آن ها را مسیر رشد و موفقیت قرار دهیم. کارمندان می خواهند به دلیل مهارت هایشان شناخته شوند و این به معنای دستمزد و مزایایی معقول است که باعث می شود احساس ارزش کنند.کارمندان جدید باید بدانند که در صورت اشتغال در شرکت شما، حداقل نیازهای مالی خود و خانواده شان برآورده خواهد شد.

برای استخدام و حفظ کارمندان موفق باید دانست که به دست آوردن وفاداری و سخت کوشی کارکنان خیلی سخت نیست. فقط باید امنیت و مزایایی را برای محافظت و توانمندسازی شان فراهم کنیم. هنگامی که کارمندان ما احساس امنیت می کنند، می توانند با جدیت بیشتری روی نقش خود تمرکز داشته باشند و این منجر به افزایش تولید آن ها می شود.

 

روحیه مثبت.

 

  •   روحیه مثبت

به عنوان کارفرمایان، باید تلاش کنیم فرهنگ مثبت، متقابل و اشتیاق ایجاد کنیم. ما واقعاً باید مراقب افرادی باشیم که برای ما کار می کنند و روی آن ها سرمایه گذاری کنیم، از ایده هایشان استفاده کنیم و آن ها را بالا ببریم، رشد دهیم. استقلالشان را ترغیب و  به آن ها اعتماد کنیم. برای حمایت و رفع موانع در هنگام بروز بحران کنارشان بایستیم. روحیه بالا به راحتی از طریق ارتباط برقرار می شود.

این مقاله را هم بخوانید:  مدیتیشن در مسیر ثروت آفرینی

بنابراین جهت استخدام و حفظ کارمندان موفق، برگزاری جلسات منظم کاری و آموزشی ضمن خدمت برای کارکنان، ارائه انگیزه های مفید و فراهم کردن یک محیط کاری ایمن و پایدار، در جایی که کارمندان از بهبود مهارت های خود احساس قدرت کنند؛ بسیار مهم است. وظیفه ما این است کارکنان احساس کنند که بخشی از یک خانواده گسترده هستند. وقتی کارمندان آن عشق و دوستی در محل کار را احساس کنند، صد در صد محیط کاری سالم و الهام بخش ایجاد می شود.

  •     رفتار محترمانه

یک دلیل عمده و مهمی که کارمندان شغل خود را ترک می کنند پول نیست؛ بلکه گاهی رفتار نادرست مدیران یا سرپرستان، عامل استعفای آن هاست. در شعب فوقانی ساختار شرکتی خود به مدیران خوب احتیاج دارید، بنابراین کسانی که تولید کننده ایده های ناب و خوبی هستند را استخدام کنید. مدیران موفق باید روی نگه داشتن اعضای تیم خود همکاری و انسجام داشته باشند. کارمندان ما باید در کنار سرپرستانی باشندکه آموزش های مدیریتی را پشت سر گذاشته اند و در هدایت تیم مهارت دارند.

 

نتیجه

نتیجه

هنگامی که ما روی نقاط قوت کارکنان متمرکز می شویم،  توانایی بهترین بودن را برای آن ها فراهم می کنیم و این کار یک دلیل معتبر برای ماندن آن ها در شرکت است. مردم در جایی می مانند که احساس ارزشمندی کنند و جایی که می توانند شاهد شکوفایی و ثمرات کار خود باشند و از کار و تلاششان قدردانی شود.

مدیران باید به نگرانی های کارمندان گوش فرا دهند و برای رفع آن ها بکوشند. شناخت نیازها و توقعات مثبت آن ها، هزینه ای ندارد. کارمندان لیاقت وقت و توجه ما را دارند. توجه داشته باشید که زمان و وقتی که صرف آموزش و یادگیری کار در محیط شرکت و سازمان می شود، بزرگترین سرمایه گذاری ست که ما در کارمندان خود انجام می دهیم.

این مقاله را هم بخوانید:  بهترین شغل را با استفاده از قانون جذب، بدست آورید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن