موفقيت در كار

راز نبوغ و خلاقیت

راز نبوغ

امروز من به شما نشان می دهم که صرف نظر از سطح خلاقیت و نبوغ خود، می توانید خلاقیت خود را دوباره پیدا کنید و به آن تسلط پیدا کنید. تمام آنچه شما نیاز دارید یک ذهن باز و تمایل به برداشتن اولین قدم است. دیگه هیچی هیچ چیز کمتر شروع کنیم؟

1- روال خود را تغییر دهید

 

یکی از بهترین راه ها برای بیدار کردن خلاقیت و نبوغ شما انجام یک کار معمول به روشی غیرمعمول یا تغییر کامل آن است. به نظر پیچیده میاد؟ اگر بله، دلسرد نشوید. در واقع، آنقدرها هم که به نظر می رسد سخت نیست. وقت خود را اختصاص دهید و به روز خود فکر کنید و کارهایی را که همیشه به همان شیوه قبل انجام می دهید پیدا کنید.

این می تواند روشی باشد که شما صبحانه خود را آماده می کنید، موهایتان را مرتب می کنید یا کاری که هر آخر هفته بعد از شام انجام می دهید، به عنوان مثال، ساعت ها جلوی تلویزیون بنشینید یا پروفایل های شبکه های اجتماعی خود را بررسی کنید. حالا یکی از آن موارد را انتخاب کنید و آن را تغییر دهید. بنابراین، تنوع بیشتری به زندگی روزمره خود اضافه کنید.

چند ایده

به جای نوشیدن هر لیوان یک لیوان چای سیاه یا سبز، سعی کنید طعم های جدیدی مانند دارچین یا شکلات اضافه کنید. همچنین می توانید یک هفته آزمایش کنید و فقط آب بنوشید یا اسموتی ها را امتحان کنید. می توانید همین کار را با خوراک های خود انجام دهید، یعنی چاشنی یا مواد مختلف را به منوی خود اضافه کنید. آزمایش کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  راه موفقیت در کسب و کار

با وسیله حمل و نقل دیگری به محل کار خود بروید یا مسیر دیگری را طی کنید. این باعث تمرین مغز شما می شود و چه کسی می داند، ممکن است فرصت های جدید، نبوغ، عشق یا یک ماجراجویی درست در گوشه ای پنهان شده باشد؟

خانه، اتاق یا محل کار خود را دوباره تزئین کنید. این احساس شما را نسبت به خود تغییر داده و به شما رضایت می بخشد. بنابراین، دفتر خانه، آشپزخانه یا اتاق نشیمن خود را مرتب کنید: این ممکن است روحیه شما را تقویت کند و به شما الهام بخشد.

2- کاری خلاقانه انجام دهید

راه دیگر برای یافتن نبوغ خلاقیت شما این است که به سادگی، کاری انجام دهید که هر روز خلاقانه در نظر گرفته شود. اما واقعاً چه چیزی در آن گروه قرار می گیرد؟ خوب، همه چیزهایی که به شما امکان می دهد چیز جدیدی ایجاد کنید. بنابراین، نقاشی، آشپزی، نواختن ساز، نوشتن، کاردستی، همه فعالیت های خلاقانه محسوب می شوند.

حال، اگر تمام فعالیت های فوق بسیار دشوار بنظر برسند

برای انجام این کارها، خیلی به خود فشار نیاورید در عوض، قدم های کوچکی بردارید. به یاد داشته باشید ، آسان نیست که ناگهان خلاق شوید.و نبوغ شما آشکار شود. گاهی اوقات این فرآیند شامل تقلید زیادی‌ست و اشکالی ندارد. به یاد داشته باشید، با تقلید از دیگران می توانید راحت تر الهام بگیرید، چیزهای جدیدی یاد بگیرید و دریابید که می توانید چیزی را خلق کنید. این باعث افزایش اعتماد به نفس و تشویق شما برای آزمایش می شود.

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه به یک فرد افسرده کمک کنیم؟ (2)

اگر نقاشی را طاقت فرسا می دانید، رنگ آمیزی را امتحان کنید. بسیاری از کتاب های رنگ آمیزی ضد استرس برای بزرگسالان در بازار موجود است که نه تنها می تواند باعث ایجاد خلاقیت شود، بلکه به شما کمک می کند تا بر اضطراب خود غلبه کنید. افکار منفی خود را از بین ببرید.

اگر کاردستی برای شما بسیار پیچیده است، آموزش های مختلف جالب را در اینترنت جستجو کنید. بیاموزید که چگونه لباس های خود را طراحی کنید، غذاهای جدید بپزید یا وسایل خانه ای مفید ایجاد کنید. سپس ، از نکات استفاده شده در عمل استفاده کنید و خود و دیگران را غافلگیر کنید. اگر نوشتن خلاقانه چیزی نیست که اکنون بخواهید راحت آن را امتحان کنید، با کار بسیار آسان تری مانند روزنامه نگاری شروع کنید.

 

3- ذهنیت و نگرش خود را تغییر دهید

چه کسی گفت که شما نمی توانید کاری انجام دهید؟ مثلا فکر کنید کاری مورد علاقه تان  را امتحان کرده اید؟ اگر نه، پس چگونه می توانید بفهمید که نمی توانید این کار را انجام دهید؟ اگر بله، آیا یک شکست برای پذیرش شکست کافی است؟ نه، اینطور نیست.

به ادیسون فکر کن اگرچه او 10 هزار بار در ایجاد لامپ ناکام ماند ، اما منصرف نشد. او از اشتباهاتش با کمک نبوغ خود می آموخت و به تلاش خود ادامه می داد تا سرانجام، نتیجه داد. همین امر برای تعدادی از نویسندگان، صاحبان شرکت ها و سایر افراد موفق نیز صدق می کند. آنها تسلیم نمی شوند و شما نیز نباید این کار را انجام دهید. به یاد داشته باشید، با تلاش، چیزی از دست نمی دهید و می توانید چیزهای زیادی بدست آورید. از طرف دیگر، با تلاش نکردن، می توانید مطمئن باشید که هرگز موفق نخواهید شد. بنابراین، «نمی توانم» را به «می توانم» تبدیل کنید و ببینید که چگونه خلاقیت شما بهبود می یابد.

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه استعداد خود را کشف کنیم؟

گفتن «نه» به هر فرصتی نیز همین است. به تصمیمات اخیر خود فکر کنید. آیا دعوت نامه ای وجود داشت که شما بدون دلیل موافق آن را رد کنید؟ آیا شانس رفتن به جایی را داشتید اما به جای آن نشستن در خانه را انتخاب کردید؟ و چند بار فرزندان شما به شما التماس می کنند که با آنها بازی کنید یا به باغ وحش بروید و به نظر می رسد هرگز وقت آن را ندارید؟ خوب، اکنون زمان تغییر است. شروع به گفتن «بله» بیشتر از «نه» کنید و از هر فرصتی استفاده کنید. ببینید اکنون چه اتفاقی افتاده است.

به یاد داشته باشید، با اتخاذ یک ذهنیت مثبت و استقبال موقعیت های زندگی، مغز خود را ورزش می دهید و به خود فرصتی می دهید تا خلاقیت، خلق و خوی خود را بهبود ببخشید و به چیزی در زندگی دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن