مهارت های زندگیموفقيت در كار

ترس از طردشدن چه اثرات ناگواری در روابط دارد؟

ترس از طردشدن و عواقب آن

 

ترس از طردشدن یک ترس قدرتمند است که اغلب تأثیر گسترده ای بر زندگی ما دارد. اکثر افراد هنگام قرار گرفتن در موقعیت هایی که می تواند منجر به طرد شود، برخی از حالت های فشار عصبی را تجربه می کنند، اما عده ای از  افراد دچار ترس فلج کننده می شوند. این ترس می تواند دلایل اساسی داشته باشد. ترس افراد درمان نشده از طردشدن ممکن است با گذشت زمان بدتر شود و منجر به محدودیت بیشتر و بیشتر در زندگی یک فرد مبتلا شود.

 

اثرات ترس از طردشدن

اگرچه هر شخصی تجربه ای متفاوت دارد، ترس از طرد شدن توانایی ما را برای موفقیت در طیف وسیعی از موقعیت های شخصی و شغلی تحت تأثیر قرار می دهد. این‌ها از رایج ترین آن هاست:

مصاحبه های شغلی

آیا تا به حال هنگام انتظار برای تماس با شما برای مصاحبه شغلی احساس گرما و ناراحتی کرده اید؟ گاهی ترس طردشدن باعث می شود که کف دست های عرق کرده، تنفس سخت شده، ضربان قلب افزایش یافته و مشکل در صحبت کردن از علائم رایج ترس از پس زدن است. این حالت ها، همچنین دلایل بالقوه کارفرما برای رد نامزد است.

اعتماد به نفس و هویت اقتدار در بسیاری از موقعیت ها حیاتی ست و کسانی که از این ترس رنج می برند اغلب به عنوان ضعیف و نا امن شناخته می شوند. اگر ترس از رد شدن دارید، ممکن است در مذاکره در مورد قرارداد کار با مشکل روبرو شوید و حقوق و مزایای ارزشمندی را از دست بدهید.

این مقاله را هم بخوانید:  اصول مشتری مداری را چگونه در جذب ثروت بکاربریم؟

 

معاملات تجاری

در بسیاری از موقعیت ها، هنگامی که کار را به دست آوردید، نیاز به تحت تأثیر قرار دادن افراد پایان نمی یابد. سرگرم کردن مشتریان، مذاکره در مورد معاملات، فروش محصولات و جذب سرمایه گذار از اجزای اصلی بسیاری از مشاغل است.

حتی چیزی به سادگی پاسخ دادن به تلفن می تواند برای کسانی که از ترس طردشدن رنج می برند ترسناک باشد و برداشتن تلفن برای تماس با شخص دیگر ممکن است کار سختی باشد.

ملاقات با افراد جدید

انسان ها موجوداتی اجتماعی هستند و انتظار می رود که در اجتماع زیبایی های اساسی اجتماعی را دنبال کنند. بیشتر اوقات، مکالمات کوتاه منجر به دوستی مادام العمر می شود..

اگر ترس از طردشدن دارید ، ممکن است احساس ناتوانی در گفتگو با غریبه ها یا حتی دوستان خود داشته باشید. این ترس می تواند مانع برقراری ارتباط پایدار با دیگران شود.

 

دوستیابی

قرارهای اول برای هرکسی ترسناک است، به جای تمرکز بر روی شناختن شخص مقابل و تصمیم گیری در مورد اینکه آیا قرار ملاقات موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر، ممکن است تمام وقت خود را صرف نگرانی کنید که آیا آن شخص شما را قبول خواهد کرد یا خیر. مشکل در صحبت کردن، نگرانی وسواسی و ترس از طردشدن بی مورد و اضطراب در مورد ظاهر خود، عدم توانایی در غذا خوردن و رفتار عصبی در این مواقع برای افراد نگران معمول است.

ازدواج

زندگی متاهلی شامل یک سری مذاکرات و مصالحه های بی پایان است. هر چقدر هم سازگار باشید، توافق دو نفر درباره همه چیز غیرممکن است. کسانی که ترس از طرد شدن دارند اغلب در بیان نیازهای خود و ایستادن در مقابل آن مشکل دارند.

این مقاله را هم بخوانید:  تکنیک های افزایش خودآگاهی

همچنین ممکن است به خاطر ترس از طردشدن احساس غیرت یا بی اعتمادی به همسرتان داشته باشید؛ زیرا ترس از طرد شدن به ترس از کنار رفتن و از دست دادن او تبدیل می شود. این موارد گاهی اوقات در رفتارهای ناسالم مانند بررسی پیام های تلفنی شریک زندگی شما یا حساب های شبکه های اجتماعی نمود پیدا می کند.

 

روابط همتا

نیاز به تعلق یک شرط اساسی انسان است. در دبیرستان، ما تمایل داریم که خود را درگروه‌های کوچک قرار دهیم. ما در بزرگسالی تمایل به سازماندهی بر اساس علایق مشترک، وضعیت رابطه و سایر موارد مشترک داریم.

در حالی که لباس پوشیدن، صحبت کردن و رفتار به عنوان عضوی از گروه ناسالم نیست، فشار همسالان گاهی اوقات بیش از حد است. این می تواند شما را وادار به انجام کارهایی کند که با آن ها راحت نیستید و فقط برای این است که عضو این گروه شوید.

اگر ترس طردشدن شما را به انجام کارهایی غیرقانونی، غیراخلاقی یا ناخوشایند برای شما سوق می دهد، پس فشار همسالان ممکن است مشکلی در زندگی شما باشد

دیدگاهتان را بنویسید

بستن