زندگی شادمهارت های زندگیموفقيت در كار

ورزش و بهبود عملکرد شغلی

فعالیت بدنی چگونه باعث بهبود عملکرد شغلی می شود

ورزش موثرترین روش برای بهبود حافظه و تمرکز است. سال هاست که می دانیم ورزش به نظر می رسد از اختلالات حافظه مانند بیماری آلزایمر محافظت و پیشگیری می کند. افرادی که مرتب ورزش می کنند 50٪ کمتر به زوال عقل مبتلا می شوند. حال ما یکی از دلایلش را می دانیم: وقتی ورزش می کنیم، سلول های جدید مغزی در هیپوکامپ (دروازه مغز به خاطرات جدید) متولد می شوند. همچنین ورزش و بهبود عملکرد شغلی رابطه مستقیمی دارند.

این یافته قابل توجه است زیرا تا چندی پیش دانشمندان علوم اعصاب تصور می کردند که انسان ها با تعداد مشخصی از سلول های مغز متولد می شوند و در طول زندگی  ثابت می مانند. اکنون مشخص است که سلول های جدید در طول زندگی ما، در ناحیه ای از مغز، متولد می شوند و این روند توسط ورزش آغاز می شود.

جالب تر این که مدل ها و آزمایشات روی حیوانات نشان می دهند سلول هایی که به دنیا می آیند ممکن است طی چند روز از بین بروند مگر اینکه مغز برای یادگیری اطلاعات جدید به چالش کشیده شود. یعنی، به نظر می رسد که سلول ها «در صورت ضرورت» متولد می شوند. هنگامی که شما هم حافظه خود را تمرین می دهید و هم از آن استفاده می کنید، سلول ها دائمی می شوند. بنابراین به منظور بهبود عملکرد حافظه، معقول است که ما باید ورزش کنیم و درگیر فعالیت هایی باشیم که فکر کردن و به خاطر سپردن ما را به چالش می کشد. در این مقاله درباره ورزش و بهبود عملکرد شغلی می خوانیم.

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه هدف گذاری کنیم؟

اتصالات جدید جوانه می زنند

اتصالات جدید جوانه می زنند

علاوه بر تحریک سلول های جدید مغز، ورزش باعث افزایش BDNF (فاکتور نوروتروفیک مشتق از مغز) می شود که مستقیماً باعث اتصال سلول های مغزی می شود. سیناپس ها یا اتصالات بین سلول ها متراکم تر می شوند. ما بهتر فکر می کنیم زیرا ظرفیت ارتباط ما به معنای واقعی کلمه بهبود یافته است. اتصالات تحریک شده BDNF عامل مهمی در ایجاد خاطرات بلند مدت است. آنچه می خورید ممکن است در تأثیر عملکرد DBNF و ورزش تأثیر بگذارد. رژیم های غذایی پرچرب مانع از رشد سلول های جدید مغز می شوند. خوردن غذاهای حاوی اسید چرب امگا 3 مانند ماهی، رشد و اتصال سلول جدید را تقویت می کند.

توجه بهتری داشته باشید

در ورزش های هوازی که شما باید ضربان قلب خود را بالا ببرید، مستقیم و بلافاصله به بهبود تمرکز منجر می شود. به دنبال نیم ساعت ورزش شدید، قشر جلویی مغز سخت تر کار می کند تا در برابر پریشانی ها و چالش ها مقاومت کند و عملکرد مغز در تست های توجه بهبود می یابد. مطالعات همچنین نشان می دهد که بلافاصله بعد از ورزش، حل مسئله، حافظه و توجه، بهبود می یابد.

ورزش به طور مستقیم توانایی شما را برای یادگیری را بهبود می بخشد

ورزش به طور مستقیم توانایی شما را برای یادگیری بهبود می بخشد

تحقیقات نشان داده است، ورزش منظم با تحریک رشد سلول های جدید مغزی، افزایش ارتباط بین سلول ها را منجر می شود. پس چرا این مزایا را به خودمان و فرزندانمان منتقل نکنیم؟ یک ساعت ورزش جدی در روز به فرزندان شما اجازه می دهد تا در مدرسه و در حین تحصیل بهتر تمرکز کنند. ورزش به آن ها امکان می دهد اطلاعات بیشتری را حفظ کنند و به عنوان یک اثر جانبی عالی، ورزش حتی می تواند روحیه و الگوهای خواب را بهبود بخشد و اعتماد به نفس ایجاد کند. همچنین ورزش باعث بهبود عملکرد شغلی و کسب و کار شما می شود.

این مقاله را هم بخوانید:  15 راه جادویی برای تبدیل شدن به یک فرد بهتر در زندگی

پنج دلیل قانع کننده برای بهتر شدن کسب و کار توسط  ورزش

 

  1. انرژی، انرژی می آفریند!

صرف مقدار زیادی انرژی بدنی می تواند سطح انرژی شما را در کل تقویت کند. علم توضیح این پدیده در میتوکندری بدن یافت می شود. میتوکندری بخش کوچکی از سلول است که وظیفه تبدیل مواد مغذی را به انرژی به عهده دارد. ورزش بخصوص از نظر تنوع قلبی و عروقی باعث افزایش تولید میتوکندری می شود. هنگامی که شما در حال بدست آوردن یک مشتری بالقوه هستید و یا در کسب وکار خود تلاش می کنید، ورزش باعث می شود تا انرژی لازم برای اجرای وظایف خود را به دست آورید.

  1. ورزش منجر به یک شیوه زندگی مولد می شود

هنگام مشغله کاری روزانه سعی کنید، زودتر بخوابید تا خواب کافی داشته باشید. آب بیشتر بنوشید یا برای اینکه بتوانید تمرینات خود را بیشتر کنید، روی گرفتن مواد مغذی مناسب در رژیم غذایی خود تمرکز کنید.  همه این گزینه های سالم تأثیر زیادی در معاملات و کارکرد شما در محل کار دارند. ورزش و بهبود عملکرد شغلی در موازات هم رشد می کنند.

ورزش باعث ایجاد عملکرد شناختی می شود

  1. ورزش باعث ایجاد عملکرد شناختی می شود

ورزش کردن باعث یادگیری انضباط می شود و تحمل سختی ها را برای شما آسان تر می کند. این نوع از یکپارچگی ذهنی به طور طبیعی باعث می شود که چالش ها در دفتر کار برایتان آزار دهنده نباشد. مطالعات همچنین نشان می دهد که ورزش به طور مستقیم بر تمرکز و حافظه شما تأثیر می گذارد. در واقع، یک تمرین شدید می تواند سلول های مغزی جدیدی ایجاد کند.

  1. شیوه زندگی فعال چشم انداز مثبت را ارتقا می بخشد

ورزش همچنین به عنوان یک تقویت کننده خلق و خو شناخته شده است. حتی می تواند به مبارزه با اختلالات طولانی مدت خلقی، مانند افسردگی و اضطراب کمک کند و در درمان علائم ناشی از استرس نیز مؤثر است. مقابله با موقعیت های دشوار در محل کار وقتی آسان تر می شود که بتوانید یک دیدگاه مثبت را حفظ کنید.

  1. ورزش باعث ایجاد اعتماد به نفس می شود

اعتماد به نفس باعث تفاوت بین افراد موفق و کسانی که هرگز شروع نمی کنند، می شود. و هیچ چیز مانند ورزش باعث ایجاد اعتماد به نفس و بهبود عملکرد شغلی نمی شود! نکته مهم در مورد کار این است که زمان زیادی طول نمی کشد تا دستاوردهای استقامت و توانایی خود را ببینید و این ایجاد انگیزه بهتری در شما می کند.

این مقاله را هم بخوانید:  نقش انضباط شخصی در کسب ثروت (1)

خیلی زود، این انگیزه و سلیقه موفقیت شما را به سمت چالش های جدیدی سوق می دهد که شما را به سمت اهداف شغلی خود نزدیکتر می کند. اگر تازه وارد ورزش شده اید، چندبار در هفته با 10-15 دقیقه یک ورزش اختصاصی را به آرامی شروع کنید و به تدریج زمان ورزش را با توجه به  تطبیق  بدنتان افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن