مشاوره شغلی و توسعه فردیموفقيت در كار

مزایای استفاده از فن آوری‌های نوظهور را در برنامه های یادگیری و توسعه کشف کنید

نقش فن آوری‌های نوظهور در یادگیری

 

دنیای امروز به سرعت در حال تغییر و تحول است. ظهور چندین فناوری در حال ظهور زمینه را برای یاد گیری فعال تر فراهم کرده است.  سیستم‌های سنتی مدیریت یادگیری با مجموعه ای از ابزارهایشان در حال تکمیل هستند و این فن آوری‌های نوظهور همراه با تحول است.

از این ابزارها می توان برای طراحی تجربیات پیشرفته یادگیری استفاده کرد که به کارمندان نشان دهد شرکت هایشان به سرمایه گذاری در رشد مداوم حرفه خود اهمیت می دهند. فن آوری‌های نوظهور جدید، کم کم جایگرین روش های سنتی می‌شوند. نسل های جوان تازه وارد عرصه کار می شوند که ارائه آموزش های نوآورانه و جذاب باید بخشی از راه های یاد گیری مهارت هایشان باشد.

استفاده از فن آوری‌های نوظهور برای افزایش کارایی یادگیری

 

دکتر تاد مادوکس، می گوید: «برای این‌که چیزی یا خاطره ای را بیاد آوریم، باید در حافظه طولانی مدت ما ثبت شود.»

بنابراین در واقع ، تمام طراحان آموزشی از طریق استفاده از فن آوری‌های نوظهور مانند واقعیت مجازی ، شناسه ها می توانند یک محیط واقع گرایانه و همه جانبه برای فراگیران ایجاد کنند تا بتوانند از آن استفاده کنند و از تجربیات دست اول برخوردار شوند که در هر رسانه دیگری قابل تکرار نیست.

برای استفاده از فن آوری‌های نوظهور در ابتدای راه، سه عنصر مهم مورد نیاز است: تولید محتوای جذاب، با کیفیت بالا و بهینه سازی آموزش مورد نیاز فضای مجازی‌.

مری گانون، استراتژیست ارشد یادگیری در باره فضای مجازی می گوید: «واقعاً  کارهایی که فضای مجازی  انجام می دهند در مورد روند آموزش و یاد گیری شگفت انگیز است. فضای مجازی به یاد آوری ذهن کمک می کند و مردم احساس می کنند که واقعاً آن‌جا هستند و همچنین به زبان آموزی کمک بزرگی می کند.»

این مقاله را هم بخوانید:  رازهای موفقیت رهبری در سازمان

استفاده از قانون جذب

فن آوری‌های نوظهور تجربیات یادگیری را که دشوار یا گران هستند، از نو خلق می کند

 

واقعیت مجازی و فن آوری‌های نوظهور یادگیرندگان را به دنیای دیگری منتقل می کنند ، که در آن آن‌ها می توانند بدون به خطر انداختن ایمنی خود یا تأثیر منفی بالقوه برای مشتریان یا همکاران، تجربه کسب کنند. کارهایی که بازسازی آن بسیار دشوار یا بسیار گران است.

به عنوان مثال، اجرای بسیار مقرون به صرفه تر از پرواز ده ها کارمند از سراسر کشور برای دریافت آموزش های پرواز و خلبانی در محل کار یک نمونه است. یک معمار می تواند از برای نشان دادن یک ساختمان به سرمایه گذاران در طی یک جلسه استفاده کند و آن‌ها را متقاعد کند که پروژه را پس از درک واقعی از آن توسعه دهند.

جاستین میچل، مهندس خلاق می گوید: «ما حتی می توانیم کارهایی را انجام دهیم که انجام آن در دنیای واقعی غیرممکن باشد.به عنوان مثال، در یک پروژه معماری، یک معمار می تواند طرح خود را از 1000 فوت به بالا در آسمان با واقعیت مجازی در العاد مختلف، مشاهده کند.» فن آوری‌های نوظهور همچنین جایگزین ایمن تری برای آموزش فراهم می کنند که به معنای کاهش خطرات و بهره وری بالاتر است.

 

مزایای صرفه جویی در وقت 

 

هوش مصنوعی در اینترنت می تواند باعث صرفه جویی در وقت کاربران شود. اشکال فناوری نوظهور برای کسب اطلاعات به موقع و سریع در سراسر جهان ایده آل است.

 

فن آوری‌های جدید می تواند یک تجربه به یاد ماندنی و عملی ایجاد کند

 

این مقاله را هم بخوانید:  نقش باورنکردنی تمرکز در موفقیت شغلی

یک کلمه متداول مربوط به فناوری در حال ظهور «امکان تجربه کردن» است. شما می خواهید فراگیران شما تجربه ای را که یاد می‌گیرند هرگز فراموش نکنند.. در واقع فن آوری‌های نوظهور می توانند طیف وسیعی از تجربیات را به زبان آموزان ارائه دهند و آن‌ها را قادر می سازند بعداً اطلاعات را به یاد بیاورند.

میچل می گوید: «فن آوری‌های نوظهور تجربه ای را به وجود می آورند که فراگیران می خواهند به آن بازگردند، نه به این دلیل که نسبت به آن احساس تکلیف دارند بلکه به این دلیل که به آن علاقه مند هستند.» فناوری های جدید در آموزش حالت خشک تمرین و تکرار و حفظ کردن مطالب را به موضوعاتی سرگرم کنند و هیجان انگیز بدل کرده است.

آموزش عبارت است از فراهم آوردن بهترین ابزار برای فراگیران، بنابراین آن‌ها می توانند تا حد ممکن آمادگی لازم را برای دستیابی به کامل‌ترین پتانسیل خود داشته و بهترین کار را که می توانند انجام دهند. همانطور که دیدیم، استفاده از این موارد مزایای فوق العاده ای برای کمک به کارفرمایان در ارائه مهارت‌های لازم برای انجام کار به کارگران ارائه می‌دهد.

از این ابزارهای جدید می توان برای طراحی تجربیات پیشرفته یادگیری استفاده کرد که به کارمندان نشان می دهد شرکت هایشان به سرمایه گذاری در رشد مداوم حرفه خود اهمیت می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن