موفقيت در كار

چگونه عادت های مخرب باعث از دست دادن شغلمان می شوند؟

عادت های مخرب تاثیر خیلی بدی در زندگی همه ما دارند. انسان ها به شکل ذاتی، ۴۵ درصد از فعالیت های روزانه خود را بر حسب عادت انجام می دهند. این عادات در باورها و افکار ما ریشه دارند و اگر با دقت به آنها نگاه کنیم، از هر فعالیتی که در زندگی انجام می دهیم مهم تر هستند و در احساس رضایت ما از کارمان هم میتوانند تاثیر گذار باشند

در حقیقت این عادت های ما هستند که تعیین می کنند در مسیر زندگی به موفقیت دست یابیم یا از مسیر آن خارج شده و با عادات زندگی خود را به سمت نابودی پیش ببریم. آنچه افراد موفق و حرفه ای را از افراد سرخورده و آماتور جدا می کند، عادت های آنهاست.

اگر احساس می کنید که در شغلتان سرخورده شده اید، به زودی از محل کارتان اخراج می شوید یا دیگر توان تحمل آنرا ندارید، در ادامه مخرب ترین عادت هایی که می تواند باعث از دست دادن شغلتان شود را ذکر می کنیم.

سعی می کنید منظور دیگران را حدس بزنید

به عنوان یک فرد موفق، یکی از عادت های مخرب که باید آنرا گنار بگذارید خواندن ذهن دیگران یا به عبارت دیگر حدس زدن حرف های آنهاست. شما فکر می کنید از قبل متوجه منظورشان شده اید اما در واقع اگر اجازه دهید که حرفشان را تمام کنند، متوجه موضوع اصلی خواهید شد.

 

حدس زدن منظور دیگران

صبر و تحمل ندارید

اینکه هدفتان را به صورت فعال دنبال کنید یا از نرسیدن به آن کلافه شوید دو موضوع کاملا جداست. افرادی که آستانه تحمل بسیار پایینی دارند عموما قبل از رسیدن به هدف و موفقیت، رفتارهای ناامیدانه بروز می دهند و  آسیب های جدی به خود و شغلشان وارد می کنند.

این مقاله را هم بخوانید:  تمرکز در موفقیت شغلی شما چه اندازه نقش دارد؟

توصیه ما به شما این است که به جای عصبی شدن، بر فرایند تمرکز کنید و به طور فعالانه برای رسیدن به موفقیت در کسب و کارتان تلاش کنید.

 

از تجربیات و اشتباهات خود درس نمی گیرید

با قبول کردن اشتباهات می توانید از تجربه دوباره آنها جلوگیری کنید و به سمت رسیدن به خواسته ها اهدافتان قدم بردارید اما تا زمانی که نتوانید از اشتباهاتتان درس بگیرید این موضوع امکان پذیر نیست.

از کامپیوتر و اینترنت استفاده مفیدی نمی کنید

بر اساس تحقیقات و اطلاعات کارشناسان شغلی، افراد از زمانی که پشت کامپیوتر می نشینند استفاده مفیدی ندارند و اغلب زمان خود را به چک کردن حساب های کاربری شبکه مجازی اختصاص می دهند. عادت چک کردن اکانت اینستاگرام باعث آسیب رساندن به موقعیت شغلی و همچنین بازدهی شما می شود از این رو استفاده از شبکه های اجتماعی را به اوقات استراحت خود اختصاص دهید.

 

کامپیوتر

به وضع ظاهری و سلامت خود اهمیت نمی دهید

چه قبول داشته باشید چه نداشته باشید، مردم بر اساس پوشش ظاهری و روش ارائه به شما نگاه می کنند و بر همین اساس تصمیم می گیرند که چگونه با شما رفتار کنند. اگر اهمیتی به وضع ظاهریتان در محل کار نمی دهید، نباید از دیگران توقع بهترین رفتار را داشته باشید چون حتی خودتان برای شخصیت خود ارزشی قائل نیستید و به آنها اجازه می دهید تا به این شکل با شما رفتار کنند.

در قسمت بعد با ادامه مطلب با ما همراه باشید

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن