موفقيت در كار

چگونه استعداد خود را کشف کنیم؟

کشف استعداد

با رشد صنعت دیجیتال، اکثر کارمندان و یا کارکنان امروزه در رنج سنی 18 تا 30 سال قرار دارند بنابراین لازمه کشف استعداد این افراد محیط کاری شاد است. این آمار به شما نشان می دهد که محیط کار دیجیتال با افرادی سرزنده، پرشور، مشتاق و همچنین بااستعداد پر می شود. اکثر این افراد خارج از محیط کاری معمولا با پدر و مادر، دوستان و یا همسر خود در ارتباطند اما ترجیح می دهند محیط پیرامونشان را شاد و سرزنده نگه دارند. در حقیقت پیدا کردن استعدادهای طبیعی بسیار دشوار است. در این مقاله برای رسیدن به راه های کشف استعداد همراه باشید.

چرا قشر جوان برای بروز استعداد خود به محیط شاد نیاز دارد؟

کشف استعداد

با شروع جوانی انسان احساس سرزندگی می کند و میل زیادی به ماجراجویی دارد بنابراین به زندگی خویش امیدوار است. این خصوصیت باعث می شود که فرد تمام توان خود را در عرصه مورد نظر به کار گیرد و برای رسیدن به خواسته های خود با تمام توان تلاش کند. بنابراین باید ارزش آن را دانست.

حتما تا به حال محیط های کاری زیادی را از نزدیک دیده اید، اکثر این محیط ها خشک و رسمی هستند و در آن فقط به انجام امور توجه می شود. فردی که در ابتدای مسیر زندگی خویش قرار دارد و هنوز به دنبال کشف استعداد های خود است، قطعا در چنین محیطی انرژی اش رو به پایان می رود اما اگر همین فرد در محیطی شاد و سرزنده قرار بگیرد، می تواند به راحتی کشف استعداد خود را داشته باشد.

این مقاله را هم بخوانید:  مهم‌ترین اتفاق زندگی

چگونه بهترین عملکرد را از کارمندان دریافت کنیم؟

عملکرد و کشف استعداد

زمانی که انسان ها در محیط های شاد و راحت قرار دارند، به تنها چیزی که فکر می کنند درست انجام شدن فعالیت هاست یا به عبارت دیگر بابت سایر موارد نگران نیستند. اگر یک کارمند اداری یا شرکت خصوصی، در فضایی قرار داشته باشد که دائما در آن بحث و جدل فراوان بین افراد صورت گیرد یا بابت موضوعاتی همچون دستمزد، حرف های دیگران و شرایط کاری نگران باشد، قطعا نمی تواند به درستی بر روی انجام کار خود متمرکز شود.و کشف استعداد خود را داشته باشد.

از این رو تحقیقات انجام شده در یکی از دانشگاه های معتبر، قشر جوان جامعه در محیط های رسمی، خشک و بی انرژی عملکرد پایین تری نسبت به محیط های شاد و سرزنده نشان می دهند. حتی در برخی موارد دیده شده که فرد علاوه بر مهارت های خود، به مهارت ها و کشف استعداد های دیگری در طول مسیر دست یافته و یا متوجه آنها شده است.

چرا کارمندان قشر جوان نسبت به کار دلسرد می شوند؟

کارمندان جوان

به گفته محققان موسسه تحقیقاتی گالوپ «کارمندان جوان انرژی و اشتیاق را در مشاغل خود قرار نمی دهند و آن ها نسبت به کار بی تفاوت هستند و فقط ساعت ها را می گذرانند.»

یکی از مواردی که باعث می شود قشر جوان جامعه نسبت به انجام کار دلسرد شود،انتظارات غیر واقعی از آنچه در زندگی روزمره آن ها قرار دارد بسیار زیاد است. دیگری بی حوصلگی و ناامیدی ست، زیرا آن ها می خواهند پیشرفت شغلی را در ماه ها و سال ها ی اول داشه باشند و صبور نیستند. عامل دیگر، تبلیغات بیش از حد رسانه های اجتماعی ست که می تواند واقعیتی تحریف شده را ایجاد کند.

این مقاله را هم بخوانید:  اعتماد به نفس و راه های تقویت آن

و عامل مهم دیگر،جایی که به نظر می رسد همه افراد دیگر زندگی شگفت انگیزی دارند نحوه برخورد مدیر یا کارفرماست. کسی که مسوولیت مدیریت کارمندان را به عهده دارد، قطعا به خوبی می داند که رفتار مساعد و خوش برخوردی، می تواند باعث کشف استعداد و  افزایش عملکرد کارمندان شده و برای آن ها انگیزه بخش باشد، در غیر این صورت فرد کم کم نسبت به کار سرد شده و از آن فاصله می گیرد. اگر شما هم کارفرما یا مدیر بخشی از یک مجموعه هستید، بدانید که بیشتر از هر چیز رفتار تند و طلبکارانه می تواند برای مجموعه شما متضرر باشد و نتوانید کشف استعداد برای کارمندان خود را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن