آموزش كارآفرينیموفقيت در كار

کسب و کار خانگی و پیشرفت در آن

کسب و کار خانگی

امروزه موقعیت های شغلی دورکار و کسب و کار خانگی در حال پیشرفت هستند و به دلیل عدم نیاز به فضا و ساعت کاری محدود، می توانند فرصت های شغلی بی نظیری را فراهم کنند. با افزایش مشاغل خانگی، تعداد بیشتری از افراد در حال کشف راهکارهایی برای استفاده از کار از راه دور برای دنبال کردن کارآفرینی هستند که دفتر مرکزی آن ها در خانه است.

در دنیای امروز، جایی که فناوری به ما امکان انعطاف پذیری بیشتری در  کار و زندگی می دهد، مشاغل خانگی به اشکال مختلفی بوجود می آیند. برخی از شما برای تبدیل یک اتاق اضافی به یک انبار کوچک برای محصولات استفاده می کنید، در حالی که برخی دیگر کارها می توانند بصورت کاملا آنلاین اجرا شوند. اما بطور کلی می توانید با استفاده از فضا و وسایل موجود خود این نوع مشاغل را آغاز کنید.

با تغییر شغل ممکن است چالش های جدیدی ایجاد کنند. زمانی که شما در یک محیط کاری در حال کار هستید، اکوسیستم و محیط بر روی شما تاثیر می گذارند و انگیزه شما را برای کار افزایش می دهد اما هنگامی که در محیط خانه مشغول به کار می شوید، محیط راحت و آرامش درون خانه شاید چندان برای کار کردن شما مناسب نباشد و تمرکز شما را بر هم زند. در ادامه این مطلب راهکارهایی برای پیشرفت و ارتقای شغلی درکسب و کار خانگی را به شما ارائه می کنیم.

برای انجام امور کاری یک فضای اختصاصی در نظر بگیرید

یکی از مزیت های فریلنسری عدم نیاز به رفت و آمد روزانه برای رسیدن به محیط کاری و یا دفترتان است و شما می توانید امور کاری خود را در هر محیطی به انجام برسانید.

یکی از مزیت های کسب و کار خانگی عدم نیاز به رفت و آمد روزانه برای رسیدن به محیط کاری و یا دفترتان است و شما می توانید امور کاری خود را در هر محیطی به انجام برسانید. یکی از سخت ترین قسمت های کار در منزل این است که شاید تنبلی بر شما غلبه کند و باعث شود که تا 11 صبح در تختخواب بمانید، پس از آن وقتتان را به انجام کارهای روزانه اختصاص دهید در آخرین ساعات روز، پروژه تان را به پایان برسانید.

این مقاله را هم بخوانید:  مدیریت عادات بد

برای جلوگیری از وقوع این کار، یک مکان اختصاصی برای انجام کارها در نظر بگیرید. به عنوان مثال یکی از اتاق های خانه خود را به دفترکار تبدیل کنید تا با قرار گرفتن در آن محل، انگیزه کاری شما باعث شود که به کارتان مشغول شوید.

درکسب و کار خانگی نور فضای کار خود را تنظیم کنید

نور فضای کاری خود را به گونه ای تنظیم کنید که حالت خواب آلودگی را از بین ببرد و انگیزه بخش باشد.

یکی از مهم ترین مسائلی که بر میزان عملکرد شما تاثیر می گذارد، میزان و شدت نور است، از این رو سعی کنید نور فضای کاری خود را به گونه ای تنظیم کنید که حالت خواب آلودگی را از بین ببرد و انگیزه بخش باشد.

برخی از روزها را فقط به کار کردن اختصاص دهید

هر چند که در موقعیت شغلی دورکاری، شما محدودیت خاصی برای زمان انجام آن ندارید اما در روزهایی که مشغله شغلی شما افزایش می یابد، می توانید این روزها را از تقویم خود به صورت  کلی به کارتان اختصاص دهید و انجام هر گونه تفریح و استراحت را حذف کنید.

زمان هایی که عملکردتان در بالاترین حد قرار دارد را تشخیص دهید

در طول روز و زمان های مختلف، میزان تمرکز و عملکرد شما در سطوح مختلفی قرار دارد. اکثر افراد صبح ها بیشترین تمرکز را دارند و برای برخی دیگر این زمان به بعد از ظهرها اختصاص دارد. برای پیشرفت بیشتر در شغل خود باید زمان هایی که عملکردتان بیشتر است را تشخیص دهید.

برای پیشرفت کسب و کار خانگی پشت میز کار وعده های غذایی تان را میل نکنید

شاید صرف غذا پشت میز کار راحت و بدون دردسر به نظر برسد اما در واقع شما برای صرف وعده های غذایی خود به تغییر محیط نیاز دارید.

این مقاله را هم بخوانید:  نوشتن گزارش روزانه برموفقیت کاری

قبل از پایان روز، برای فردا برنامه ریزی کنید

نکته ای که باعث می شود شما از اتلاف وقت جلوگیری کنید و از زمان خود به موثرترین شکل ممکن استفاده کنید، برنامه ریزی است.

نکته ای که باعث می شود شما از اتلاف وقت جلوگیری کنید و از زمان خود به موثرترین شکل ممکن استفاده کنید، برنامه ریزی است. برنامه ریزی برای روز بعد حدودا 10 الی 15 دقیقه از زمان شما را به خود اختصاص می دهد اما باعث می شود بدانید که در هر ساعتی از روز باید به انجام چه کاری مشغول شوید و تا چه ساعتی آن را به پایان برسانید.

اعلان هایی که تمرکز شما را مختل می کنند، بلاک کنید

این راهکار تنها مختص به کار در خانه نیست، بلکه شما در دفتر کارتان نیز می توانید با استفاده از این روش میزان عملکرد و کارایی خود را افزایش دهید. از این رو اعلان هایی که تمرکزتان را مختل می کنند و به آن ها نیازی ندارید، بلاک کنید.

امروزه موقعیت های شغلی دورکار و کسب و کار خانگی در حال پیشرفت هستند و به دلیل عدم نیاز به فضا و ساعت کاری محدود، می توانند فرصت های شغلی بی نظیری را فراهم کنند اما با تغییر شغل ممکن است چالش های جدیدی ایجاد کنند. زمانی که شما در یک محیط کاری در حال کار هستید، اکوسیستم و محیط بر روی شما تاثیر می گذارند و انگیزه شما را برای کار افزایش می دهد اما هنگامی که در محیط خانه مشغول به کار می شوید، محیط راحت و آرامش درون خانه شاید چندان برای کار کردن شما مناسب نباشد و تمرکز شما را بر هم زند.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن