موفقيت در كار

پیشرفت درکار وراه حل های آن

با توجه به رقابتی شدن دنیای امروز، کسب موفقیت شغلی و پیشرفت درکار یکی از دغدغه هایی است که ذهن همه ما را به خود درگیر می کند. عملکرد حرفه ای و همچنین داشتن برنامه ریزی از جمله راهکارهایی است که باعث می شود شما در حوزه کاری خود پیشرفت داشته باشید، با این وجود در ادامه 10 راهکاری که می توانید به کمک آنها در کارتان پیشرفت کنید را معرفی می کنیم.

پیشرفت در کار = ابتکار و خلاقیت

امروزه با افزایش نیروی کار و همچنین رشد سازمان ها و شرکت های مختلف، کارفرمایان کسانی را برای استخدام ترجیح می دهند که ریسک پذیر بوده و از خلاقیت بالایی برخوردارند. افزار خلاق می توانند برای حل مشکلات راه های جدید ارائه کنند، برای پروژه های جدید ایده پردازی کرده و شرکت را به سمت پیشرفت سوق دهند.

پیشرفت درکار = ارزیابی عملکرد خود

ارزیابی عملکردتان در طول مدت زمان کوتاه هفتگی یا ماهانه به شما کمک می کند که نقاط ضعف خود را شناسایی کنید

یکی از راه های ارزیابی عملکرد خود، تعیین اهداف مشخص شده و همچنین تعیین جدول زمانی برای آن است. اگر مدت زمان کوتاهی است که به کار مشغول شده اید، اهداف کوتاه مدت برای خود تعیین کنید.

ارزیابی عملکردتان در طول مدت زمان کوتاه هفتگی یا ماهانه به شما کمک می کند که نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و برای جبران نقطه ضعف هایتان تلاش کنید. بررسی میزان پییشرفت درکارنیز باعث درک اهمیت ارزیابی عملکرد می شود.

پیشرفت درکار = یادگیری

 

تفاوتی ندارد در زمان تحصیل و دانشگاه خود چه چیزی یاد گرفته اید، مدیریت زندگی حرفه ای و همچنین رسیدن به موفقیت کار راحتی نیست. شما برای پیشرفت باید مشتاق یادگیری باشید، به شغلتان تسلط پیدا کرده و توانایی های خودتان را اصلاح کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  رفتار صحیح در مقابل بی احترامی

پیشرفت درکار = پیش بینی نیازها

برای رسیدن به اهدافتان در حرفه خود و همچنین پیشرفت، باید از نیازهای شغلی خود به خوبی آگاه باشید. از خودتان بپرسید اگر به جای رئیستان بودید، در مرحله بعد چه کاری انجام می دهید؟ انجام به موقع کارها باعث ایجاد ذهنیت مثبت در مدیرتان می شود.

پیشرفت درکار = ارتباط

ایجاد ارتباط مناسب با همکاران و همچنین مدیرتان می تواند از رازهای رسیدن به پیشرفت درکار تان باشد.

موفقیت هر سازمان و کارمندی وابسته به برقراری ارتباط است. در صورتی که وظیفه سنگینی به شما محول شود، تحلیل و انجام آن کاری نیست که بتوان به تنهایی انجام داد بنابراین ایجاد ارتباط مناسب با همکاران و همچنین مدیرتان می تواند از رازهای رسیدن به موفقیتتان باشد.

پیشرفت درکار = تعیین اهداف

 رسیدن شما به اهدافتان باعث پیشرفت شرکت و سازمانی که در آن کار می کنید می شود

اگر با ذهنیت مشغول بودن و دریافت حقوق ماهیانه کار کنید، به اهداف خود دست نمی یابید. در واقع شما برای رسیدن به اهدافتان حقوق می گیرید. رسیدن شما به اهدافتان باعث پیشرفت شرکت و سازمانی که در آن کار می کنید می شود به همین دلیل نگرش و ذهنیت هدف گرا شما را در رسیدن به موفقیت شغلی یاری می کند.

پیشرفت درکار = عمل کردن به حرف هایتان

به  یاد اشته باشید که در تعاملات و رفتارهایتان، آن چیزی که ارزش دارد عمل کردن است نه حرف زدن. به جای حرف زدن در مورد کارهایی که می توانید انجام دهید، توانایی هایتان را به رئیس خود نشان دهید.

پیشرفت درکار = جلب اعتماد دیگران

به دست آوردن اعتماد دیگران یکی از مهم ترین نکاتی است که شما برای رسیدن به پیشرفت درکار به آن نیاز دارید.

 

به دست آوردن اعتماد دیگران یکی از مهم ترین نکاتی است که شما برای رسیدن به پیشرفت درکار به آن نیاز دارید. در واقع اگر رئیستان به شما اعتماد نداشته باشد، نمی تواند بدون نگرانی کارهای مهم را به شما محول کند بنابراین با جلب اعتماد رئیستان می توانید وظایف بیشتر و مهم تری به عهده بگیرید، به انجام کارها پایبند باشید و به قول هایتان عمل کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  انضباط فردی در محیط کار

ارائه راه حل

کارمندان موفق و عالی، کسانی هستند که به جای ایجاد مشکل، برای حل مشکلات راه حل ارائه می دهند. اگر در خصوص شرکت را کارتان به مشکلی برخوردید، می توانید راه حل های خود را به رئیستان پیشنهاد داده و برای رفع مشکل تلاش کنید.

پیشرفت درکار = دلسوزی از صمیم قلب

یکی دیگر از راه های رسیدن به پیشرفت درکار ، تعیین اهداف و همچنین عمل کردن به حرف هایی است که می زنید.

اگر برای شغلتان دلسوز باشید، تفاوتی ندارد تا چه ساعتی برای رفع مشکلات تلاش می کنید و در پایان روز چقدر خسته می شوید. شما برای کاری که انجام می دهید، پول دریافت می کنید پس با دلسوزی و مهربانی به انجام کارتان مشغول شوید.

افراد موفق که در حرفه خود به پیشرفت و دستاوردهای بزرگی دست یافته اند، قطعا برنامه ریزی و عملکرد حرفه ای در این زمینه از خود نشان داده اند.

دستیابی به موفقیت و پیشرفت درکار در هر زمینه ای نیازمند تلاش و عملکرد حرفه ای است، چون امروزه هر شرکت، سازمان یا استارتاپی مشتاق پذیرش افراد خلاق و کوشا است. از عملکردهای حرفه ای می توان به خلاقیت و ابتکار اشاره کرد.

افرادی که در زمینه شغلی خود، از خودشان ابتکار نشان داده و برای هر مشکلی ایده پردازی می کنند، سزاوار پیشرفت هستند. یکی دیگر از راه های رسیدن به موفقیت، تعیین اهداف و همچنین عمل کردن به حرف هایی است که می زنید.

رسیدن شما به اهدافتان باعث می شود شرکت و سازمانی که در آن مشغول به کارید در مسیر پیشرفت قرار گیرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن