موفقيت در كار

نوشتن گزارش روزانه برموفقیت کاری

نوشتن گزارش روزانه

طی دهه های 80 و 90 میلادی، اپرا وینفری یکی از پر بیننده ترین برنامه های تلوزیونی بود که پس از مدتی به ملکه رسانه ها تبدیل شد. این فرد قدرتمند و مشهور، در حالی که از طرف رئیس جمهور وقت آمریکا مدال طلح دریافت کرد و همچنین مولتی میلیاردر بود تنها یک عادت ساده داشت: نوشتن گزارش روزانه.

تحقیقات نشان می دهد که نوشتن، افکار سرزده و اجتنابی را درباره وقایع منفی کاهش می دهد و حافظه فعال را بهبود می بخشد. این پیشرفت ها ، به عقیده محققان ، ممکن است به نوبه خود منابع شناختی ما را برای سایر فعالیت های ذهنی آزاد کند، از جمله توانایی ما برای کنار آمدن موثرتر با استرس.

نوشتن دفتر خاطرات ذهن را ترغیب می کند و این افکار و خاطرات را در طول خواب تثبیت کند. این به طور قابل توجهی توانایی ما را در به یاد آوردن این اطلاعات در تاریخ بعدی افزایش می دهد. مطالعاتی در این زمینه انجام شده است و نتیجه گرفته اند که نوشتن دفتر خاطرات بهترین گزینه برای بهبود حافظه است.

نوشتن گزارش روزانه چه تاثیری بر موفقیت کاری دارد؟

تهیه گزارش روزانه

نوشتن گزارش روزانه یعنی فکر کردن در مورد اتفاق های زندگی و مکتوب کردن آن. همین عادت ساده باعث می شود شما مدت زمان خیلی کوتاهی را به فکر کردن اتفاقاتی که در طول روز برایتان رخ می دهد، اختصاص دهید. شاید این عادت برایتان ساده و بی اهمیت به نظر برسد اما نقش بسیار تاثیرگذاری در زندگی افراد موفق از جمله اپرا وینفری، مارک تواین و … داشته است.

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه تجارت کوچک خود را به یک تجارت بزرگ تبدیل کنیم؟

این عادت مثبت باعث می شود پس از مدتی شما به نوشته های قبلی خود بازگردید و بار دیگر آن ها را مطالعه کنید. این بار گذشته را از نگاه دیگری می بینید، بنابراین از اشتباهات خود درس گرفته و می توانید تاثیر مثبت آنرا بر روند کاری خود مشاهده کنید.

نوشتن گزارش روزانه چه تاثیری بر حافظه دارد؟

همانطور که گذر زمان کم کم بر چهره شما تاثیر می گذارد، افکار شما نیز در طول مدت زمان طولانی دستخوش تغییرات خواهد شد. زمانی که به عقب بر می گیردید و نوشته های قدیمیتان را مطالعه می کنید، باورها و افکار گذشته برایتان مرور شده و همین امر حافظه تان را تقویت خواهد کرد.

افزایش انگیزه کاری با  گزارش روزانه

افزایش انگیزه

این عادت ساده باعث می شود شما متوجه شوید در طول یک روز چه کارهای مثبتی می توانید انجام دهید. به عبارت دیگر لحظه های زندگی برایتان معنی پیدا می کنند چون می دانید هر روز از زندگی، می توانید یک اتفاق مثبت رقم بزنید و آن را ثبت کنید.

انرژی مثبتی که در افکار امروز شماست و ثبت می شود، موفقیت های کوچک و بزرگی که کسب می کنید و انگیزه ای که دارید، عامل اصلی موفقیت های بزگ فردای شماست بنابراین زمانی که احساس و افکارتان را در چند جمله کوتاه گزارش می کنید، با برگشتن به مرور آن ها، انگیزه ای دوباره خواهید گرفت.

گزارش روانه مانند کارنامه اقدام های شما برای رسیدن به موفقیت در طول مدت زمان است. هر روی که اتفاقات مهم را ثبت می کنید، گزارشی می نویسید در واقع روند موفقیتتان پس از مدتی واضح و مشخص است.

این مقاله را هم بخوانید:  ورزش و بهبود عملکرد شغلی

شاید در ابتدای راه، نوشتن گزارش روزانه برایتان مانند نوشتن خاطرات به نظر برسد اما اگر به آن عادت کنید، متوجه می شوید که این عملکرد ساده، تا چه اندازه در روحیه شما تاثیرگذار است و انگیزه کاریتان را بهبود می بخشد.

همیشه ایجاد عادات مثبت، چه کوچک و چه بزرگ برای همه ما سخت بوده اما افرادی که قاطعانه به مسیر موفقیت خود می اندیشند، از راه پیشرفت دیگران درس گرفته و مسیر را برای خودشان هموارتر می سازند. امیدواریم این مطلب مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن