موفقيت در كار

نارضایتی از شغل خود را برطرف کنید

نارضایتی از شغل

به طور کلی زمانی که وارد جامعه می شوید، باید از فرصت ها استفاده کرده و در شغلی مشغول به کار شوید که به آن علاقه دارید اما گاهی اوقات در شرایطی قرار می گیرید که به جای لذت بردن از کار، نارضایتی از شغل به وجود می آید.

اگر از موقعیت کاری خود راضی نیستید، کارتان را بیشتر به خاطر پول انجام می دهید نه علاقه یا شغلی که در آن مشغول به کارید تنها گزینه شما برای ایجاد درآمد است، قطعا علاقه ای به آن ندارید. واقعیت این است که اگر مسیر دیگری برای خود انتخاب نکنید، هیچ گاه حس شما نسبت به کارتان تغییر نخواهد کرد.

تغییر واقعیت به عهده خود شماست، آیا ترجیح می دهید هر روز با نگرش و انرژی منفی به کارتان ادامه دهید یا با تغییر نگرش، از کارتان لذت ببرید؟ اگر قصد دارید نگرشتان را نسبت به این موضوع تغییر دهید، در ادامه 6 راهکار به شما معرفی می کنیم.

نارضایتی از شغل خود را منشا نارضایتی هایتان را شناسایی کنید

نارضایتی از شغل

بسیاری از مردم رضایت کامل از شغلشان ندارند اما تنها درصد کمی از آن ها می توانند علت اصلی نارضایتی خود را با جزئیات بیان کنند. در واقع این افراد اگر چند نکته منفی در رابطه با شغل خود بیابند، نکات مثبت شغل خود را نادیده گرفته و با دیدگاه منفی به آن می نگرند.

چند دقیقه به علت اصلی نارضایتی هایتان فکر کنید. آیا از میزان درآمد خود راضی نیستید؟ یا از کار کردن با همکارانتان لذت نمی برید؟ آیا برای رسیدن به محل کارتان باید زمان زیادی را صرف کنید؟ آیا ساعات کاری شما بیش از حد زیاد است و نمی توانید به سایر کارهای خود رسیدگی کنید؟ با یادداشت کردن علت های نارضایتی تان، می توانید در جهت رفع آنها تلاش کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  ورزش و بهبود عملکرد شغلی

برای حل نارضایتی از شغل روی جنبه های مثبت شغل خود تمرکز کنید

نارضایتی از شغل

 

شاید شغل شما به اندازه کافی از هر جهتی برایتان رضایت بخش نیست، اما همیشه در هر شغلی جنبه های مثبتی وجود دارند که برای یافتن آنها باید کمی تلاش کنید.

زمان استراحت هنگام صرف ناهار و همچنین استراحت های کوچک میان کارتان باعث تجدید قوا برای ادامه کارتان می شود.

ارتباط نزدیک و مثبتی با همکارانتان داشته باشید، ارتباط عمیق بین شما و همکارانتان باعث افزایش انگیزه شما می شود.

پس از یافتن نکات مثبتی که باعث ایجاد انگیزه در شما می شوند، در طول روز تمرکزتان را بر روی همان موضوع متمرکز شوید.

برای حل نارضایتی از شغل برای خودتان یک هدف بزرگتر تعیین کنید

 

کسب درآمد یکی از دلایلی است که شما مشغول به کار هستید، به همین دلیل سعی کنید یک هدف بزرگتر برای خود در نظر بگیرید. به عنوان مثال برای کمک به دیگران و بهبود کیفیت زندگی مردم، به امور کاری خود رسیدگی کنید.

ساعاتی که در محل کار نیستید را لذت بخش تر سپری کنید

نارضایتی از شغل از زندگی شخصی خود لذت ببرید

اگر ساعاتی که در منزل هستید (ساعات غیر کاری) را به بطالت می گذرانید و عملا هیچ هدفی برای زندگی شخصی خود  در نظر نگرفته اید، قطعا شرایط زندگی بر وفق مرادتان نیست. شما با کنترل زندگی و تغییر نگرشتان می توانید از زندگی شخصی خود لذت ببرید.

اگر خارج از حرفه شغلی خود می خواهید به اهداف دیگری دست پیدا کنید، این بهترین زمان برای عملی کردنشان است. تغییر شیوه زندگی می تواند ذهنیت شما را نسبت به وضعیت فعلی کارتان بهبود بخشد.

این مقاله را هم بخوانید:  موفقیت در کار و راه حل های آن

برای حل نارضایتی از شغل درباره کاری که انجام می دهید، اطلاعات بیشتری کسب کنید

ازشغلی که دارید ناراضی هستین

یکی از دلایلی که عموم مردم به شغلشان علاقه ندارند، نداشتن اطلاعات کافی درباره حرفه کاریشان است. اگر از شغلتان راضی نیستید، سعی کنید اطلاعات بیشتری راجع به آن کسب کنید. یادگیری بیشتر درباره مسیر شغلی سازمان یا شرکتی که در آن مشغول به کارید باعث ایجاد علاقه در شما می شود.

برای پیشرفت شغلی خود برنامه ریزی کنید

نارضایتی از شغل هستین برای شروع، موقعیت شغلی رویایی خود را تصور کنید

برنامه ریزی برای پیشرفت و همچنین داشتن چشم انداز حرفه ای برای مسیر شغلی خود، باعث می شود که انگیزه بیشتری برای کار کردن داشته باشید. برای شروع، موقعیت شغلی رویایی خود را تصور کنید، سپس تفاوت های شغل اکنونتان را با آن مقایسه کنید.

برای رسیدن به آن، به یک برنامه ریزی کاری و هدف گذاری نیاز دارید، بنابراین اولین قدم این است که اهدافتان را کوتاه مدت تعیین کرده و برای آن جدول زمان بندی تعیین کنید.

همه ما معمولا بین 8 الی 10 ساعت از روزمان را در محل کار سپری می کنیم، به همین دلیل اگر از شغلی که در آن مشغول به کاریم رضایت نداشته باشیم، تحمل آن برایمان عذاب آور می شود. گاهی اوقات دلایل نارضایتی ما از کارمان به دلایل بی اهمیتی و کوچکی خلاصه می شود به همین دلیل در اولین مرحله باید دلایل نارضایتی هایتان را بررسی کنید. در دومین قدم جنبه های مثبت آنرا در نظر بگیرید.

نگرش مثبت باعث می شود که نقطه قوت های شغلتان مثل درآمد عالی، همکاران صمیمی و همچنین محیط کاری مناسب باعث ایجاد انگیزه شما شود.پس از بررسی نقطه قوت های آن، در حین کار کردن با تمرکز بر آنها می توانید انرژی مثبت را احساس کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  کنترل استرس و نکات مهم کلیدی

دیدگاهتان را بنویسید

بستن