موفقيت در كار

شکست رمز موفقیت است

شکست و موفقیت

به نظر شما چرا شکست رمز موفقیت است؟ تصور کنید موقعیت کاری که منتظرش بودید، به شما پیشنهاد می شود و برای مصاحبه کاری اقدام می کنید اما پس از مصاحبه، از طرف شرکت موردنظر ایمیلی با محتوای اینکه فرد دیگری برای این فرصت شغلی انتخاب شده، دریافت می کنید. چنین شرایطی شما را سرخورده، ناراحت و یا حتی کمی عصبانی می کند.

این واکنش ها نسبت به یک اتفاق نسبتا ناخوشایند طبیعی هستند اما نباید اجازه دهید که این اتفاق، شما را از رسیدن و تلاش کردن برای خواسته هایتان باز دارد. افراد موفق هم مانند دیگران از اتفاقات ناخوشایند ناراحت می شوند اما اجازه نمی دهند که شکست، مانع رسیدن به اهدافشان شود بلکه از آن درس گرفته و هوشمندانه تر عمل می کنند.

شکست دوباره

این جمله معروف است: «اگر هرگز شکست نخورید، هرگز زندگی نکرده اید.» شکست احتمالاً یکی از جنبه های زندگی است که اکثر مردم از آن می ترسند. اما حقیقت این است: همه شکست خورده اند و همه دوباره شکست خواهند خورد. ما بعضی اوقات فراموش می کنیم که همه افراد موفق شکست خورده اند، اما آن ها بعد از شکست خود متوقف نشده اند. آن .ها ایستادند و دوباره تلاش کردند

 خودتان انتظار کامل و بی نقص بودن نداشته باشید

شکست رمز موفقیت

 

همه ما انسان ها در برخی زمینه ها مهارت داریم و در برخی دیگر نه، بنابراین نباید از خودمان توقع کامل بودن داشته باشیم. شما هم مانند هر فرد دیگری در برخی از اقداماتتان با شکست مواجه می شوید و به تمرین نیاز دارید. تحقیقات نشان می دهند افرادی که از خودشان انتظار کامل بودن دارند، کمتر از دیگران ریسک می کنند و از خلاقیت کمتری برخوردارند و متاسفانه این رفتار، آنها را از یادگیری مهارت های جدید محروم می سازد.

این مقاله را هم بخوانید:  روش های پیشرفت شغلی

علاوه بر این، افرادی که می خواهند در هر کاری کامل و بی نقص باشند، پس از چند بار شکست خوردن احساس بازنده بودنشان به آنها فرصت دوباره برای تلاش نمی دهد بنابراین از ایده آل هایشان دور می شوند. کامل بودن را فراموش کنید، در عوض سعی کنید بهترین خودتان باشید.

 در مسیر رسیدن به خواسته هایمان شکست رمز موفقیت است 

شکست رمز موفقیت
شکست لازمه موفقیت

آیا تا به حال به تاثیر شکست بر تجربیاتتان توجه کرده اید؟ اگر دیدگاه عمیق تری به این موضوع داشته باشیم، متوجه می شویم که ما با هر بار شکست، تجربیات و اطلاعات بیشتری نسبت به قبل کسب می کنیم بنابراین می توانیم از دیدگاه های متفاوتی به مسیرمان بنگریم و راه های مختلفی برای رسیدن به آن را امتحان کنیم.

موسس شرکت آمازون، جف بزوس (یکی از چهار شرکت های برتر دنیا)، دستاوردها و موفقیت های خود در این 25 سال را مدیون این دیدگاه می داند. او در این باره می گوید: شکست بخش مهمی از ابداع روش ها و اختراعات است. در واقع زمانی که شما شکست را تجربه می کنید، مجبور به خلق فرصت های جدید برای رسیدن به خواسته هایتان هستید و تنها عاملی که در این زمینه به شما کمک می کند، تلاش بی وقفه است.

 

شکست رمز موفقیت

اگر به زندگی نویسنده معروف کتاب های هری پاتر، جی کی رولینگ، نگاهی بیاندازیم، متوجه می شویم که قبل از نوشتن کتاب هایش زندگی سختی را پشت سر گذاشته بود.

او شغل خود را از دست داده و ازدواج ناموفقی را پشت سر گذاشته بود اما با این حال دست از تلاش برای رسیدن به خواسته اش بر نداشت. همه ما پس از هر اشتباه یا شکست، خودمان را سرزنش می کنیم و یا حتی امید و انگیزه برای رسیدن به خواسته هایمان را از دست می دهیم در صورتی که گذشتن از مرحله شکست، جزوی از مسیر موفقیت است. انسان با هر بار شکست برای تلاش دوباره باید مهارت هایش را ارتقا ببخشد، روش های جدیدی را ابداع کرده و خلاقیت بیشتری به خرج دهد بنابراین هیچ مانعی برای رسیدن به اهدافمان وجود ندارد.

این مقاله را هم بخوانید:  ضرورت آموزش مداوم کسب و کار

نتیجه

شکست رمز موفقیت است. وقتی افراد موفق هستند، ما همیشه روی موفقیت آن ها متمرکز می شویم، نه سال های مبارزه، شکست و تلاش دوباره و دوباره. ما فقط جنبه روشن را می بینیم و نمی خواهیم سالهای سخت کوشی را فراموش کنیم یا فراموش می کنیم ، در حالی که این سالها بیشتر الهام بخش ترین و انگیزنده ترین داستان ها را به ارمغان می آورد. بنابراین از شکست نترسید، این بخشی از راه موفقیت شماست.

«سریعترین راه موفقیت داشتن نگرش بدون ترس نسبت به شکست است.» رالف هیت، نویسنده.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن