موفقيت در كار

زندگی شاد در کسب و کار

زندگی شاد در کسب و کار

زندگی شاد در کسب و کار و همچنین موفقیت در زندگی شخصی و کاری از نظر انسان ها معنای متفاوتی دارد. در واقع اگر شما به دنبال دستیابی به موفقیت هستید، باید نقطه موفقیت را برای خودتان مشخص کنید.

افراد شاغل نیمی از روز خود را در محل کار با همکارانشان سپری می کنند. برای شاد بودن در محل کار راهکارهای بسیار زیادی وجود دارد که در ادامه به توضیح برخی از آنها می پردازیم.

برای زندگی شاد در کسب و کار کل روز پشت میزتان ننشینید

زندگی شاد در کسب و کار

نشستن پشت میز برای کل روز می تواند تا حد زیادی خسته کننده باشد و از انگیزه کاری شما بکاهد، برای جلوگیری از این موضوع می توانید هر ۲ ساعت یکبار از پشت میزتان بلند شوید و تحرک داشته باشید. در نظر داشته باشید که تحرک باعث ایجاد انگیزه، احساس شاد بودن و روحیه در شما می شود. برای تحرک بیشتر می توانید تا محل کار پیاده بروید یا به جای تاکسی از دوچرخه استفاده کنید.

برای زمان استراحت خود برنامه ریزی کنید

اگر می خواهید در محل کارتان خوشحال تر باشید و زمانتان را شاد سپری کنید، استراحت میان کار را فراموش نکنید. فشار کاری بیش از حد ذهن و همچنین بدن شما را خسته می کند و احتمالا از میزان عملکرد شما می کاهد، از این رو می توانید هر ۹۰ دقیقه یکبار از به مغزتان استراحت دهید. برای استراحت می توانید از دفترتان خارج شوید، قهوه بنوشید یا با همکارانتان گپ بزنید.

برای زندگی شاد در کسب و کار  همزمان چند کار را با هم انجام ندهید

زندگی شاد در کسب و کار

شاید با خودتان فکر کنید که انجام دادن چند کار به صورت همزمان باعث می شود وظایف روزانه تان را سریع تر به پایان برسانید اما در واقع از میزان تمرکز د عملکرد شما می کاهد. تصور کنید در حین انجام دادن پروژه کاری، ایمیل های دریافتی تان را چک کنید، قطعا در چنین شرایطی از فضای کاری دور می شوید و حواس شما بر ایمیل متمرکز می شود.

این مقاله را هم بخوانید:  تنظیم خواب برای زندگی سالم تر

بهترین راه برای تسریع انجام کارها، برنامه ریزی زمانی ست. شما باید کارهایتان را لیست کنید و بر اساس اولویت به انجام آنها بپردازید.

با همکارانتان ارتباط موثر برقرار کنید

مطالعات انجام شده نشان دهنده این است که ارتباط موثر و صمیمی با همکاران تا حد زیادی باعث می شود که کارمندان در محیط کار شاد باشند. ارتباط  می تواند هر روز باعث انگیزه شما شود و در هر حالتی زمانی که احساس می کنید دوستی دارید که پیش شماست، آرام می شوید. در شرکت هایی که کارمندان یا کارکنان آن به صورت گروهی و دسته جمعی کار می کنند، ارتباط موثر میان آنها بر عملکرد و بازدهی تاثیر مستقیم می گذارد.

برای برقراری ارتباط با همکارانتان می توانید آنها را به قهوه دعوت کنید، گپ بزنید و سعی کنید نقاط مشترک بینتان را پیدا کنید.

برای زندگی شاد در کسب و کار  از اهمیت زبان بدن غافل نشوید

زندگی شاد در کسب و کار

زمانی که در حال صحبت با همکار یا یک مشتری هستید، اگر دست به سینه ایستاده اید، نشان دهنده این است که حالت تدافعی گرفته اید بنابراین به زبان بدن در محل کارتان توجه کنید. برای داشتن ارتباط موثر زبان بدن می تواند به شما کمک کند، به عنوان مثال در حین صحبت با رئیستان، دست به سینه نایستید، بیش از حد بر روی صندلی لم ندهید و سعی کنید صندلی تان را تنظیم کنید تا اذیتتان نکند.

چگونه در محل کار روحیه شاد و مثبتی داشته باشیم؟ روحیه مثبت چه تاثیری بر انگیزه و عملکرد ما می گذارد؟ به نظر شما مهارت های زندگی موفق کدامند؟ افراد شاغل نیمی از روز خود را در محل کار سپری می کنند، بنابراین روحیه و ذهنیت آنها تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت زندگیشان می گذارد. انواع ارتباط موثر در محیط کاری می تواند باعث شود شما در حین انجام کار احساس مثبتی داشته باشید.

این مقاله را هم بخوانید:  نوشتن گزارش روزانه از زبان اپرا وینفری

 

دیدگاهتان را بنویسید

بستن