زندگی شادموفقيت در كار

رسیدن به موفقیت با شادی امکان پذیر است؟

برای رسیدن به موفقیت با شادی کردن امکان پذیر است؟

همه انسان ها دوست ندارند در زندگی خود غم یا اندوه را تحمل یا تجربه کنند اما سرنوشت ما را در شرایط مختلفی قرار می دهد که شاید مجبور به تحمل این لحظات سخت شویم. جالب است بدانید انسان های شاد بیشتر از انسان های متعادل یا ناراحت و افسرده به موفقیت دست می یابند که این کاملا طبیعی است.

در واقع انسان های شاد یا باروحیه، توانایی بیشتری برای پشت سر گذاشتن چالش ها و همچنین مشکلات و سختی های مسیر موفقیت را دارند به همین دلیل راحت تر می توانند در مسیر آن پیشرفت کنند.

در ادامه با ما همراه باشید تا خصوصیات افراد شاد که به آنها در رسیدن به موفقیت کمک می کند را مورد بررسی قرار دهیم.

چرا خوشبختی منجر به موفقیت می شود

برای رسیدن به موفقیت با شادی کردن، سعی کنید هر روز را با فکر کردن به این که «امروز اتفاق بزرگی برای من خواهد افتاد» شروع کنید و به دنبال آن باشید. شما از فرصت هایی که با آن روبرو می شوید شگفت زده خواهید شد، در حالی که افراد بدقلق – که انتظار دردسر دارند و منتظر آن هستند – آنچه را پیش بینی می کنند را دریافت خواهند کرد.

علاوه بر این، خوشبختی کارکنان و موقعیت های  عالی را برایتان جذب می کند. افراد ترجیح می دهند برای کسی با نگرش مثبت و دلپذیر کار کنند تا  افراد فرومایه. شما فقط با داشتن همین نگاه، افراد خوش بین و بلند پرواز را جذب خواهید کرد. نگاه منفی کسانی را که مورد ضرب و شتم و بدبینی قرار می گیرند را جذب می کند. نگاهی به کارمندان خود بیاندازید و از خود بپرسید که اخیراً چه نوع افرادی را جذب کرده اید.

این مقاله را هم بخوانید:  موفقیت در کار و راه حل های آن

سرانجام، خوشبختی به شما این امکان را می دهد که مسوولیت خطاها را بر عهده بگیرید و تغییراتی ایجاد کنید. بدبینی و ناراحتی منجر به احساس شکست می شود.

چگونه از ناراحتی در محل کار جلوگیری کنیم

خوشبختی یک گل شکننده است که برای رشد باید کشت شود. برای سالم نگه داشتن آن در محل کار، باید چند کار را به طور منظم انجام دهید:

اول، فقط افراد خوش بین و خوشحال را استخدام کنید. صنعت بیمه مسافرتی این سیاست را ایجاد کرده است. آن ها گزارش می دهند که خوشبختی و خوش بینی مهمترین موارد در کارمندان جدید است و این واقعیت را به اثبات رسانده اند که افراد خوشحال و خوش بین بسیار موفق ترند.

دوم، با کارمندان خود رفتار فوق العاده خوبی داشته باشید. با احترام با آنها رفتار کنید. انتظار زیادی داشته باشید و به آن ها کمک کنید تا موفق شوند. از شر هر کسی که به طور طبیعی ناراضی است و تغییر نمی کند خلاص شوید.

جلساتی داشته باشید که در آن اعضای تیم در مورد آن چه باعث خوشحالی آن ها از شرکت، محصول و خدمات می شود صحبت کنند. در جلسات داستان های «فراتر از وظیفه» را بگویید. برای بزرگداشت موفقیت ها از جلسات استفاده کنید. حتی موفقیت های کوچک مانند پایان به موقع پروژه ها، حذف اجاره یا یک استخدام موفق باید جشن گرفته شود.

کارمندان امروزه زمان کمی را با همسران و فرزندانشان سپری می کنند. شرکت شما زندگی آن هاست. پس آن ها را در حالی که در محل کار خود هستند شاد کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه ارتباط موثری درمحل کار و خانه داشته باشیم

خارج شوید و لبخند بزنید

بنابراین، آیا خوشبختی می تواند شما را موفق کند؟ ما معتقدیم مهمترین عامل است. شما نمی توانید شرایط آب و هوا، جمعیتی یا بسیاری از عوامل دیگر را تغییر دهید، اما می توانید تصمیم بگیرید که خوشحال باشید و تصمیم بگیرید که چگونه با کارمندان خود رفتار کنید. آیا می خواهید موفق تر باشید؟ به مجل کارتان بروید و لبخند بزنید. کسی را که امروز کار خوبی انجام می دهد، اشویق کرده و پیروزی را با او جشن بگیرید. مانند سرماخوردگی، ابتلا به شادی نیز آسان است. به زودی نه تنها احساس بهتری خواهید داشت، بلکه موفق تر خواهید بود.

برای رسیدن به موفقیت با شادی کردن مهربانی و عطوفت داشته باشید

برای رسیدن به موفقیت با شادی کردن مهربانی و عطوفت داشته باشید

 

شاید به نظر شما این خصوصیت به طور کلی تاثیری در رسیدن به موفقیت نداشته باشد اما جالب است بدانید زمانی که شما با مهربانی با اطرافیان، همکار یا ارباب رجوعان خود برخورد می کنید، آنها تمایل بیشتری برای همکاری با شما دارند و همین نکته مثبتی است برای رسیدن شما به موفقیت بنابراین نمی توان منکر آن شد. عموما افرادی که خصوصیت مهربانی را در وجود خود دارند، در جمع های دوستانه و یا حتی کاری بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.

برای رسیدن به موفقیت روحیه همکاری داشته باشید

 

برای رسیدن به موفقیت با شادی کردن روحیه همکاری داشته باشید

در واقع زمانی که شما در حین کار کردن به فکر رسیدن به موفقیت به همراه همکاران خود هستید، همین موضوع باعث می شود که جایگاه مثبتی بین آنها پیدا کنید اما در عوض کسانی که سعی می کنند همکاران خود را زیر پا بگذارند و مسیر موفقیت را طی کنند، جایگاهی میان افراد موفق نخواهند داشت. داشتن روحیه همکاری باعث می شود که شما و همکاراتان، موفقیت های کوچک و بزرگتان را با یکدیگر تقسیم و در مسیر موفقیت برای رسیدن به موفقیت های بیشتر به یکدیگر کمک کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  10 مورد به شما کمک می کند تا فرزندان فوق العاده باهوش و موفق تربیت کنید

برای رسیدن به موفقیت با شادی کردن صداقت داشته باشید

برای رسیدن به موفقیت با شادی کردن صداقت داشته باشید

راستگویی یکی از بارزترین صفات کسانی است که چه در زندگی شخصی و چه در زندگی کاری خود به موفقیت دست می یابند چون زمانی که شما امور خود را با پنهان کاری یا دروغ پیش می برید، کم کم اعتماد اطرافیان و همکارانتان را از دست خواهید داد و همین موضوع جایگاه شما را در محیط کاری متزلزل می کند.

برای رسیدن به موفقیت با شادی کردن امید وپشتکار  داشته باشید

برای رسیدن به موفقیت با شادی کردن امید وپشتکار  داشته باشید

هرچند که ایده و خلاقیت در هر زمینه ای، پله ای است برای موفقیت اما هر مسیری نیازمند پشتکار و تلاش بی وقفه است، در غیر این صورت همه افراد می توانستند به موفقیت دست یابند. اگر انسان در مسیر موفقیت خود به اهدافش امیدوار نباشد و برای رسیدن به آنها تلاش نکند، در نهایت پس از چندین اقدام ناامید شده و در جایگاه اولیه خود قرار می گیرد.

برای رسیدن به موفقیت  صبر و بردباری داشته باشید

صبروبردباری سختی هارالذت بخش میکند

همانطور که می دانید نمی توان راه صد ساله را یک شبه طی کرد، موفقیت هم مانند هر مسیر دیگری زمانبر است بنابراین نمی توان مسیر آنرا دور زد یا به هر نحوی آنرا کوتاه تر ساخت بنابراین اگر می خواهید به عنوان یک انسان شاد، موفق نیز شوید باید بدانید که صبر و بردباری این مسیر را برایتان لذت بخش تر می سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن