موفقيت در كار

تحقیقات جدید دانشگاه ایالتی سن دیگو در تاثیرات استفاده بیش از حد اینترنت

 جلوگیری از تاثیرات استفاده بیش از حد اینترنت 

برقراری ارتباط با دیگران یکی از مهم ترین نیازهای هر انسانی است. در چند دهه اخیر، ارتباط انسان ها با یکدیگر بیشتر به شبکه های مجازی و اینترنت محدود شده است. استفاده از اینترنت، رایانه ها، تلفن های هوشمند و سایر دستگاه های الکترونیکی طی دهه های اخیر به طرز چشمگیری افزایش یافته است و این افزایش نه تنها با مزایای واضح و شگرف برای کاربران همراه است بلکه با مواردی مستند از استفاده بیش از حد که اغلب عواقب منفی بر سلامتی دارد نیز همراه است.

در تعداد فزاینده ای از کشورها، این مشکل به یک نگرانی قابل توجه در زمینه بهداشت عمومی رسیده است. در این مقاله کنترل استفاده بیش از حد از اینترنت را آموزش خواهیم داد. به عبارت دیگر مردم ترجیح می دهند عکس های بروز شده دوستان و آشنایانشان را در اینستاگرام دنبال کنند تا دنیای واقعی!

تحقیقات جدید

محققین دانشگاه ایالتی سن دیگو درباره استفاده بیش از حد اینترنت با بررسی بیش از یک میلیون دانش آموز متوجه شدند انسان ها هر قدر ساعت استفاده از شبکه های مجازی و اینترنت را افزایش دهند، به همان میزان افسردگی در آن ها بیشتر بروز خواهد داد. این مطلب به معنی این نیست که از فضای مجازی استفاده نکنیم.

در واقع هنگامی که انسان ها زمان بیشتری را به فعالیت های جسمانی، برقراری ارتباط حضوری با خانواده و تعامل با اطرافیان اختصاص می دهند در طول روز کمتر آنلاین می شوند. شبکه های اجتماعی بزرگی مثل تلگرام، اینستاگرام و توییتر به میزان چشم گیری در کاهش اعتماد به نفس افراد تاثیر دارند.

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه هدف گذاری کنیم؟

کاربران این شبکه های اجتماعی سعی می کنند در عکس های خود شاد، بی نقص و یا دست نیافتنی به نظر برسند. اغلب ما ظاهر زندگی آن ها را با باطن زندگی خود مقایسه می کنیم که همین عامل نقش مهمی در اعتماد به نفس پایین ما دارد.

تفریحات مهیج بیشتری برای خودتان در نظر بگیرید

تفریحات

همانطور که در مطلب بالا ذکر شد، اگر به فعالیت های جسمی توجه بیشتری داشته باشید، ناخودآگاه زمان کمتری را در شبکه های مجازی صرف خواهید کرد و استفاده بیش از حد اینترنت را ترک خواهید کرد. شاید قبل از شروع، تغییر روال زندگی برایتان سخت به نظر برسد اما زمانی که معاشرت و فعالیت جسمانی را افزایش دهید، متوجه می شوید که خوشحالی شما به استفاده از اینترنت وابسته نیست.

برای جلوگیری استفاده بیش از حد اینترنت ، واکنش هیجانی انجام ندهیدواکنش انسان ها

شاید تصمیم بگیرید خیلی ناگهانی تمام حساب های کاربری خود را در شبکه های اجتماعی غیرفعال کنید اما با این کار پس از زمان خیلی کوتاهی، مجددا به آن ها باز خواهید گشت. سعی کنید این روند را خیلی آهسته و همچنین هماهنگ با دیگر برنامه های زندگیتان پیش ببرید. اگر قصد دارید استفاده از شبکه های اجتماعی را کنار بگذارید، ابتدا کاری را جایگزین آن کنید که مانند تفریح به نظر می رسد.

به عنوان مثال اگر زمان های استفاده از اینستاگرام را به ورزش یا کلاس های متفرقه اختصاص دهید، ناخودآگاه میل کمتری به اینترنت خواهید داشت، بنابراین ممنوع کردن استفاده از آن به یکباره نتیجه عکس خواهد داشت.

این مقاله را هم بخوانید:  تکنیک های فروشندگی: 5 نکته طلایی

زمانتان را بیشتر از قبل به دوستان و خانواده خود اختصاص دهید

همیشه ارتباط با خانواده یا دوستان قدیمی، شاید کمی سخت به نظر برسد اما ارتباط حضوری با دوستان صمیمی و اعضای خانواده تان را جایگزین ارتباطات اینترنتی کنید.

به ظاهر زندگی بقیه حسودی نکنید

حسادت

چک کردن پروفایل های معروف در اینستاگرام یا دنبال کردن سبک های زندگی تجملی شاید به ظاهر جالب به نظر برسد اما در واقع احساس حسودی شما را بر می انگیزد. صاحب اکانت های معروف اینستاگرام زندگی فوق العاده ای ندارند اما سعی می کنند آن را به شما شگفت انگیز نشان دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن