موفقيت در كار

برای پیشرفت باید تغییر را بپذیریم

برای پیشرفت

«جوزف کمبل» می‌گوید: «ما باید زندگی را که برنامه ریزی کرده ایم رها کنیم تا زندگی منتظرمان را بپذیریم».

از بین تمام کارهایی که انجام می دهید، کیفیت فکر کردن شما تاثیر مستقیمی بر کیفیت تصمیم گیری و رفتارتان می گذارد بنابراین برای پیشرفت  ورسیدن به به موفقیت یک راهکار اصلی بشمار می آید. اگر برای هر آنچه که می خواهید درست فکر کرده و برنامه ریزی های لازم آن‌را انجام دهید، پیامدهای آن تاثیر بسیار زیادی بر زندگی شما می گذارد.

توانایی خوب فکر کردن و تصمیم گیری شما میزان شادی، مثبت اندیشی و سازندگی شما را تعیین می کند که این توانایی و مهارت باید به نسبت تغییراتی که هر روز در اطرافتان در حال رخ دادن است، ارتقا یابد.

اگر کسی از شما راجع به بزرگ ترین مشکل یا دغدغه ای که سال گذشته داشتید سوال بپرسد، به سختی آن‌ها را به یاد می آورید و پاسخ سوال هایتان کاملا تغییر کرده است. در واقع نیازها، مشکلات، شرایط و وضعیت انسان هر روز در حال تغییر است، شاید مشکل و چالشی که شما امروز با آن مواجه هستید، فردا برایتان مشکل به شمار نیاید و این به خاطر تغییری است که هر لحظه در زندگیتان در حال رخ دادن است.

تغییر در زندگی انسان اجتناب ناپذیر است، از این رو به جای مقابله با تغییر، برای پیشرفت و موفقیت باید آن‌را بپذیرید. در دنیای تجارت امروز، عواملی مثل اطلاعات، تکنولوژی و رقابت هر روز و هر لحظه باعث بروز تغییر در زندگی شما می شوند.

این مقاله را هم بخوانید:  با چه روشی تاخیر در کارها را کنترل کنیم؟

بروزرسانی اطلاعات

در هر زمینه تخصصی، اطلاعات هر دو سال تقریبا دو برابر می شوند که هر مطلب کوچک می تواند تاثیر بسیار زیادی در همان رشته یا تخصص بگذارد. اگر می خواهید موقعیت شغلی خود را حفظ کرده و یا آن‌را ارتقا دهید، باید بروزرسانی هر روز اطلاعات را پذیرفته و همراه با آن بروز شوید. ایده ها و راهکارهای جدید برای رفع مشکل و چالش های پیش رو در مسیر موفقیت نیازمند پذیرش تغییر و بروز اطلاعات است.

گسترش تکنولوژی

گسترش تکنولوژی

دومین عامل تغییر، گسترش تکنولوژی است. صدها هزار نفر در سراسر جهان هر روز برای بهبود رفاه، سریع تر انجام شدن خدمات و همچنین کاهش قیمت محصولات در تلاشند. اگر شما هم به دنبال پیشرفت و پیدا کردن راهی به سوی موفقیت هستید، این تغییرات را بپذیرید. پذیرفتن تغییرات به این معناست که از تکنولوژی برای پیشرفت خودتان استفاده کرده و در جهت دیجیتال شدن کسب و کارتان قدم بردارید.

رقابت

رقابت

 

آخرین عامل بروز تغییر رقابت است. تمامی شرکت ها، سازمان ها و همچنین موسسات سعی دارند با بروزرسانی اطلاعات و گسترش نکنولوژی خود خدمات بهتری ارائه دهند. خدمات بهتر به معنای کیفیت بالاتر و همچنین قیمت پایین تر است که به جذب مشتریان بیشتر می انجامد، از این رو اگر شما نیز به دنبال راهی برای رسیدن به موفقیت هستید، باید برای این رقابت برنامه ریزی کنید.

برای کسب موفقیت، باید مطمئن شوید خدماتی که امروز به مشتریانتان ارائه می دهید سال بعد با کیفیت بالاتر یا قیمت ارزان تر ارائه شود، اگر شما به دنبال پیشرفت خودتان نباشید، مشتریان شما به خاطر قیمت ارزان تر یا خدمات سریع تر به مشتریانتان روی می آورند.

این مقاله را هم بخوانید:  هدف گذاری مانند افراد موفق چگونه است؟

تغییر در زندگی شخصی یا کاری اجتناب ناپذیر است، درک این موضوع به تنهایی باعث پیشرفت و یافتن راهی برای موفقیت است، امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

توانایی خوب فکر کردن و تصمیم گیری شما میزان شادی، مثبت اندیشی و سازندگی شما را تعیین می کند که این توانایی و مهارت باید به نسبت تغییراتی که هر روز در اطرافتان در حال رخ دادن است، ارتقا یابد. نیازها، مشکلات، شرایط و وضعیت انسان هر روز در حال تغییر است، شاید مشکل و چالشی که شما امروز با آن مواجه هستید، فردا برایتان مشکل به شمار نیاید و این به خاطر تغییری است که هر لحظه در زندگیتان در حال رخ دادن است.

تغییر در زندگی انسان اجتناب ناپذیر است، از این رو به جای مقابله با تغییر، برای پیشرفت و موفقیت باید آن‌را بپذیرید. در دنیای تجارت امروز، عواملی مثل اطلاعات، تکنولوژی و رقابت هر روز و هر لحظه باعث بروز تغییر در زندگی شما می شوند.

نتیجه 

 

ما اغلب در برابر تغییر مقاوم هستیم و متوجه نیستیم که تغییر خود ثابت است. حتی اگر در برابر آن مقاومت کنید یا از آن اجتناب کنید ، تغییر به همان ترتیب وارد زندگی شما می شود. هنگامی که خودتان تغییر را شروع می کنید، بسیار آسان است که با آن سازگار شوید، زیرا این یک خواسته است.

اما آیا تغییرات غیر برنامه ریزی شده و غیرمنتظره بد است؟ اگر همه تغییرات به طور پیش فرض خوب بودند چه می شد؟ در ابتدا این کار کمی دشوار و آزار دهنده است اما بعد از مدتی آن‌قدر به این تغییر عادت می کنید که اگر برای مدتی نیامد، در نهایت اسباب کشی را در خانه منتقل می کنید تا احساس کنید چیزی تغییر می کند.

این مقاله را هم بخوانید:  انسان های موفق

 

دیدگاهتان را بنویسید

بستن