مهارت های زندگیموفقيت در كار

انسان های موفق

انسان هایی که به موفقیت می رسند چه خصوصیاتی دارند؟

همه ما انسان های موفق زیادی را در اطراف خود می بینیم، شاید از نظر ما دست یابی به موفقیت کار راحتی باشد که تنها به کمی پشتکار نیاز دارد اما این اصل ماجرا نیست. زنان و مردان موفق راه های زیادی طی کرده اند تا به جایگاه خود دست یافته اند.

چگونه یک فرد موفق را تعریف می کنید؟ شاید از نظر شما، او شخصی بی رحم یا جاه طلب باشد. شاید کسی باشد که اهل فکر، بی احساس یا کنترل کننده باشد.

این صفات ممکن است نقشی در ایجاد یک فرد موفق داشته باشد، اما موفقیت، در واقع عمیق تر از این ها است. البته. گاهی در افراد یک حس شخصیت وجود دارد که ما به ندرت موفقیت را مترادف آن می دانیم و یک ویژگی ذاتی وجود دارد که نیروی محرکه واقعی یک فرد بسیار موفق است.

از این رو در این مطلب قصد داریم برخی از خصوصیات افراد موفق را مورد بررسی قرار دهیم.

انسان های موفق

انسان های موفق تفکیک موقعیت کاری با زندگی شخصی خود را دارند 

انسان موفق کسی است که می تواند زندگی شخصی، خانواده و رابطه عاطفی خود را از کار و شغل خود تفکیک کند. اگر شما نتوانید میان این دو تعادل ایجاد کنید یا به گونه ای زندگی کنید که کار شما بر زندگی شخصی تان تاثیر بگذارد یا بالعکس، قطعا در یکی از این دو مورد ضربه خواهید دید.

افراد موفق کسانی هستند که می توانند به اندازه کافی برای خانواده خود وقت بگذارند، به صورت مفید کار کنند و به رابطه عاطفی خود اهمیت دهند. چشم پوشی از هر یک از این موارد باعث اختلال در زندگی شما خواهد شد.

این مقاله را هم بخوانید:  مدیریت استرس برای زندگی بهتر

انسان های موفق

قدردانی از داشته های خود

انسان های منفی نگر و منفی اندیش، دائما شکست هایشان را مرور می کنند نداشته هایشان را یادآوری و زندگی را به خود سخت می گیرند. این افراد غافلند از لذت دنیا. یک فرد موفق می داند که باید بابت داشته های خود فدردان باشد چون داشته های او نتیجه و حاصل تلاش وی تاکنون است.

قدردانی و مثبت اندیشی باعث افزایش داشته ها می شود. بنابراین اگر می خواهید به موفقیت روز افزون دست یابید، داشته هایتان را فراموش نکنید.

انتخاب درست

انسان های موفق انتخاب های درست دارند

شاید با خود بگویید که هر تصمیمی در مسیر موفقیت یا به نتیجه می رسد یا به تجربه تبدیل می شود اما افرادی که برای زمان و انرژی خود اهمیت قائلند، سعی می کنند مسیری را انتخاب و در آن پیشروی کنند که کمترین احتمال خطا در آن وجود داشته باشد.

اگر شما در تصمیم خود شک دارید، این تصمیم قطعا شما را به سمت شکست راهنمایی خواهد کرد. بنابراین انتخاب مسیر درست در موفقیت انسان های موفق از اهمیت بالایی برخوردار است.

راه درست انسان های موفق

قدردانی از خود

افرادی که دائما به دنبال معجزه ای هستند تا خوشحال باشند، هیچ گاه به خوشبختی واقعی دست پیدا نخواهند کرد اما فردی که می داند معجزه در درونش رخ می دهد. نمی تواند با تمرکز بر نیروی درونی خود و افزایش آن به موفقیت بیشتر دست یابد.

بدانید که هیچ کس به اندازه خود شما نمی تواند خوشبختی را در زندگی تان به جریان بیاندازد. بنابراین خودتان را در تعیین مسیر خوشبختی دست کم نگیرید.

این مقاله را هم بخوانید:  فروش سرد و گرم

 

مهم ترین اتفاق زندگی

انسان های موفق تلاش برای کمال گرایی می کنند

منظور از کمال گرایی این نیست که شما همیشه از خودتان توقع بهترین ها را داشته باشید و اگر به کمتر از آن دست یافتید، ناامید شوید اما انسان موفق کسی است که دائما برای فردایی بهتر تلاش می کند.

برای او فرقی ندارد که تا کنون به چه اندازه به هدفش نزدیک شده، سعی می کند در دفعات بعد تلاش بیشتری به کار گیرد.

برایان تریسی عقیده دارد که مردمان موفق هفت عادت دارند:

آن ها هدف گرا هستند؛
آن ها نتیجه گرا هستند؛
عمل گرا هستند؛
مردم گرا هستند؛
از سلامتی آگاه هستند؛
صادق هستند؛
آن ها خود نظم دارند.

توانایی شما در نظم بخشیدن، تسلط بر خود وکنترل، مهمترین کیفیت واحدی است که می توانید به عنوان یک شخص ایجاد کنید. عادت خود انضباطی همراه با موفقیت در هر زمینه از زندگی است. اگر می خواهید در طول سفر زندگی به رویاهای خود برسید، انگیزه خود را حفظ کنید.

هرکدام از این عادت ها، هدف گرا بودن، نتیجه گرا بودن، عمل گرا بودن، مردم گرا بودن، آگاهی از سلامت، صداقت و خودآگاهی می توانند در همه ما ایجاد شوند. شما به دلیل عادت هایتان همان جایی هستید که  امروز هستید. عادت های شما، از زمان نوزادی عمدتاً به طور تصادفی در حال رشد بوده اند.

می توانید همین الان تصمیم بگیرید تا بر شکل گیری شخصیت خود و هر آن چه در آینده برای شما اتفاق می افتد کنترل کاملی داشته باشید و تعریفی از عاداتی را که شما را به موفقیت بزرگی رهنمون می کنند، بیابید.

این مقاله را هم بخوانید:  روش های پیشرفت شغلی

و وقتی همان عادته ای خوب دیگر افراد موفق را پیدا کنید، از داشتن موفقیت مشترک لذت خواهید برد. آینده شما نامحدود خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن