مهارت های زندگیموفقيت در كار

انسان های موفق و شاد چه خصوصیاتی دارند؟

انسان های موفق و شاد

همه ما انسان های موفق و شاد زیادی را در اطراف خود می بینیم، شاید از نظر ما دست یابی به موفقیت، کار راحتی باشد که تنها به کمی پشتکار نیاز دارد؛ اما این اصل ماجرا نیست. انسان های موفق راه های زیادی طی کرده اند تا به جایگاه خود دست یافته اند. از این رو در این مطلب قصد داریم برخی از خصوصیات افراد موفق را مورد بررسی قرار دهیم.

یک نکته مهم این است که موفقیت و خوشبختی متقابل و منحصر به فرد نیست. شما می توانید موفق و ناراضی باشید و می توانید ناموفق و خوشحال باشید. گاهی موفقیت مردم را مجبور می کند تا آن را تنها منبع خوشبختی بدانند. مورد بعدی می تواند پول باشد. پول رابط بزرگ بین موفقیت شغلی و خوشبختی است. البته با وجود ادعای قدیمی که پول نمی تواند خوشبختی را بخرد.

تفکیک موفقیت کاری با زندگی شخصی

انسان های موفق و شاد کسانی هستند که می تواند زندگی شخصی، خانواده و رابطه عاطفی خود را از کار و شغل خود تفکیک کند. اگر شما نتوانید میان این دو تعادل ایجاد کنید یا به گونه ای زندگی کنید که کار شما بر زندگی شخصی تان تاثیر بگذارد یا بالعکس، قطعا در یکی از این دو مورد ضربه خواهید دید. انسان های موفق و شاد کسانی هستند که می توانند به اندازه کافی برای خانواده خود وقت بگذارند، به صورت مفید کار کنند و به رابطه عاطفی خود اهمیت دهند. چشم پوشی از هر یک از این موارد باعث اختلال در زندگی شما خواهد شد.

این مقاله را هم بخوانید:  آیا فکر می کنید در رابطه عاطفی نادرست با شریک زندگی یا دوست خود قرار گرفته اید؟

قدردانی از داشته های خود

انسان های منفی نگر و منفی اندیش، دائما شکست هایشان را مرور می کنند، نداشته هایشان را یادآوری و زندگی را به خود سخت می گیرند. این افراد از لذت دنیا غافلند. انسان های موفق می دانند که باید بابت داشته های خود فدردان باشند چون داشته های آن ها نتیجه و حاصل تلاش هایشان است. قدردانی و مثبت اندیشی باعث افزایش داشته ها می شود؛ بنابراین اگر می خواهید به موفقیت روز افزون دست یابید و جزو انسان های موفق و شاد باشید، داشته هایتان را فراموش نکنید.

انتخاب درست

شاید با خود بگویید که هر تصمیمی در مسیر موفقیت یا به نتیجه می رسد، یا به تجربه تبدیل می شود؛ اما افرادی که برای زمان و انرژی خود اهمیت قائلند، سعی می کنند مسیری را انتخاب و در آن پیشروی کنند که، کمترین احتمال خطا در آن وجود داشته باشد. اگر شما در تصمیم خود شک دارید، این تصمیم قطعا شما را به سمت شکست راهنمایی خواهد کرد بنابراین انتخاب مسیر درست در موفقیت انسان های موفق از اهمیت بالایی برخوردار است.

قدردانی از خود

انسان هایی که دائما به دنبال معجزه ای هستند تا خوشحال باشند، هیچ گاه به خوشبختی واقعی دست پیدا نخواهند کرد اما فردی که می داند معجزه در درونش رخ می دهد، نمی تواند با تمرکز بر نیروی درونی خود و افزایش آن به موفقیت بیشتر دست یابد. بدانید که هیچ کس به اندازه خود شما نمی تواند خوشبختی را در زندگی تان به جریان بیاندازد بنابراین خودتان را در تعیین مسیر خوشبختی دست کم نگیرید.

این مقاله را هم بخوانید:  آشنایی با تست‌های روان‌شناسی

تلاش برای کمال گرایی

منظور از کمال گرایی این نیست که شما همیشه از خودتان توقع بهترین ها را داشته باشید و اگر به کمتر از آن دست یافتید، ناامید شوید اما انسان های موفق، دائما برای فردایی بهتر تلاش می کند. برای آن ها فرقی ندارد که تا کنون به چه اندازه به هدفش نزدیک شده، سعی می کند در دفعات بعد تلاش بیشتری به کار گیرد.

در نهایت باید بدانید که موفقیت تضمین کننده خوشبختی نیست. این دستاورد به ندرت حس خوشبختی پایدار را ایجاد می کند. ما آرزو داریم به موفقیت های جدید برسیم. اما پس از آن به سرعت به آن چه که قبلاً انجام داده ایم، عادت می کنیم و به اصطلاح عادی می شود. پس از دستاوردها خود لذت کافی را ببرید و شکرگزار باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن