موفقيت در كار

افزایش بازدهی شغلی

برای 5 تکنیک مفید برای افزایش بازدهی شغلی

همه مشاغل موفق درک می کنند که بهره وری و افزایش بازدهی شغلی در محیط کار چقدر مهم است. بهره‌وری یک کارمند می‌تواند به شرکت در استفاده از حداکثر ظرفیت نیروی کار موجود کمک کند. بیشتر شرکت‌هایی که روی افزایش بهره‌وری متمرکز می‌شوند، معمولاً کارمندان سالم و خوشبختی دارند و همین امر باعث می‌شود آن‌ها به یک تجارت موفق دست پیدا کنند.

آیا تا به حال احساس کرده‌اید که نمی‌توانید همه کارهای موجود در لیست خود را انجام دهید و روزکاری خود را با موفقیت و پیروزی به پایان برسانید؟ کارآمد بودن در محل کار می‌تواند خیلی دشوار باشد. مدیران به روش‌هایی که منجر به بهره‌وری شما می‌شود، علاقه‌مند هستند اما دانستن اینکه از کجا شروع کنید  ممکن است گاهی نا ممکن به نظر برسد. برای افزایش بازدهی شغلی لازم است بهترین کاری را که در توانتان است انجام دهید. با سیستماتیک بودن، آمادگی کامل، سازماندهی و اولویت‌بندی کارهایی که باید به موقع انجام شود به موفقیت می‌رسید. هنگامی که به طور موثر کار می‌کنید، می‌توانید در زمان کمتر یا مناسب‌تری بازدهی بیشتر داشته باشید. برای افزایش بازدهی خود تلاش کنید و این مقاله را از دست ندهید.

جهت افزایش بازدهی شغلی چه کاری انجام دهیم؟

جهت افزایش بازدهی شغلی چه کاری انجام دهیم؟

چگونه می‌توانید بهره‌وری را در محیط کار افزایش دهید؟ آیا می‌خواهید با افزایش بازدهی شغلی، بین کارمندانتان وضعیت شغلی و تجارتتان را بهبود ببخشید؟

  1. انجام چند کار همزمان را متوقف کنید

جهت افزایش بازدهی شغلی اگر بخواهیم به طور همزمان چند کار را با هم کنترل کنیم و انجام دهیم بسیار مشکل خواهد بود. به خصوص اگر آن قدرها هم ساده نباشند که به نظر می‌رسند. به گفته میلر، استاد علوم اعصاب، «انسان‌ها در یک زمان برای انجام چند کار با هم، کارایی ندارند.» وقتی می‌گوییم می‌توانیم به راحتی تماس‌های تلفنی را پاسخ دهیم، سخنرانی‌ها را گوش کنیم و ناهار بخوریم، خود را گول می‌زنیم. در واقع اگر یک بار روی یک کار متمرکز شوید، سریع‌تر آن را انجام می‌دهید.

این مقاله را هم بخوانید:  عادات مخرب باعث از دست دادن شغلمان می شوند

 

انجام همزمان چند کار

 

  1. استراحت کنید

ممکن است فکر کنید ساعت کار طولانی‌تر بدان معنی است که کیفیت کارمان بیشتر می‌شود، اما همیشه این کار، باعث افزایش بازدهی شغلی نمی‌شود. مطالعات نشان می‌دهد که استراحت منظم به تمرکز کمک می‌کند و روحیه شما را تقویت می‌کند. پنج دقیقه پیاده‌روی در محل کار خود داشته باشید یا 15 دقیقه وقت برای صرف قهوه بعد از ظهر اختصاص دهید.

  1. اهداف کوچک را تعیین کنید

بعضی اوقات، فکر کردن بیش از اندازه به اهداف بزرگ می‌تواند تنش زا باشد. دیدن تعداد انگشت شماری از پروژه‌های بزرگ در تقویم ما می‌تواند استرس را افزایش دهد. اما اگر آن همه وظایف را به کارهای کوچک‌تر تقسیم کنید، احساس کنترل بیشتری خواهید کرد و بسیار پربارتر خواهید بود. به جای نوشتن کلمات «پایان پروژه»، در روز آخر، این کار را به تدریج و در پایان هر روز تکرار کنید. این امر باعث می‌شود پروژه‌های بزرگتر کمتر دلهره‌آور به نظر برسند.

4- هر وقت توانایی دارید، کار کنید.

همه ما بعضی اوقات اهداف بزرگی را کنار می‌گذاریم زیرا مطمئن نیستیم که به آن‌ها می‌رسیم. حتی ممکن است برای رسیدن به آن ها آن‌قدر تلاش اضافه انجام دهیم که انرژی‌مان به آخر برسد و حس می‌کنیم راندمان شغلی‌مان کاهش یافته است. در حالی که برای به موقع انجام دادن پروژه‌های بزرگ، دانستن زمان و اهمیت به این مساله، مهم است. هیچ برنامه مشخصی برای همه وجود ندارد. مثلا اگر فرد سحرخیزی هستید، رسیدگی به پروژه بزرگ، اولین کاری باشد که در روز انجام می‌دهید.

  1. اجرای «قانون دو دقیقه»

برای این که از نظر روحی آماده شویدو بازدهی شغلی را افزایش دهید؛ نیاز است قانون دو دقیقه را انجام دهید. بهتر است وقتی کارها به خوبی پیش نمی‌رود، به توصیه «دیوید آلن»، دو دقیقه رابه انجام یک کار مفید و کوتاه اختصاص دهید. مثل جواب دادن ایمیل یا تلفن و پیام‌هایتان. انرژی خود را مجدداً متمرکز کرده و به کار قبلی بازگردید. اکنون احساس مثبت از انجام یک کار به شما دست خواهد داد. وقتی  به نقطه شیرینی از پیشرفت خود، دست پیدا کنید که برای شما مفید بوده، شگفت زده خواهید شد که چقدر کارهای بیشتری را در داخل و خارج از محل کارتان می‌توانید انجام دهید. آنجاست که به قدرت خود ایمان می‌آورید و اعتماد به نفستان هم تقویت می‌شود.

این مقاله را هم بخوانید:  یادگیری موثر و راه‌کارهای آن

متن قانون دو دقیقه

توصیه‌هایی به مدیران برای افزایش بازدهی شغلی

علاوه بر نکات گفته شده در بالا توصیه‌های دیگری برای افزایش بازدهی شغلی برای شما خواهیم داشت. به عنوان یک مدیر باید برای افزایش راندمان شغلی کارکنانتان با این مسائل هم آشنایی داشته باشید:

  • در قبال اقدامات و تصمیماتشان پاسخگو باشید و همیشه آن را به ذهن کارمندان خود تزریق کنید.
  • تفویض وظایف را میان کارمندان فراموش نکنید.
  • بازخوردهای مثبت و منفی کاری کارمندان را در نظر بگیرید.
  • کارها را زیر نظر بگیرید و کنترل داشته باشید.

نتیجه افزایش بازدهی شغلی

در نهایت بدانید که یک محیط سالم و شاد باعث افزایش بهره وری می‌شود. به خاطر داشته باشید که این مهم می‌تواند سود و فواید زیادی را به شرکت شما برساند. در نهایت بدانید که یک محیط سالم و شاد باعث افزایش بهره وری می‌شود. به خاطر داشته باشید که این مهم می‌تواند سود و فواید زیادی را به شرکت شما برساند.

هرچه کارمندان شما انگیزه بیشتری داشته باشند، تجارت شما هموارتر خواهد بود. بنابراین هوشمندانه به دنبال راه هایی باشید که بتوانید به کارمندان خود انگیزه دهید.

بسیاری از مدیران  به اشتباه  فکر می کنند پول یا جوایز تنها راه کار تشویق کارمندان است. انگیزه ذاتی در کارمندان می تواند روشی بسیار مؤثر برای توسعه شرکت باشد. به دنبال راه هایی باشید که بتوانید از هر کارمند فردی خودساخته و با انگیزه بسازید.

به عنوان یک مدیرمرتباً کارخود را ارزیابی کنید. مهم نیست که چه میزان مسوولیت و کار برعهده دارید، همیشه می توانید بهتر از دیروز انجام دهید. تمرکز بر بهبود مداوم مجموعه مهارت های خود و یادگیری چیزهای جدید یک روش عالی برای تقویت اعتماد به نفس و کمک به شما برای تبدیل شدن به بهترین نسخه از خود است.

این مقاله را هم بخوانید:  موفقیت در کار و راه حل های آن

اما بی نتیجه بودن کارهها و عدم افزایش بازدهی شغلی بعضی اوقات نشان می دهد که شما به هیچ وجه کار خود را مدیریت نمی کنید بنابراین گاهی اوقات یک سیستم عامل می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن