اعتماد به نفسمهارت های زندگی

25 مورد از اشتباهات رایج که افراد موفق، دوبار آن‌ها را انجام نمی‌دهند

اشتباهات رایج افراد

 

همه اشتباه می کنند – این بخشی از زندگی‌ست. در واقع، از طریق اشتباهات و شکست ها ، تجربیات و بینشی را کسب می کنیم که به ما امکان موفقیت می دهد. بعضی از افراد هنگام اشتباه به سختی می توانند آن را بپذیرند. با این حال، افراد موفق تشخیص می دهند چه زمانی مرتکب اشتباهات رایج شده اند. آنها از آن یاد می گیرند، رشد می کنند و سپس حرکت می کنند. می دانند که اگر اشتباهی را نادیده بگیرند می توانند در یک چرخه منفی قرار بگیرند و شکست خواهند خورد. این یک شکست واقعی‌ست.

به منظور کمک به جلوگیری از شکست، در اینجا 25 مورد از بزرگترین اشتباهاتی که ممکن است، افراد با آن مواجه شوند آورده شده است:

اشتباهات رایج

 1. نادیده گرفتن احساسات و غرایز

بعضی اوقات بدون اینکه بتوانیم دلیل آن را توضیح دهیم ، فقط احساس می کنیم که چیزی در زندگی کم است. نادیده گرفتن اسن احساس غریزی آسان است. اما به حس های خود بی توجهی نکنید.

 1. سوال‌های سخت نپرسیدن

گاهی اوقات ما نمی توانیم در کاری کنجکاوی کنیم، زیرا می ترسیم که سرزده و مزاحم کسی باشیم. اما مواردی پیش می آید که باید سو.الات سخت را بپرسید. افراد موفق ممکن است یک بار این کار را انجام ندهند، اما هنگام نیاز، بی دست و پا بودن را نادیده می گیرند و مطمئن می شوند که تمام اطلاعات مورد نیاز را دارند. پس سوال می پرسند.

       3.داشتن زندگی ایمن

اگر دائم به دنبال یک زندگی بدون سختی و مشکلات و ایمن هستید، بدانید این یکی از بزرگترین اشتباهات است، زیرا موفقیت گسترده فقط به کسانی می رسد که آنقدر شهامت دارند که خودشان دست به عمل بزنند. چیزی که در افراد موفق وجود دارد آنها را به ریسک سوق می دهد. آنها ترجیح می دهند چیز جدیدی را امتحان کنند و شکست بخورند تا زندگی تمنی را تجربه کنند.

 1. اعتقاد داشتن به کمال

هیچ کس کامل نیست. افراد موفق ممکن است یک بار فریب خورده باشند ، اما مطمئناً در آینده تردید و هدف باقی خواهند ماند و نه کمال گرایی.

 1. مقصر دانستن دیگران

عدم پذیرش مسوولیت اینگونه اشتباهات رایج و مشخص خود و تلاش برای مقصر دانستن دیگران به طرز باورنکردنی برای خود و اطرافیانتان مخرب است. افراد موفق پاسخگو هستند و این باعث احترام دیگران می شود. آنها مسوولیت اشتباهات خود را می پذیرند و متعاقباً فراتر از آن‌ها رشد می کنند.

 1. احساسی تصمیم گیری کردن

احساسات منفی مانند حسادت، شک و عصبانیت می تواند حتی منطقی ترین افراد را آزار دهد، قضاوت آن‌ها را کدر کرده و منجر به تصمیم گیری نادرست شود. افراد موفق به خود اجازه نمی دهند بیش از یک بار در این دام بیفتند.

 1. فرسودگی شغلی

هیچ کس بدون تلاش و پشتکار زیاد به آرزوهای خود نمی رسد و موفق نمی شود. اما افراد موفق به سرعت یاد می گیرند که باید تعادل در زندگی پیدا کنند. معتاد به کار شدن فقط منجر به استرس طولانی مدت و در نهایت فرسودگی شغلی می شود. وقت خود را برای شارژ مجدد و آرامش اختصاص دهید.

 1. استفاده از میانبرها

هیچ پاس دادن سریع در تجارت و زندگی وجود ندارد. افراد موفق ممکن است یک بار سعی کنند از میانبر استفاده کنند، اما هنگامی که شکست خوردند دوباره این کار را تکرار نمی کنند.

 1. تلاش برای جلب رضایت همه

همه ما از دیگران تأیید می خواهیم و همه دوست داریم مورد پسند واقع شویم. اما افراد موفق در اوایل یاد می گیرند که نمی توان همه را خوشحال کرد. افراد موفق می دانند که تلاش برای جلب رضایت همه باعث می شود که در شغل خود کمتر موثر باشند. آن‌ها روی مشتریان اصلی خود تمرکز می کنند و اهداف مشخصی دارند.

این مقاله را هم بخوانید:  انسان های موفق

3. دست دادن عزیزان، یک درس و تجربه تلخ است که شما در طی تحمل آن یاد می گیرید که برای زندگی خودتان ارزش قائل شوید.

 1. از تغییر عقیده خودداری کردن

لجبازی و امتناع از تغییر عقیده یا دیدن واقعیت شرایط باعث شکست شما می شود. اگر افراد موفق مرتباً مرتکب این اشتباه شوند، هرگز موفق نخواهند شد.

 1. رسیدن فوری به اهداف

ما در جهانی زندگی می کنیم که انتظار برای رسیدن و ثمر دادن ضروری‌ست. اما دستیابی به هر هدف اصلی در زندگی به سخت کوشی و پشتکار نیاز دارد.

 1. انجام کاری که علاقه زیادی به آن ندارید

درست است که حتی افراد موفق ممکن است هر بخشی از شغل خود را دوست نداشته باشند، اما آنها مطمئناً نسبت به اهداف و رویاهای نهایی خود بسیار متعهد و پرشور هستند. افراد موفق ممکن است یک بار خود را در یک بن بست ببینند و یا کاری را انجام دهند که از آن متنفر باشند اما آن را ادامه نخواهند داد.

 1. اشتباهات رایج : دروغ گفتن

همه ما می دانیم که صداقت بهترین سیاست است، اما گاهی اوقات حتی افراد خوب هم انتخاب های بد می کنند. گاهی اوقات افراد موفق و صادق لیز می خورند، اما آنها این کار را تکرار نمی کنند زیرا برای شهرت خود ارزش قائل هستند و می فهمند که هیچ قیمتی ارزش از بین بردن اعتبار آن‌ها را ندارد.

 1. عدم تعیین حد و مرز

تعیین مرزها با دیگران در واقع تأیید توانایی نه گفتن و فشار آوردن در صورت لزوم است. بدون مرزهای سالم ، شما در رحمت دیگران هستید و وقت و انرژی خود را صرف انجام کارهایی می کنید که واقعاً نمی خواهید انجام دهید. افراد موفق می دانند که محدودیت هایشان چیست و با رعایت ادب اما واضح به دیگران اطلاع می دهند که کجا خط کشیده شده است.

این مقاله را هم بخوانید:  8 روش تمرین صبر که توانایی شما را برای موفقیت افزایش می دهد (1)

اداره کسب و کار

 1. سعی می‌کنید کسی باشید که نیستید

این وسوسه انگیز است که بخواهید خودتان را در تصویری که فکر می کنید دیگران دوستش دارند، قالب کنید. اما افراد موفق به سرعت می آموزند که وقتی سعی می کنید به عنوان فردی که نیستید بیرون بیایید، مناسب برایتان بد تمام می‌شود. تلاش برای کسی غیر از آنچه شما هستید غیر از اصالت است.

 1. داشتن ذهنیت قربانی

افراد موفق ممکن است در دام بازی قربانی بیفتند و به خود اجازه دهند یک بار در ترحم به خود غرق شوند. اما آن‌ها به سرعت متوجه خواهند شد که داشتن ذهنیت قربانی به معنای کنار گذاشتن کنترل به نفع جلب توجه و همدردی دیگران و پرهیز از مسوولیت است.

 1. دادن قول های پوچ

یکی از اشتباهات رایج ما، قول وحرف شما پیوند دهنده موفقیت شماست. اگر تعهدی را پذیرفته اید، مطمئن شوید که می توانید این انتظار را برآورده کنید.

    18- درخواست کمک نکردن

هیچ کس بدون کمک دیگران موفق نمی شود و با این وجود اغلب به نظر می رسد که می خواهیم همه کارها را به تنهایی انجام دهیم. در ابتدا، افراد موفق ممکن است لجبازی کنند تا جایی که اجازه ندهند کسی به آن‌ها کمک کند. با این حال ، به زودی درسی را فرا می گیرند که همه ما به یک دست کمک احتیاج داریم و همه ما باید تمایل داشته باشیم تا به دیگران نیز کمک کنیم.

 1. از دست دادن دید کلی

گم شدن در شلوغی روزمره زندگی آسان است. تا از تصویر کلان و اهداف اصلی خود غافل شوید. اما افراد موفق به سرعت دست بکار می شوند. آنها درک می کنند که باید اهداف اصلی خود را همیشه در راس ذهن خود نگه دارند

 1. تفکر این‌که: رقبا دشمن شما هستند

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که در تجارت و زندگی مرتکب می شویم تمرکز انرژی خود بر رقابت است. افراد موفق می دانند که کلید اصلی پیروزی، تمرکز بر خوشحالی و رضایت مشتریان است.

 1. تلاش بیهوده برای رفع اشکال غیر قابل جبران

فرض کنید، انرژی و پول زیادی را در چیزی سرمایه گذاری کرده اید و مصمم هستید که این کار را انجام دهید. تنها مشکل این است که آن چیز، هرچه که باشد ، جبران ناپذیر است و از دست رفته است. حال نمی خواهید آنچه را که قبلاً سرمایه گذاری کرده اید «از دست بدهید». اما این کار غرق شدن در پوچی‌ست. افراد موفق یاد می گیرند وقتی چیزی در دسترس نیست، هر چقدر هم دردناک باشد، رهایش کنند.

 1. پایبند نبودن به بودجه

اشتباهات مالی معمول است و حتی افراد موفق نیز مرتکب اشتباهات مالی می شوند، افراد موفق یک برنامه مالی براساس درآمد و هزینه دارند.

 1. اولویت های دیگران را اولویت های خود قرار دادن

کمک و پشتیبانی از اطرافیان در صورت نیاز، یک چیز است . این که دائم اولویت های دیگران را اولویت های خود قرار دهید، چیز دیگر. افراد موفق می فهمند که باید روی خودشان سرمایه گذاری کنند..

 1. صادق نبودن با خود

به نظر می رسد شناختن خودتان باید آسان ترین چیز در جهان باشد. به هر حال، ما در درون ذهن خودمان زندگی می کنیم. اما گاهی اوقات حقیقت را حتی از خودمان پنهان می کنیم، زیرا فقط نمی خواهیم واقعیت خشن را در مقابل خود ببینیم. افراد موفق می دانند که خودفریبی منجر به الگوهای خودشکنی خواهد شد. موفقیت واقعاً به توانایی شما در شناخت و پذیرش خود در عمیق ترین سطح بستگی دارد.

این مقاله را هم بخوانید:  تحقیقات نشان می دهد که موفقیت یک مرد بستگی به همسرش دارد و بالعکس  

     25. غرق شدن در چیزهای کوچک

زندگی برای گذراندن وسواس در مورد مسائل بی اهمیت یا نگرانی درباره همه چیزهای کوچک خیلی کوتاه است. اگر تمام تلاش خود را روی چیزهای کوچک متمرکز کنید و نتوانید مسائل اصلی را در مقابل خود ببینید، وقت و انرژی گرانبهایی را هدر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن