اعتماد به نفسزندگی شادمهارت های زندگی

مثبت اندیشی چه تاثیری بر زندگی ما می گذارد؟

مثبت اندیشی

 

مثبت اندیشی  یکی از مهم‌ترین عادات و مهارت‌های زندگی افراد موفق است. در واقع تفکر مثبت به شما کمک می کند که در جهت تعیین اهداف مناسب و رسیدن به آنها پیشرفت کرده و همچنین باعث سلامت روح و جسم شما نیز می شود. مثبت اندیش بودن شاید در ابتدا کمی سخت به نظر برسد، چون همیشه انرژی افکار منفی نسبت به افکار مثبت بیشتر بوده و ذهن انسان به صورت ناخودآگاه تمایل به افکار منفی دارد.

بر اساس مهم ترین قانون حاکم بر جهان هستی، قانون جذب، شما به همان چیزی تبدیل می شوید که به آن فکر می کنید. این بدان معناست که هر قدر بیشتر مثبت اندیش باشید، فرصت های بیشتری در زندگی به سمت خود جذب می کنید. زمانی که شما ارتعاشات مثبت به جهان هستی می فرستید، این ارتعاشات باعث فراوانی و احساس مثبت در زندگی شما می شود. از این رو، شما هیچ محدودیتی در فرستادن فرکانس های مثبت و جذب زندگی شاد ندارید.

زمانی که چشم انداز مثبتی از زندگی خود دارید، به صورت ناخودآگاه برای به وقوع پیوستن واقعیت هایی که در چشم اندازتان آنها را در نظر می گیرید تلاش می کنید. شاید در طول این مسیر شک و تردید شمارا کمی از اهدافتان منحرف کند اما این شما هستید که باید با داشتن ذهنیت مثبت و تلاش، نسبت به خواسته های خود پایبند باشید. با کمی تلاش و تمرین، نوع نگرش و ذهنیت انسان تغییر پذیر است امابه یاد داشته باشید که این کار یک شبه اتفاق نمی افتد چون ذهنیت شما در طی سال هایی که تا به حال زندگی کرده اید شکل گرفته است بنابراین برای تغییر آن نیز ناخودآگاه شما به زمان نیاز دارد. در ادامه برخی از تاثیرات ذهنیت مثبت بر زندگی انسان را بررسی می کنیم.

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه استرس را با استحمام کاهش دهیم؟

مثبت اندیشی  ومقابله با استرس و نگرانی 

مثبت اندیشی باعث مقابله با استرس و نگرانی میشود

برخلاف افراد منفی نگر، شما به عنوان یک فرد مثبت  اندیش باید به جای تمرکز بر افکار منفی و مشکلات، به دنبال راه حل باشید و به محض اینکهراه حل مشکلاتتان را پیدا کنید، استرس و نگرانی از بین می رود.

بهبود سلامت

مثبت اندیشی به مدیریت استرس کمک می کند و حتی می تواند سلامتی شما را بهبود بخشد. سعی کنید نحوه از بین بردن افکار منفی و گفتگوی مثبت با خود را تمرین کنید. تحقیقات انجام شده نشان می دهند که مثبت  اندیشی تاثیر شگفت انگیزی بر تقویت مقاومت در برابر بیماری ها و همچنین بهبود مشکلات جسمی دارد.

فواید مثبت اندیشی برای سلامتی

محققان همچنان به بررسی تأثیرات مثبت اندیشی و خوش بینی بر سلامتی می پردازند. مزایای سلامتی که تفکر مثبت ممکن است فراهم کند شامل موارد زیر است:

افزایش طول عمر
میزان پایین تر افسردگی
سطح پریشانی پایین تر
مقاومت بیشتر در برابر سرماخوردگی
رفاه روانی و جسمی بهتر
سلامت قلب و عروق بهتر و کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی
مهارت های بهتر کنار آمدن در هنگام سختی ها و استرس ها

بهبود ارتباط با دیگران

 همه ما تمایل داریم با افراد مثبت نگر در ارتباط باشیم بنابراین نگرش مثبت باعث ارتباط بهتر و قوی تر با دیگران می شود.

مثبت اندیشی  وافزایش تمرکز

مثبت اندیشی باعث فزایش تمرکزمیشود

مثبت  اندیشی به شما کمک می کند که فقط بر اهدافتان تمرکز کرده و از مسیر پیشرفت خود منحرف نشوید.

افزایش اعتماد به نفس 

زمانی که شما با نگرش مثبت به زندگی خود بنگرید، ناخودآگاه ارزش خود را در می یابید و توانایی های خود را باور می کنید.

این مقاله را هم بخوانید:  مهارت های ضروری زندگی که در مدرسه نمی آموزید 

پیشرفت در مسیر موفقیت

به عنوان یک فرد مثبت اندیش و مثبت نگر، برای رسیدن به خواسته هایتان بیشتر تلاش می کنید و ترس هایتان را در این مسیر کنار می گذارید.

تجربه زندگی شاد

زندگی شاد و احساس خوشبختی وابسته به میزان خوش بینی شماست بنابراین زمانی که ذهنیت مثبتی دارید، زیبایی های زندگی و نعمت های آن را بیشتر احساس می کنید.

داشتن ذهنیت مثبت و همچنین مثبت اندیشی باعث خوشحالی و خوشبختی انسان می شود اما گاهی اوقات زندگی کردن بر اساس این روش با وجود مشکلات فراوان کمی دشوار به نظر می رسد.

برای ایجاد ذهنیت مثبت و مقابله با منفی نگری، ابتدا باید بدانید که خوشبینی نسبت به زندگی تاثیرات بسیار زیادی بر انسان دارد. به عنوان مثال افراد مثبت اندیش، رابطه صمیمی و گرم تری با دیگران دارند، در مسیر خود شاهد پیشرفت بوده و از اعتماد به نفس بالایی نیز برخوردارند بنابراین زندگی شادی را تجربه می کنند. همچنین نگرش مثبت به انسان در مقابله با نگرانی و استرس نیز کمک می کند و باعث بهبود سلامت او می شود. زمانی که شماار تاثیرات مثبت اندیشی بر زندگی خود آگاه باشید، تلاش بیشتری برای تغییر نگرش خود می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن