اعتماد به نفسزندگی شاد

خودتان را همانطور که هستید دوست داشته باشید

دوست داشتن خود

 

حقیقتی که وجود دارد این است که انسان در حین ملاقات با افراد جدید و ارتباط با دیگران، دائما خود را با آن‌ها مقایسه می کند و در این ارتباط اگر از نظر ظاهر، شخصیت و یا رفتار دیگران با او هم عقیده نباشند سعی می کند آن‌ها را مورد قضاوت قرار داده یا شبیه آن‌ها شود اما حقیقت ساده زندگی این است که تنها رابطه پایدار شما تا آخر عمر، رابطه با خودتان است، به همین دلیل اگر می خواهید زندگی شادی داشته باشید، می توانید برخی چیزها را تغییر دهید اما شخصیت و خود واقعی تان را همانطور که هستید دوست داشته باشید .

آیا تا به حال این جمله را شنیده اید که «تا زمانی که به خودتان کمک نکنید نمی توانید به شخص دیگری کمک کنید؟» همین ایده در مورد عشق به خود نیز صدق می کند. اگر خودتان را دوست ندارید چگونه می توانید کسی را دوست داشته باشید ؟

در ادامه 2 راهکار برای اینکه خودتان را همانطور که هستید دوست داشته باشید و برای داشتن یک زندگی شاد دائما به دنبال تغییر خود نباشید به شما معرفی می کنیم، امیدواریم برای شما مفید واقع شوند.

زمانی را به شناخت خودتان اختصاص دهید

زمانی را به شناخت خود تان اختصاص دهید

مشکلی که اکثر افراد با آن روبرو هستند این است که خود واقعی شان را هنوز کشف نکرده و با احساس بی هدف بودن و سردرگمی زندگی می کنند. این افراد در نهایت به دلیل اینکه شناختی از خود ندارند زندگی شادی هم نخواهند داشت. اولین قدم ضروری برای داشتن یک زندگی شاد این است که خودتان را بشناسید و دوست داشته باشید .

این مقاله را هم بخوانید:  چگونگی میلیونر شدن

شناخت اهداف: همه ما در زندگی اهداف و خواسته هایی داریم که این اهداف برای رفاه و شادی حال خود یا دیگران است. هدف شما در زندگی چیست؟ چه چیزی باعث می شود سختی های زندگی را فراموش کرده و برای ادامه آن خود را دوست داشته باشید و شاد باشید؟ گاهی اوقات بهترین راه برای کشف اهدافتان این است که فقط احساسات و علایق خود را بررسی کنید.

شناخت باورو ارزش ها:

ارزش ها و باور هر فرد از دوران کودکی تا بزرگسالی وی در حال شکل گیری هستند که در زندگی به ما کمک می کنند تا به سمت مسائلی که اهمیت بیشتری برای ما دارند قدم برداریم. آیا شما ارزش زیادی برای خانواده تان قائلید؟ در زندگی خود به صداقت پایبندید؟ عقاید مذهبی شما چیست؟ می دانید که باید خودتان را دوست داشته باشید ؟ این چنین سوال هایی ارزش و باورهای درونی شما را مشخص می کنند که برای شناخت خود باید آن‌ها را از خودتان بپرسید.

بررسی امور روزمره:

کاری که شما به صورت روزانه به آن مشغول هستید، بیانگر شخصیت درونی شماست. چه عاداتی امور روزمره شما را تشکیل می دهند؟ تمایل دارید به عنوان سرگرمی به چه کاری مشغول شوید؟ رویاهای شما چیست؟ پذیرش عادات اشتباه و همچنین جنبه های ناسالم زندگی قدم بزرگی برای تغییر روش آن است که می توانید از این طریق رفتارهای خود را بهبود بخشیده و زندگی شادتری داشته باشید.

شناخت نسبت به مسائلی که قادر به تغییر آن‌ها نیستید

 

برخی از مسائل در زندگی انسان قابل تغییر نیستند و صرف انرژی و زمان برای تغییر آنچه که کنترلش از دست شما خارج می باشد کار بیهوده ای است.

این مقاله را هم بخوانید:  زندگی بهتر و داشتن عادات مثبت

برای اینکه خودتان را بیشتر دوست داشته و زندگی شادی داشته باشید، باید بپذیرید که برخی از مسائل قابل تغییر و تحت کنترل شما نیستند، درک این موضوع می تواند تا حد زیادی بر شخصیت و رفتار شما تاثیرگذار باشد.

نکته ساده برای اینکه خودتان را بیشتر دوست داشته باشید:

  • عیب و ایرادهای خود را پنهان نکنید، اگر می توانید آن‌ها را تغییر دهید پس برای بهبودشان تلاش کرده در غیر این صورت از آن‌ها خجالت زده نشوید.
  • بپذیرید که هر اتفاقی در زندگی شما رخ داده باعث شما شما تا این مرحله پیشرفت کنید بنابراین قادر به رسیدن به اهدافتان نیز هستید.
  • زمانی را صرف سرگرمی و لذت های خودتان کنید، تنها رابطه ای که تا آخر عمر با شما همراه است رابطه شما با خودتان می باشد.
  • به خودتان یادآوری کنید که همیشه روزهای شاد به دنبال روزهای سخت پدید می آیند، بنابراین برای آن‌ها ناراحت نباشید.

شما مسوولیت احساسات و احساسات خود را بر عهده دارید. وقتی خودمان را دوست داریم، احتمال اینکه خوشبخت باشیم و از زندگی لذت ببریم بیشتر است؛ زیرا در خود احساس خوشبختی می کنیم.

اگر می خواهید زندگی شادی داشته باشید، می توانید برخی چیزها را تغییر دهید اما شخصیت و خود واقعی تان را همانطور که هستید دوست داشته باشید . مشکلی که اکثر افراد با آن روبرو هستند این است که خود واقعی شان را هنوز کشف نکرده و با احساس بی هدف بودن و سردرگمی زندگی می کنند. این افراد در نهایت به دلیل اینکه شناختی از خود ندارند زندگی شادی هم نخواهند داشت. اولین قدم ضروری برای داشتن یک زندگی شاد این است که خودتان را بشناسید. برخی از مسائل در زندگی انسان قابل تغییر نیستند و صرف انرژی و زمان برای تغییر آنچه که کنترلش از دست شما خارج است، کار بیهوده ای‌ست

این مقاله را هم بخوانید:  چگونه بیماری افسردگی را شکست دهیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

بستن