اعتماد به نفس

افزایش اعتمادبه نفس

در کنار برنامه ریزی، مهارت و پشتکار، یکی دیگر از عامل های رسیدن به موفقیت افزایش اعتماد به نفس است. اعتماد به نفس مفید توانایی ها و استعدادهای شما را شکوفا می کند.

حتما افراد با استعدادی را در اطرافیانتان می شناسید که به خاطر اعتماد به نفس پایین، برای رسیدن به خواسته هایشان تلاش نمی کنند. با ما همراه باشید تا چند راهکار ساده برای افزایش اعتماد به نفس خدمتتان ارائه کنیم.


برای افزایش اعتماد به نفس از موفقیت های کوچکتان چشم پوشی نکنید

افزایش اعتماد به نفس

هر موفقیت بزرگی در قبال قدم های کوچکتری به دست می آید. قدم های کوچکتان که به موفقیت می انجامند را نادیده نگیرید، برای رسیدن به این موفقیت ها پاداش در نظر گرفته و از این طریق اعتماد به نفستان را افزایش دهید.

 هدف های کوتاه مدت برای خودتان در نظر بگیرید

افزایش اعتماد به نفس

 حال برای رسیدن به اهداف بلند مدت خود، آنرا به بازه های زمانی کوتاه تر تقسیم کنید. این تقسیم بندی بازه های زمانی و در نظر گرفتن هدف های کوتاه مدت، احساس موفقیت و اعتماد به نفس در شما شکوفا می کند.

برای افزایش اعتماد به نفس موسیقی غمگین را از پلی لیست خود حذف کنید

برای افزایش اعتماد به نفس اهنگ غمگین گوش نکنید

همه ما در پلی لیست آهنگ های مورد علاقه مان آهنگ های غمگینی داریم که خواه ناخواه با گوش دادن به آنها احساسات منفی در ما ایجاد می شوند. با حذف کردن این نوع موسیقی از پلی لیست مورد علاقه تان، انرژی مثبت را جایگزین آن کنید.

در حین صحبت از حرکات دست استفاده کنید

افزایش اعتماد به نفس

بخشی از مطالعات نشان می دهد استفاده از حرکات دست در حین صحبت کردن، بخشی از مغز حرکات را کنترل می کند به همین دلیل این کار باعث می شود در حین صحبت کردن حرف های خودتان را بیشتر باور داشته باشید و از این طریق، اعتماد به نفستان نیز افزایش می یابد.

این مقاله را هم بخوانید:  7 کار که برای محبوب شدن نزد اشخاص نباید انجام دهید!

برای افزایش اعتماد به نفس ارتباط چشمی برقرار کنید

ارتباط چشمی برقرار کنید برای افزایش اعتماد به نفس

نگاه کردن به اشیا الکترونیک مثل صفحه گوشی، لب تاب یا … باعث ایجاد استرس در حین صحبت کردن خواهد شد. سعی کنید هنگام ارائه مطلب، با مخاطبان خود ارتباط چشمی برقرار کنید. ارتباط چشمی به مخاطبانتان احساس مهم بودن القا می کند و در نهایت آنها توجه بیشتری به صحبت هایتان خواهند داشت.

 به جایی تکیه ندهید و راست بایستید

 

افزایش اعتماد به نفس

افرادی که در حین صحبت کردن دائما به اشیا یا دیوار تکیه می دهند، به مخاطب عدم تمرکز خود را القا می کنند. در حین صحبت کردن راست بایستید و اعتماد به نفستان را به بقیه نشان دهید.

برای افزایش اعتماد به نفس دست به سینه نایستید

افزایش اعتماد به نفس
دست به سینه نایستید

حالت دست به سینه بودن، نوعی حالت دفاعی است بنابراین زمانی که در حین صحبت کردن دستانتان را مانند محافظ جلوی سینه تان قرار می دهید، مخاطب ناخودآگاه احساس می کند که در برابر او گارد گرفته اید.

بیهوده حرف هایتان را طولانی نکنید

افرادی که به کلام خود ایمان و باور ندارند، سعی می کنند با حرف های اضافی مخاطب را قانع کرده و یا به عبارت دیگر او را مجبور به باور کنند. شاخ و برگ اضافی در بین حرف هایتان نشان دهنده اعتماد به نفس پایین شماست.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن