زندگی شادمهارت های زندگی

نکات تغذیه‌ای جالب برای سلامتی بدن

سلامتی

 

بسیاری اوقات ما صبر می کنیم تا بیمار شویم سپس فکر می کنیم که چگونه درمان شویم و سلامتی خود را به دست آوریم. همه ما می دانیم که گوشت نقش مهمی در سلامتی ما برای ساخت عضله و استخوان دارد. اما آیا می دانید این ماده همچنین به عنوان عناصر سازنده آنزیم ها، هورمون ها ست در میان بیماری همه گیر گوشت می تواند سیستم امنیتی بدن شما را تقویت کند.

در حالی که هیچ ماده غذایی یا مکمل های غذایی نمی توانند از عفونت COVID-19 جلوگیری کنند یا آن را درمان کند، رژیم های غذایی سالم برای حمایت از سیستم ایمنی بدن مهم هستند. همچنین تغذیه مناسب می تواند احتمال بروز سایر مشکلات سلامتی از جمله چاقی، بیماری های قلبی، دیابت و برخی انواع سرطان را کاهش دهد.

توصیه های مهم تغذیه و سلامتی

 

برای نوزادان، رژیم غذایی سالم به معنای تغذیه انحصاری با شیر مادر در شش ماه اول است، با ورود مواد غذایی مغذی و بی خطر به عنوان مکمل شیر مادر از سن 6 ماهگی تا 2 سالگی و بیشتر. برای کودکان خردسال، یک رژیم غذایی سالم و متعادل برای رشد و نمو ضروری است. برای افراد مسن می تواند به اطمینان از زندگی سالم و فعال تر کمک کند.

گنجاندن مقادیر کمی از برخی غذاها، از جمله غذاهای لبنی، برای کودکانی از 6-12 ماهگی شروع می شود و پس از آن ادامه می یابد، به این توصیه ها، به عنوان بخشی از توصیه های جدید برای کودکان نوپا تاکید می شود. در سال دوم زندگی، هنگامی که نیاز کلسیم افزایش می یابد، محصولات لبنی از جمله شیر، ماست و پنیر، منبع خوبی از کلسیم را فراهم می کنند. توصیه ها شامل گنجاندن نسخه های بالاتر چربی لبنیات، از جمله شیر کامل، برای کودکان نوپا 12 تا 23 ماهه است که می تواند به تأمین نیازهای کلسیم ، ویتامین دی و پروتئین کمک کند.

این مقاله را هم بخوانید:  تشویق نوجوان کارافرین برای مستقل شدن (3)

شواهد مداوم نشان می دهد که این الگوی تغذیه سالم (از جمله لبنیات کم چرب و فاقد چربی) با نتایج مفیدی برای مرگ و میر ناشی از همه بیماری های قلبی عروقی، اضافه وزن و چاقی، دیابت نوع 2، سلامت استخوان و انواع خاصی از سرطان (پستان و روده بزرگ) برابری می کند.

کیم کریچر، استراتژیست و رابط سلامتی و رفاه در آمریکا می گوید:

بیش از هر زمان دیگری امروزه مردم به دنبال غذاهای راحت هستند که ارزش تغذیه داشته باشد. وی گوشت را به طور کلی توصیه می‌کند، زیرا شما این منبع پروتئین غنی از مواد مغذی را دارید. همچنین یادآور می‌شود که چگونه خوردن گوشت می تواند از ایمنی بدن شما حمایت کند،

 نکات دیگری برای حفظ سلامتی در شرایط بحرانی:

 

سلامتی

1- گوشت بخورید

گوشت علاوه بر ویتامین B6 ، ویتامین B12گوشت و سلنیوم، منبع بسیار خوبی از مواد مغذی محافظت کننده سیستم ایمنی مانند پروتئین و روی دارد. وی همچنین می افزاید: گوشت همچنین حاوی ماده کمتر شناخته شده مانند «ریبوفلاوین» است. «داشتن یک رژیم متعادل مهم است زیرا شما همیشه می خواهید از سلامتی و سیستم ایمنی بدن خود با مواد مغذی حمایت کنید و نیز داشتن جریان مداوم تغذیه همیشه مهم است، به خصوص که با شرایطی که اکنون با آن روبرو هستیم».

علم تغذیه بهترین مکان برای شروع مقابله با بیماری‌هاست. هر پنج گروه غذایی (میوه ها، سبزیجات، غلات، لبنیات، غذاهای پروتئینی) کاری منحصر به فرد و جالب انجام می دهند. اگر می توانید از همه این پنج گروه برای تنوع غذایی و تامین مواد مورد نیازتان استفاده کنید. می توانید گوشت‌ها را با انواع میوه، سبزی و نان سرو کنید. سبزیجات همیشه با هر نوع گوشت  تعادل غذایی خوبی ایجاد می‌کنند.

این مقاله را هم بخوانید:  هوش هیجانی بحث داغ امروز

2- ایمنی غذایی را به خوبی حفظ کنید

گرچه هنوز چیزهای زیادی در مورد آن کشف نشده است، COVID-19 کرچهر می گوید همیشه از دستورالعمل های مراکز کنترل پیروی کنید. اما بدانید که مواردی هم وجود دارد که افراد باید همیشه برای حفظ سلامتی خود انجام دهد.

برای مثال:

  • هنگام تهیه گوشت ، دستان خود را قبل از شروع بشویید. پس از لمس گوشت خام  نیز دستان خود را بشویید. شستشوی مناسب دست که ما در مورد آن می شنویم از توصیه های خوب کلی و توصیه های خوب ایمنی غذا در تمام زمانهاست.
  • غذاهای خام را از غذاهای پخته و آماده دور نگه دارند
  • علاوه بر این ، استفاده از دمای مناسب برای گوشت و پخت و پز آن نه تنها برای ایمنی مواد غذایی عالی‌ست، بلکه تجربه غذایی خوبی را نیز برای شما رقم خواهد زد.

3- به سلامت جسمی و عاطفی خود توجه کنید

کرچهر می گوید: «من فکر می کنم جنبه دیگر برای حمایت از ایمنی، فقط مراقبت از خودمان است. استراحت کافی ، ورزش و کنترل استرس همه از سلامتی در شرایط بحرانی پشتیبانی می کنند».  اگر وقت یا مکانی برای ورزش ندارید در خانه در هنگام تماشای تلویزیون یا رفتن ره رختخواب کمی تمرینات اصولی را انجام دهید.

منبع:

https://www.agweb.com/news

دیدگاهتان را بنویسید

بستن