برقرارِی ارتباطمهارت هاي زندگی

نشانه های ضعف در تصمیم گیری

تاثیر تصمیم گیری در زندگی

تصمیم گیری فعلی است که به طور مستقیم بر موفقیت در کار و زندگی شخصی ما تاثیر می گذارد، به عبارت دیگر کیفیت و نتیجه اعمال ما را مشخص می کند و نقش مهمی در مسیر زندگی ما دارد. افراد در زمینه به دو دسته تقسیم می شوند: دسته اول به طور مصمم تصمیم می گیرند اما دسته دوم برای تصمیم گیری به تمام متغیرها وابسته هستند. این متغیرها نه تنها بر تصمیم گیری تاثیر گذار نیستند بلکه نقش مخربی نیز در این زمینه دارند.

برای دست یابی به موفقیت به عنوان یک فرد موفق، باید بدانید که چه عواملی نشانه ضعف در تصمیم گیری به شمار می آیند و می توانند در مسیر رشد و پیشرفت برای شما دردسرساز باشند. در ادامه مطلب برخی از نشانه های ضعف در تصمیم گیری را به شما معرفی می کنیم و امیدواریم برای شما مفید واقع شوند.

زمان زیادی را به مشورت اختصاص می دهید

افرادی که برای تصمیم گیری حتما باید با دیگران مشورت کنند و همچنین به مدت زمان زیادی برای این مشورت نیاز دارند، با ضعف در تصمیم گیری روبرو هستند. همچنین، این دسته از افراد برای اخذ تصمیم گیری خود باید نظر تمام اطرافیان خود را بدانند.

تصمیم گیری را به فردا موکول می کنید

اگر قرار است تصمیم درست و مصممی بگیرید، بهتر است همین امروز این کار را انجام دهید نه اینکه آنرا به روزهای بعد موکول کرده و با خودتان فکر کنید که شاید در روزهای آینده تصمیمات بختری خواهید گرفت.

این مقاله را هم بخوانید:  جذب ثروت بوسیله فنگ شویی

پس از تصمیم گیری نمی توانید آنرا اعلام کنید

افرادی که به نظر دیگران بیش از حد اهمیت می دهند، نمی توانند پس از تصمیم گیری آنرا به دیگران اعلام کنند چون می ترسند که از سمت آنها مورد قبول واقع نشوند.

از نتیجه تصمیم خود ترس دارید

به نظر شما چرا افراد تصمیم گیری در مورد مسائل مختلف را به تعویق می اندازند یا از آن فرار می کنند؟ یکی از دلایل این است که از نتیجه تصمیم خود هراس دارند و نمی توانند با آن روبرو شوند، به همین دلیل سعی می کنند حتی تصمیم نگیرند.

به تایید دیگران نیاز دارید

اگر اعتماد به نفس کافی ندارید، پس قطعا نمی توانید به تنهایی تصمیم گیری کنید و به آن پایبند باشید بلکه سعی دارید تا دیگران برای شما تصمیم بگیرند و برای کار خود به تایید آنها نیاز دارید. از طرفی دیگر، نگران این هستید که آنها با این تصمیم چه فکری درباره شما می کنند و نظر آنها در این باره چیست.

بیشتر به جنبه های منفی تصمیم خود توجه می کنید

هر اتفاق یا واکنش شامل قسمت های خوب و بد زیادی است. اگر فرد مثبت اندیشی باشید، چالش های زندگی خود را به عنوان فرصت می بینید اما اگر فرد منفی نگری باشید، در حین تصمیم گیری مدام به جنبه ها و حالات منفی تصمیم خود توجه می کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن